×

CZECH 100 BEST – KONFERENCE KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU – STREAM SLEDUJTE ZDE V PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 OD 9 HODIN

Sobota 27. listopadu 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Zelené Španělsko umí překvapit

Pod pojmem Zelené Španělsko se skrývají nádherné, věčně zelené oblasti rozprostírající se kolem Biskajského zálivu a táhnoucí se až na samý západní cíp Španělska. Jednou z oblastí, která vás okouzlí, je Kantábrie.

Turespaña, OET Vídeň ikona hodiny4. 10. 2021 07:29
Foto: Cantur Foto: Cantur

Často se Češi přeslechnou a slyší Kalábrie, ale to jsou dvě naprosto odlišné země. Břehy španělské  Kantábrie omývají vody Atlantiku a od zbytku poloostrova dělí tuto oblast Kantaberské pohoří, které bylo téměř nepřekonatelnou překážkou pro Římany, jež se snažili podmanit si sever poloostrova.

Kdo chce objevovat jiné Španělsko, je pro něj toto správná volba i výzva. Cizinci tento kraj zatím moc neobjevili, domácí turisté je tu převyšují v poměru čtyři ku jedné. Neprávem, protože tento pohostinný, zelený region nabízí nespočet zajímavostí a překvapení na relativně malé ploše.

Foto: Cantur Foto: Cantur

Maličká Kantábrie se těší skvělé pověsti mezi surfaři, protože jsou tu jedny z nejlepších podmínek na surfování. Kantábrie je kolébka surfování ve Španělsku a nikde nenajdete tak skvělé služby a surfařské základny.

Nedaleko pobřeží se můžete ponořit do svěží kantabrijské zvlněné krajiny, která ukrývá jedny z nejcennějších jeskynních maleb světa. Slavná jeskyně Altamira je jednou z nich. Nejsou to ale jen jeskyně s pravěkými malbami, ale také krápníkové jeskyně, které patří k nejúžasnějším na světě, například jeskyně Soplao.

Kantábrie se může pyšnit desítkami úžasných a neobjevených pláží a jedním z nejkrásnějších, ale také nejvíce přehlížených pohoří Evropy, Picos de Europa. V centru oblasti, přímo u oceánu, leží Santander, živoucí hlavní město Kantábrie. Santader je město velmi oddechové, elegantní a vznosné, kam v horkém létě jezdívaly královské rodiny. Je to město s úchvatnými plážemi, kde se poprvé objevili dívky v bikinách. Santader je město s lidskými rozměry, které vyzařuje pohodu a klid, a které nabízí možnost si užít památky, vyjet do okolní nádherné přírody a to vše spojit s plážovým odpočinkem.

Foto: Cantur Foto: Cantur

Pobřežní Kantábrie má výhodu teplého klimatu díky blízkosti oceánu, který navíc dodává životadárnou vláhu celé zemi. Zatímco vnitrozemí je protkané lehce dostupnými městečky jako Castro Urdiales nebo San Vicente de la Barquera, vydáte-l i se do vnitrozemí, narazíte na hluboká údolí, izolované skalní masivy a na hranici s další oblastí pak vysoké Picos de Europa. Pro jakéhokoliv horolezce je to skutečný ráj na zemi. Nejvyšší horou je Torre de Cerredo (2646 m). Zdánlivě nic moc, ale výstup stojí za to, neboť stoupáte prakticky od mořské hladiny. Historicky měly tyto hory velký význam pro námořníky vracející se z dalekých cest, kteří netrpělivě vyhlíželi pevninu, Rozeklané štíty hor na obzoru byly neklamným znamením blížícího se domova.

Grafika: Turespaña, kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň Grafika: Turespaña, kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

Kantábrie skrývá také velmi významné poutní místo v údolí Liébana. Nachází se v západní oblasti Kantábrie. Poutníci to rozhodně neměli a nemají lehké, aby se dostali až do kláštera Santo Toribio de Liébana. A v této oblasti se také nachází jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Picos de Europa, na kterou se dostanete lanovkou Fuente Dé.

Kantabrijská gastronomie je skvělá, protože všechno, z čeho tu vaří nebo připravují pokrmy, je místní, ať jsou to ryby nebo maso, zelenina nebo ovoce. Prostě svěží a okouzlující Zelené Španělsko.

Nejnovější články

Videa & Podcasty
Vytiskneme monitor na tiskárně a složíme ho do kapsy?

S jakým úskalím se musí vypořádat chytré oblečení napěchované...

Za vznik takových senzorů budeme vděčit vodivým inkoustům....

„Vodivé inkousty jsou speciální typ polymerů, které dokážou...

„Vodivé inkousty mají také antistatické nebo antikorozní vlastnosti....

Značná výhoda výrobků s vodivými inkousty je také jejich...

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Pohled z praxe
Práce z domova opět vládne kancelářským oborům

I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie,...

Home office se neukázal jen jako dobrou zbraní...

Nejnovější Advertorial

Advertorial
Španělský státní rozpočet na rok 2022 nezapomíná na cestovní ruch

Ve zmíněném rozpočtu je počítáno s částkou 110 milionů...

Česká republika zaujímá 17. místo v rankingu zemí, které...

Advertorial
Pod patronátem svatého Josefa

Hotel St. Joseph Royal Regent byl otevřen v roce...

81 stylově zařízených pokojů nabízí veškeré vybavení, které potřebujete,...

Lázeňské centrum St. Joseph’s Spa, to je více...

Skyland, nejvyšší patro hotelu, je pak vyhrazeno wellness...

Advertorial
Valencie slaví světový den paelly

Španělé si Valencii spojují s jejich téměř národním jídlem...

Jako fotbalový souboj, ale na poli kulinářském, je...

V týdnu od 18. až do 28. září...

Nemusíte však jezdit tak daleko. V Praze najdete řadu...