×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pondělí 20. března 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny2. 2. 2022 08:28

Do náboru IT odborníků v Česku vstupuje severský TalentGroup

Umělá inteligence najde firmám i utajené IT talenty

Najít IT odborníky i tam, kde konkurence tápe. To slibuje severský TalentGroup, který se při hledání talentů vedle personálně-poradenské práce svých expertů významně opírá o umělou inteligenci. Působí v celé republice, první kancelář otevřel právě dnes v moderních prostorech v centru Brna.

Foto: Shutterstock.com Umělá inteligence hledá IT talenty Foto: Shutterstock.com

„Za pomocí unikátních algoritmů je systém TalentGroup při vyhledávacích sekvencích schopen jít o mnoho víc do hloubky a dle souboru klíčových slov například odhalit a následně kategorizovat ty kompetence, které jinak nejsou přímo nebo vůbec pojmenované – robot je v rámci veřejně dostupných zdrojů schopen vyhledávat i v přidružených dokumentech, na osobních stránkách kandidátů, nebo v popisu pracovních náplní na sociálních sítích i s ohledem na překlepy,“ vysvětluje Vladimír Vrtal, ředitel TalentGroup.

Aktuálně TalentGroup vypisuje hned několik otevřených pozic v rámci interního náboru zaměřených zejména na technologicky zdatné IT recruitery. „Nabízíme velmi nadstandardní odměny. Ale taky očekáváme výkon a dodržování předepsaných KPI. Máme férový přístup a přátelskou atmosféru, ale IT recruitment je tvrdé obchodní prostředí, které není úplně pro každého,“ říká Vladimír Vrtal. Ten má za sebou několik úspěšných projektů v oblasti budování firemních organizací zejména v rámci personalistiky. Na konci svého předchozího působení Vrtal organizaci předal s ročními tržbami přesahujícími 200 mil. Kč.

Cíle TalentGroup jsou podle Vrtala významně vyšší: „V Česku, ale nejenom tady, se už několik let kumuluje nedostatek IT odborníků, protože univerzitní prostředí nemá kapacitu generovat dostatek absolventů, kteří by pokryli rostoucí poptávku. Pro nás je to ideální prostředí, protože víme jak nedostatkové talenty hledat a získávat. Máme řadu účinných nástrojů jak jít při získávání IT specialistů pro naše klienty o krok dál. Takže umíme pomoct i s poptávkou, kterou se klientům dlouho nedaří uspokojit. My v TalentGroup věříme, že k dlouhodobému úspěchu firmy vede kvalitně poskytnutý servis kandidátům a klientům, což v našem případě znamená i podporu zaměstnanosti nedostatkových IT expertů a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky v oblasti inovací, výzkumu a vývoje. Koneckonců je asi nejjednodušší se o tom přesvědčit tak, že nás klient s požadavkem může rovnou oslovit a spolupráci si konkrétně vyzkoušet.“

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Expertní pohled
Proč je LinkedIn jedničkou pro byznys?

A ač to bude znít neuvěřitelně, konkurence je...

Jen je potřeba vědět jak na to. K úspěchu...

Analýzy
Rostou hlavně firmy s vyšší přidanou hodnotou

„Malé a střední podniky pomáhaly s přechodem z...

Rozvoj malých (zaměstnávají méně než 50 zaměstnanců a...

Podle Hospodářské komory lze za úspěch tuzemské ekonomiky...

Nezařazené
Zájem Pobaltí zvýšil veletrh v litevském Vilniusu

Veletrh ve Vilniusu navštívilo 9 100 lidí a...

Na veletrhu by také zájem o kempování v...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Osm milionů korun pro český akademický startup

Startup se zabývá vývojem a výrobou syntetických polymerů...

Nezbytné náklady, které jsou s růstem firmy spojené,...

Aktuality
Komora zve firmy na misi do Singapuru a Korejské republiky

Mise je primárně zaměřena na dopravu a dopravní...

Korea má ambice stát se nejvýznamnějším světovým hráčem...

Aktuality
Interim management již má autorizovaného odborníka

„Pro naši asociaci je to další milník a...

Mezi základní kritéria pro udělení autorizace patří dosavadní...