×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 24. března 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny21. 9. 2022 08:29

Komora pomohla proškolit už tisícovku zaměstnanců

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) spustila v roce 2019 projekt `Vzdělávání zaměstnanců členských firem KHK KK`. Od té doby prošla pestrou škálou kurzů takřka tisícovka pracovníků. Projekt zdaleka nekončí a pokračovat bude až do poloviny příštího roku.

Foto: Jhk Na jihu Čech je vzdělávání prioritou Foto: Jhk

„Od září 2019 se do projektu zapojilo 46 firem z Karlovarského kraje a kurzy prošlo celkem 942 zaměstnanců,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Hospodářská komora zajišťuje kompletní servis služeb. Zařídíme tedy samotné školení, garantujeme kvalitní lektory a poskytujeme příjemné školící prostředí v centru Chebu, případně přímo v sídle firmy.“

Za poslední tři roky KHK KK uspořádala 78 dlouhodobých jazykových kurzů a 132 jednodenních či dvoudenních školení, která byla zaměřena například na měkké manažerské dovednosti, na ekonomii, právo nebo třeba IT. „Dotační výzva obsahovala různá témata kurzů, se kterými jsme oslovili naše členy, a na základě průzkumu jsme vybrali, která školení připravíme,“ doplnila ředitelka Lenka Mansfeldová.

Účastníci si projekt pochvalují. „S kurzy jsme byli velmi spokojeni. KHK KK je zajistila na profesionální úrovni. Kurzy byly postaveny na přesnou problematiku v dané společnosti, kdy ještě před začátkem kurzu lektoři zjišťovali u účastníků konkrétní požadavky na probíraná témata,“ uvedla Pavlína Homolková, personalistka společnosti Svatavské strojírny. „Každá společnost potřebuje mít kvalitní pracovníky napříč pozicemi a je velmi důležité, aby ovládali nejen své kvalifikační dovednosti, ale i měkké dovednosti. KHK KK nám tímto projektem umožnila proškolit naše zaměstnance v této oblasti naprosto perfektně. Vesměs se do projektu zapojili naši techničtí, administrativní  a manažerští pracovníci.  Dalším velmi kladným důvodem pro zapojení do projektu byla možnost financování kurzů z Operačního programu Zaměstnanost bez spoluúčasti firmy,“ doplnila.

Řadu výhod spatřují v projektu hospodářské komory také zástupci společnosti ELEKTROMETALL. „Vzdělávání zaměstnanců přes projekt je pro naši společnost nákladově méně náročné než bez něj. V nabídce je navíc mnoho druhů kurzů, které se konají v dojezdové vzdálenosti do maximálně 60 km od sídel naší společnosti a tyto kurzy dokáží z velké části pokrýt požadavky na vzdělávání našich zaměstnanců,“ sdělila Jitka Holišová, personalistka společnosti ELEKTROMETALL. A pokroky zaměstnanců jsou zde vidět. „Po každém absolvovaném kurzu je vyplněn dotazník, ve kterém je proběhlý kurz nejprve hodnocen absolventy kurzu, a následně jejich nadřízenými pracovníky. Absolventi kurzů i nadřízení pracovníci jsou s kurzy spokojeni,“ podotkla s tím, že díky kladným zkušenostem z projektu naplánovali společně s KHK KK další školení.

Vzdělávání zaměstnanců věnuje velkou pozornost také společnost BWI Czech Republic. „Školení dávají zaměstnancům možnost prohloubit své dosavadní znalosti a osvojit si nové dovednosti. Díky tomu jsou zaměstnanci lépe vybaveni pro řešení problémů a také mnohem produktivnější,“ vysvětlila Milena Kubiková, HR Generalist společnosti BWI Czech Republic. „Do projektu jsme se zapojili, protože nabídka kurzů a vzdělávacích aktivit poskytovaných KHK KK je velmi pestrá. Obsah školení je pro naše zaměstnance dobře využitelný a poskytuje jim možnost dalšího rozvoje,“ a dodala, že by v této oblasti s KHK KK rádi pokračovali ve spolupráci. I proto už jednotlivá oddělení zařadila další kurzy do plánu školení.

Kurzy jsou naplánované do poloviny příštího roku. KHK KK by na ně ráda navázala podobným projektem, bude proto usilovat o finance z další dotační výzvy. „Mezi našimi členy jsou také živnostníci, aktuální výzva ale umožňovala proškolení pouze zaměstnanců. Věříme, že v další výzvě bude možné pořádat kurzy také pro samotné živnostníky,“ doplnila závěrem ředitelka Lenka Mansfeldová.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Trendy
Skupina ČEZ zintenzivní aktivity při úsporách vody

Zúčastněné společnosti se zavazují k zavedení účinných opatření...

Jednou z priorit je například úspora pitné vody....

Expertní pohled
Trendy v cestování: Nomádi se mění ve slowmády

Kvůli pandemii se proměnily také preference cestujících a...

Současně se změnou cestovního chování se objevily i...

Rok 2023 tak podle nás bude ve znamení...

Cestovní ruch
Korejce vrací do Česka Bohemian Rhapsody

Roadshow byla načasována na období těsně před obnovením...

Návrat turistů do Česka podpoří také kampaň Bohemian...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Zájem Pobaltí zvýšil veletrh v litevském Vilniusu

Veletrh ve Vilniusu navštívilo 9 100 lidí a...

Na veletrhu by také zájem o kempování v...

Nezařazené
Travelcon odhalí budoucnost cestovního ruchu

Důležitost cestovního ruchu se často podceňuje, přitom se...

Covid-19, tornádo na Moravě, požár v Českém Švýcarsku....

V programu nebudou chybět ani investice, chování zákazníků při...

Nezařazené
Situace malých a středních podniků se mírně zlepšila

„Recese, kterou Česká republika procházela od druhé poloviny...

Z nových dat Hospodářské komory vyplývá, že nejvíce...

„Zlomovou se ale stala druhá polovina roku 2022,...