Úterý 20. února 2024
ikona hodiny21. 9. 2022 08:29

Komora pomohla proškolit už tisícovku zaměstnanců

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) spustila v roce 2019 projekt `Vzdělávání zaměstnanců členských firem KHK KK`. Od té doby prošla pestrou škálou kurzů takřka tisícovka pracovníků. Projekt zdaleka nekončí a pokračovat bude až do poloviny příštího roku.

Valerie Saara autor

Foto: Jhk Na jihu Čech je vzdělávání prioritou Foto: Jhk

„Od září 2019 se do projektu zapojilo 46 firem z Karlovarského kraje a kurzy prošlo celkem 942 zaměstnanců,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Hospodářská komora zajišťuje kompletní servis služeb. Zařídíme tedy samotné školení, garantujeme kvalitní lektory a poskytujeme příjemné školící prostředí v centru Chebu, případně přímo v sídle firmy.“

Za poslední tři roky KHK KK uspořádala 78 dlouhodobých jazykových kurzů a 132 jednodenních či dvoudenních školení, která byla zaměřena například na měkké manažerské dovednosti, na ekonomii, právo nebo třeba IT. „Dotační výzva obsahovala různá témata kurzů, se kterými jsme oslovili naše členy, a na základě průzkumu jsme vybrali, která školení připravíme,“ doplnila ředitelka Lenka Mansfeldová.

Účastníci si projekt pochvalují. „S kurzy jsme byli velmi spokojeni. KHK KK je zajistila na profesionální úrovni. Kurzy byly postaveny na přesnou problematiku v dané společnosti, kdy ještě před začátkem kurzu lektoři zjišťovali u účastníků konkrétní požadavky na probíraná témata,“ uvedla Pavlína Homolková, personalistka společnosti Svatavské strojírny. „Každá společnost potřebuje mít kvalitní pracovníky napříč pozicemi a je velmi důležité, aby ovládali nejen své kvalifikační dovednosti, ale i měkké dovednosti. KHK KK nám tímto projektem umožnila proškolit naše zaměstnance v této oblasti naprosto perfektně. Vesměs se do projektu zapojili naši techničtí, administrativní  a manažerští pracovníci.  Dalším velmi kladným důvodem pro zapojení do projektu byla možnost financování kurzů z Operačního programu Zaměstnanost bez spoluúčasti firmy,“ doplnila.

Řadu výhod spatřují v projektu hospodářské komory také zástupci společnosti ELEKTROMETALL. „Vzdělávání zaměstnanců přes projekt je pro naši společnost nákladově méně náročné než bez něj. V nabídce je navíc mnoho druhů kurzů, které se konají v dojezdové vzdálenosti do maximálně 60 km od sídel naší společnosti a tyto kurzy dokáží z velké části pokrýt požadavky na vzdělávání našich zaměstnanců,“ sdělila Jitka Holišová, personalistka společnosti ELEKTROMETALL. A pokroky zaměstnanců jsou zde vidět. „Po každém absolvovaném kurzu je vyplněn dotazník, ve kterém je proběhlý kurz nejprve hodnocen absolventy kurzu, a následně jejich nadřízenými pracovníky. Absolventi kurzů i nadřízení pracovníci jsou s kurzy spokojeni,“ podotkla s tím, že díky kladným zkušenostem z projektu naplánovali společně s KHK KK další školení.

Vzdělávání zaměstnanců věnuje velkou pozornost také společnost BWI Czech Republic. „Školení dávají zaměstnancům možnost prohloubit své dosavadní znalosti a osvojit si nové dovednosti. Díky tomu jsou zaměstnanci lépe vybaveni pro řešení problémů a také mnohem produktivnější,“ vysvětlila Milena Kubiková, HR Generalist společnosti BWI Czech Republic. „Do projektu jsme se zapojili, protože nabídka kurzů a vzdělávacích aktivit poskytovaných KHK KK je velmi pestrá. Obsah školení je pro naše zaměstnance dobře využitelný a poskytuje jim možnost dalšího rozvoje,“ a dodala, že by v této oblasti s KHK KK rádi pokračovali ve spolupráci. I proto už jednotlivá oddělení zařadila další kurzy do plánu školení.

Kurzy jsou naplánované do poloviny příštího roku. KHK KK by na ně ráda navázala podobným projektem, bude proto usilovat o finance z další dotační výzvy. „Mezi našimi členy jsou také živnostníci, aktuální výzva ale umožňovala proškolení pouze zaměstnanců. Věříme, že v další výzvě bude možné pořádat kurzy také pro samotné živnostníky,“ doplnila závěrem ředitelka Lenka Mansfeldová.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Trendy
Digitální proměna: tajemství vaší úspěšné budoucnosti

V návaznosti na toto uvědomění vzniká další otázka. Co...

Možná si kladete otázku, kdy je ten správný...

Určujte si vize a cíle. Když se odhodláme udělat zásadní rozhodnutí...

Klíčem k úspěchu jsou SMART cíle – specifické, měřitelné, dosažitelné,...

Za domem máme kouzelný les, kde chce každý...

Dalším klíčovým prvkem je zapojení všech zúčastněných stran...

Ano, v následném kroku digitální transformace přichází na řadu další podstatná...

Co se tím myslí? Pokud ve vaší firmě chybí potřebné IT...

Co si pod tím představit? Klíčem je podrobný, realistický plán,...

Tým by měl být sestaven standardně – z přirozených...

Člověk se učí celý život. Posledním krokem na cestě...

Na straně zaměstnanců může digitální transformace vyvolávat smíšené...

Pohled z praxe
Razantní škrty? Digitalizace vám sníží firemní náklady dlouhodobě

Firmy, které dostávají doklady e-mailem nebo poštou, tráví...

Velká faktura od dodavatele pro některé firmy znamená,...

Doklady vám chodí elektronicky, ale následně si je...

Sklad je místo, kde má digitalizace obrovský dopad...

Analýzy
Leden potvrdil zvyšování kvality DDoS útoků

Zdánlivě slabší útoky se totiž i hůře odhalují....

Stále oblíbenější útoky přímo na aplikační vrstvě umožňují...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...

Nezařazené
Úspěšný rok 2024 Vám všem!