×

SLEDUJTE SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ONLINE – VE STŘEDU 31. KVĚTNA

Středa 31. května 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny28. 10. 2022 07:41

Malta: Země pro MICE stvořená

Dopřejte svým hostům jedinečné zážitky

Není náhoda, že v posledních letech se stále častěji lze setkat s termínem concentives nebo meetcentives. V MICE znamená totéž, co v tradičním cestovním ruchu bleasure – v jedno spojuje byznys a volný čas, práci a zážitek. To je jednoznačný trend doby. A i v tomto ohledu je Malta perlou.

Foto: Shutterstock.com SUp jóga Foto: Shutterstock.com

Máte v plánu uspořádat akci, na kterou se opravdu nezapomene? Máte připraven atraktivní odborný obsah a chcete k němu přidat onu příslovečnou třešinku na dortu?  Máme pro vás několik zaručených maltských tipů, které uvítají především příznivci aktivně stráveného času a ti, co se nebojí pohybu.

Wellnes, relaxace, meditace

Příjemně monotónní a přesto pokaždé jiný zvuk vln narážejících neústupně na skály, vůně slaného mořského vzduchu, nekonečné pobřeží s desítkami klidných idylických zákoutí… to je skoro až zenová scéna, která dá zaručeně zapomenout na stres a všední starosti. Nutno podotknout, že jakýmkoliv outdoorovým aktivitám přeje také celoročně velmi příznivé klima s mírnými zimami.

Procházky, nordic walking, venkovní meditace, jóga, pilates a další nejrůznější cvičení včetně venkovních posiloven lze na ostrovech zažít na tak úžasných místech, jako jsou zahrady Buskett Woodlands či malebné útesy Dingli Cliffs.

Pokud upřednostňujete tradiční lázeňství, pak vězte, že špičkové lázeňské služby nabízejí četné hotelové komplexy – obvykle ve skladbě krytý bazén, sauna, hammam, parní lázeň, masáže, zábaly a kůry s mořskou solí, která nejenže prospívá dýchacím cestám a dutinám, ale doslova omlazuje pokožku a vlasy.

A ještě je tu SUP jóga a SUP meditace, tedy kombinace paddleboardu s jógou nebo meditací. Spojení fyzické aktivity s pomalými a přesnými pohyby jógy, uvědomělým dýcháním a vnitřním zklidněním při důrazu na rovnováhu a vědomé tělo je zážitkem velmi zvláštním, efektním i efektivním.

Dobrodružství s kajakem

Pro vyznavače adrenalinu může být jóga i s paddle boardem málo přitažlivá. Ale řešení je hned několik, hned první je cykloturistika. Ale pokud chcete něco, co doma nemáme, pak stojí za to vyzkoušet kajak. Kajakářská centra najdete na každém ostrově, rájem kajaků je ale Gozo. Modrá laguna, Dwejra Bay, oranžové písečné pláže Ramla a San Blas – to jsou místa, která si vás získají. Věřte, že stojí za to odvážit se a s místními průvodci objevovat jeskyně, zátoky a tajná místa, která jsou jinak než po vodě nepřístupná.

Grafika: VisitMalta Grafika: VisitMalta

Padesát odstínů modři

Říká se, že vše, co je na Maltě zajímavého, se týká moře. A tak asi není divu, že Malta je dlouhodobě jednou z nejlepších potápěčských destinací světa. Sjíždějí se sem milovníci potápění z celého světa, protože zdejší moře nabízí pestrou paletu možností v různých hloubkách, pro potápěče různých schopností. Zatímco děti a začátečníci uvítají potápění v blízkosti břehů, ty zkušenější bezesporu přiláká Gozo a pod ním utopené kamenné město, s bludištěm tunelů, průlezů, jeskyní, komor a dómů. Je podmanivé proplouvat desítkami a možná stovkami odstínů modři od jasné až po temnou. Velké ryby tu nenajdete, ale když budete mít štěstí, narazíte na stopy po utopených pokladech. Nicméně za tím opravdovým vrakovým potápěním musíte spíše na ostrov Malta.

Malta je zkrátka potápěčský ráj s bohatou nabídkou certifikovaných diving center, desítkami okouzlujících lokalit a křišťálově čistou vodou o teplotě, která ani v zimě neklesá k nepříjemným hodnotám. Jinými slovy, dokonalé podmínky pro nezapomenutelný zážitek.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Aktuality
Komunikace s politickou reprezentací nebyla vždy snadná

Vážený pane premiére, pane místopředsedo Poslanecké sněmovny, vážené...

Pane premiére, vážení hosté, dámy a pánové, závěrem...

Cestovní ruch
Praha láká turisty na brutalistní stavby

„Souzníme s Vladimírem 518 v tom, že chceme...

„Největší odkaz této architektury do dnešní doby je...

„Ať už se jedná o prohlídky Kongresového centra,...

Analýzy
Zadavatelé o progresivním zadávání veřejných zakázek

Výkon technického dozoru investora (zákon používá pojem Technický...

Výkon technického dozoru na stavbách může být vykonáván...

Výkon technického dozoru zajišťuje kontrolu a dohled nad...

Podle názoru projektantů nepanuje u veřejných zadavatelů jednotné...

Hlavní závěry Konference investorů a dozorových firem, která...

Podle stavebního zákona musí být na stavbách veřejných...

Kvalifikovaný technický dozor by měl mít určité znalosti,...

„Zásadním aspektem práce dozoru stavby je vedle zkušenosti...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Praha láká turisty na brutalistní stavby

„Souzníme s Vladimírem 518 v tom, že chceme...

„Největší odkaz této architektury do dnešní doby je...

„Ať už se jedná o prohlídky Kongresového centra,...

Cestovní ruch
I v Česku můžete zažít tisíc krás na sto kilometrech

První etapu můžeš začít v Petrovicích. Na nultém...

V páté etapě vedoucí z Jetřichovic proběhneš Pavlinino...

Kdo projde Hřebenovku Českým Švýcarskem, uvidí ho jinýma...

Cestovní ruch
Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Udržitelnost probírají odborníci na cestovní ruch a související...

„Svět se změnil, po covidu je úplně jiný....

„Evropa jako celek je lídrem v udržitelnosti. Vynikajícími...