Středa 28. února 2024
ikona hodiny9. 11. 2022 08:38

Karlovarské veletrhy pracovních příležitostí byly úspěšné

V Karlových Varech se minulý týden uskutečnil poslední ze tří veletrhů pracovních příležitostí, které v kraji každoročně na podzim pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK). Jde o největší akci tohoto typu v celém regionu. A také letošní ročník byl velice úspěšný.

Valerie Saara autor

Foto: KHK KK Skončily karlovarské veletrhy pracovních příležitostí Foto: KHK KK

Poslední veletrh se nově konal v centru Karlových Varů. „Velice nás těší, že jsme navázali spolupráci s hotelem Thermal. Jde o příjemné prostředí v dostupné vzdálenosti od parkoviště i zastávky MHD,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Na tento veletrh přišlo více než 650 návštěvníků a své pracovní nabídky zde představilo 27 společností. Taková návštěvnost nám samozřejmě dělá radost, stejně jako pozitivní ohlasy vystavujících,“ podotkla.

Zástupci většiny zaměstnavatelů odjížděli z akce spokojení. „Dnešní veletrh hodnotíme velice pozitivně, nasbírali jsme dnes více jak 60 informací a sešlo se nám 11 vyplněných dotazníků uchazečů o práci. Skladba uchazečů byla velice pestrá od elektrikářů až po personalistku či obchodního zástupce. Velmi nás překvapila i vysoká účast absolventů vysokých škol oborů pro nás hodně užitečných, tedy ekologie, životní prostředí či chemie,“ zhodnotila veletrh v Karlových Varech personální ředitelka SUAS Group Pavlína Havlanová.

Veletrh si chválila také recruteirka společnosti Mattoni 1873 Jana Dulínková: „Naším cílem je hlavně propagace naší společnosti jako významného zaměstnavatele v Karlovarském kraji, proto nás těší zejména velká účast škol a zvídavost žáků, a to nejen středních, ale i základních škol.“

Žáci a studenti příjemně překvapili také další zaměstnavatele. „Náš stánek dnes navštívila spousta zajímavých lidí, kterým jsme mohli předat informace o aktuálně vypsaných pracovních pozicích. Velice oceňujeme početnou účast škol. Několik žáků základních škol, kteří plánují studium na ostrovské `průmce`, se dokonce zajímalo i o budoucí spolupráci v rámci odborného výcviku,“ shrnula na čtvrtečním veletrhu Karla Mihálová, personalistka se zaměřením na rozvoj lidí společnosti Witte Automotive.

Všechny tři veletrhy navštívilo celkem bezmála 1 500 lidí. „Přibližně dvě třetiny tvořily žáci základních škol a studenti středních a vysokých škol,“ podotkla Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK. „Veletrhy byly úspěšné také z pohledu počtu vystavujících, celkem se letos představila čtyřicítka firem,“ dodala.

Pro návštěvníky byl i tentokrát připravený bohatý doprovodný program v podobě odborných přednášek na téma jak napsat životopis, jak se prezentovat při pracovním pohovoru nebo jak začít podnikat. Zájemci si také mohli nechat zhodnotit svůj životopis personalistou. Novinkou byl pak doprovodný program pro školáky, který se odehrával především v režii složek integrovaného záchranného systému. Zájemci tak mohli zblízka poznat práci policie, hasičů, záchranářů, vězeňské služby, ale i dalších profesí.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Aktuality
Eviden ocení nejlepší počiny mladých vědců

„Na Cenu Josepha Fouriera se vždy velmi těšíme....

Své studenty mohou do soutěže přihlásit všechny výzkumné...

„Ačkoliv by někdo mohl říci, že ocenění se...

Trendy
Prognóza pro rok 2024: Stavebnictví čekají změny

Pohled expertů napříč realitním sektorem a jejich výhled...

Výhled pro evropský realitní trh pro rok 2024...

Další výzvou je velký nedostatek nových bytů, snížená...

Stále palčivějším tématem je také ochrana životního prostředí....

Ekonomická nejistota se dotýká ziskovosti společností. Využití nových...

V současnosti je k dispozici celá řada digitálních nástrojů navržených...

Expertní pohled
Cena zlata prošla korekcí. Jedná se o příležitost?

Po dosažení nejvyšší míry inflace ve výši 9,1...

Obchodníci nyní posunuli sázky na první snížení úrokových...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...