Čtvrtek 30. května 2024
ikona hodiny4. 5. 2023 10:21

Glamping na lodi – jasný trend letošní dovolené

V zahraničí už si našel své skalní fanoušky, pro Čechy je to stále rozvíjející se novinka, kterou se v létě vyplatí vyzkoušet. A rozhodně nebudete litovat. Pojem glamping není v našich krajích neznámý, na lodi je ale poměrně nový. Skýtá v sobě zcela novou podobu luxusu a relaxace v přírodě, spojuje neopakovatelné zážitky, dobrodružství a pohodlné komfortní cestování ve vlastním rytmu a s dostatkem soukromí. V uskutečnění téhle dovolené vás navíc nelimitují žádné hranice. Není potřeba skládat kapitánské zkoušky a nepotřebujete mít ani speciální řidičák na loď. Stačí jen vyplout!

Petra Hubálková autor

Foto: Lodě Česko Trendem léta bude glamping na lodi Foto: Lodě Česko

Ruku na srdce, který muž by nejméně jednou za život neviděl sám sebe jako kapitána lodi plující do neznámých krajů a která žena by si alespoň jednou v životě nepředstavovala, že je filmovou divou se sklenkou šampaňského v ruce na přídi luxusní lodi. Věřte tomu, že z paluby lodi se i známé břehy české Vltavy stanou místem kouzelných překvapení. Za létem plným zážitků na vodě už nemusíte cestovat do zahraničí. Můžete si ho klidně užít na známých českých místech, která najednou uvidíte z úplně jiné perspektivy.

„Glamping na lodi má po světě spoustu nadšených příznivců. Užívají si ho Holanďané i Belgičané, milují ho v Austrálii a populární je ve Francii a Americe. Je to tím, že při něm můžete zažít luxus i dobrodružství na jednom místě, plout krásnou přírodou a zároveň zažít klid a relaxaci a být kapitánem svého času. Velkou část říčních lodí je možné řídit bez jakéhokoliv oprávnění a předchozích zkušeností, takže si je bez problému může půjčit každý milovník vody. Glamping na lodi, neboli glamboating, si tak opravdu může užít kdokoliv,“ vysvětluje Petr Volek, jednatel společnosti LODĚ – ČESKO, největší moderní půjčovny obytných lodí a hausbótů na českých řekách.

Jestli vás glamping na lodi nadchnul a brzdí vás v něm jedině to, že nemáte vlastní loď, tak to nevadí. Stačí si ji jednoduše půjčit a pak už se jen nechat unášet na vlnách dobrodružství. Vyzkoušet můžete hausbóty, ale dokonalou dovolenou zažijete také na motorových obytných lodích, které nabízejí prostor až pro 10 osob. Pokud dáváte přednost romantice ve dvou, tak vás určitě osloví motorové čluny s kajutou. Stačí si jej jen jednoduše půjčit a pak už se můžete nechat unášet na vlnách dobrodružství.

„Náš lodní park prošel rozsáhlou modernizací, k dispozici jsou tak jen moderní plavidla vysoké kvality s kapacitou 5 až 10 osob. Máme i tři úplně nové 11metrové lodě, které jsou navíc jediné v ČR. Na plně vybavené lodi tak můžete strávit víkend nebo skvělou dovolenou s rodinou či partou přátel. K objednání kterékoliv z našich lodí je možné využít náš online rezervační systém, kde stačí jen kliknout a rezervovat. O ostatní se už postaráme my. Originální aktivní dovolenou začnete v přístavu, kde vás zaškolíme v ovládání lodi a vysvětlíme, jak snadno proplouvat zdymadlem. Projdeme společně loď a vy si vyzkoušíte všechny manévry a několikrát také přistání u mola. Na zaškolení klademe velký důraz, a to nejen kvůli bezpečnosti, ale také proto, abychom předešli obavám posádek během plavby,“ vysvětluje Petr Volek a pokračuje: „Všechna naše plavidla splňují veškeré podmínky pro provozování charterové dopravy a mají zákonné pojištění, velmi dbáme také na jejich technický stav. Každou zimní sezonu prochází lodě kompletní servisní prohlídkou a nezbytnými opravami tak, aby vždy splňovaly nejvyšší bezpečnostní kredit.”

Moderní hausbóty i motorové obytné lodi nabízejí kompletní výbavu pro dlouhodobější dovolenou, rychlejší motorové čluny s kajutou jsou ideální pro kratší pobyty. Po rezervaci je možné loď vyzvednout buď v přístavu Hluboké nad Vltavou, nebo v České Vrbné u Českých Budějovic. Pak už se stačí jen nalodit. S plavbou perfektně pomůže unikátní a velmi praktická mobilní aplikace Lodě na Vltavě. Kapitán na ní vždy uvidí, kam právě pluje, najde na ní tipy na výlety a zajímavosti spojené s trasou nebo místa k zakotvení. Součástí aplikace jsou i návody k lodi a zábavná sledovací hra pro děti od vodníka Žbluňkala. Po Vltavě lze nerušeně plout od Českých Budějovic až po hráz Orlík, a to je dost času na to poznat a navštívit ty nejhezčí části jižních Čech.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Ekonomický význam cestovního ruchu v regionech vzrostl

V roce 2022 činil celkový objem výdajů za...

Přes pomoc různých subvenčních programů v oblasti zaměstnanosti...

Cestovní ruch
Míra rizika úpadku cestovní kanceláře činí 0,1 %

Míra rizika úpadku CK v ČR je velmi...

Na českém trhu nyní operuje celkem 596 cestovních...

Pohled z praxe
I u zelených kancelářských budov je prostor pro úsporu nákladů

To je samo o sobě potvrzením environmentálně šetrného...

Každopádně do budoucna CBRE plánuje neusnout na vavřínech....

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Ekonomický význam cestovního ruchu v regionech vzrostl

V roce 2022 činil celkový objem výdajů za...

Přes pomoc různých subvenčních programů v oblasti zaměstnanosti...

Cestovní ruch
Míra rizika úpadku cestovní kanceláře činí 0,1 %

Míra rizika úpadku CK v ČR je velmi...

Na českém trhu nyní operuje celkem 596 cestovních...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...