Sobota 30. září 2023

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

ikona hodiny9. 5. 2023 12:34

Decathlon a DODO přináší expresní doručení sportovního vybavení.

Doručení v modu same-day a bez limitů

Sportovní řetězec Decathlon zavádí ve spolupráci s technologicko-logistickou společností DODO novinku v podobě same-day doručení sportovního vybavení. Zákazníci v Praze si tak nově budou moci zboží z Decathlonu nechat dovézt ještě v den objednávky. Služba se navíc vztahuje nejen na malé zásilky, ale i na nadrozměrné objednávky. Do bytu, sklepa či na zahradu si tedy budou moci zákazníci nechat doručit i zboží jako multifunkční posilovací stroje, veslařské a jiné trenažery, trampolíny, pingpongové stoly apod. Rychlé doručení je možné objednat jak při nákupu na e-shopu, tak osobně na některé z prodejen Decathlon. V budoucnu by se služba měla rozšířit i na další pobočky Decathlonu v České republice.

Michal Marek autor

Foto: Dodo I nadměrné zásilky z Decathlonu můžete mít ještě v den objednání Foto: Dodo

Zatímco v některých segmentech se same-day doručení, tedy dodání zboží ještě v den objednávky, stává standardem, u sportovního náčiní si zákazníci zatím museli počkat. Největší sportovní řetězec na světě Decathlon se rozhodl tuto realitu ve spolupráci s DODO změnit. Pražským zákazníkům, kteří si objednají své zboží do 14. hodiny, nově jejich objednávku doručí ještě v ten samý den, objednávky přijaté po 14. hodině pak hned v den následující. DODO navíc zásilku doručí třeba i na zahradu zákazníka a v případě potřeby i v režimu Two-men delivery, což znamená, že o doručení nadrozměrných zásilek se postará dvojice kurýrů s větším vozem.

„V Decathlonu lidé nakupují jak menší zboží, jako je sportovní či outdoorový textil či obuv, tak i objemnější položky, kterými mohou být posilovací stroje, různé sportovní trenažéry, venkovní koše na basketbal a podobně. Naši zákazníci si i takové zboží mohou nechat dovézt až domů a v případě potřeby jej kurýři vynesou i do vyšších pater. Jako jediný hráč na trhu zboží doručíme ještě v den objednání. Službu jsme jako první zavedli pro naše pražské zákazníky a postupně ji chceme rozšiřovat na další pobočky napříč Českou republikou,“ popisuje Antonio Villascusa, Omnichannel Transport & Logistics Leader ve společnosti Decathlon.

V prvních týdnech od zavedení služby se ukazuje, že zákazníci novou formu doručení využívají primárně ze dvou důvodů. Jednak je to potřeba doručení nadrozměrných položek, jako jsou běžecké pásy, u kterých existuje riziko, že bude pro zákazníka náročné či nemožné je z obchodu odvézt vlastními silami, a jednak řešení akutní potřeby. V prvních týdnech se tak v objednávkách často objevují batohy, turistické oblečení či šnorchlovací masky, které lidé nakupují na poslední chvíli před odjezdem na dovolenou.

„Rychlé a přesné doručení až domů je něčím, na co si zákazníci v řadě segmentů již dobře zvykli. Není proto divu, že podobný standard služeb začínají požadovat i u jiných typů zboží. Komfortní doručení těžkého a rozměrného sportovního vybavení až domů je významným posunem v zákaznické zkušenosti. Věříme, že se nám s Decathlonem podaří tuto službu rychle rozšiřovat a postupně ji nabídnout co nejširšímu okruhu zákazníků,“ popisuje start nové služby Ivo Velíšek, CEO DODO pro Českou republiku a Slovensko.

Spolupráce s Decathlonem je pro DODO dalším krokem na cestě kontinuálně posouvat tržní standardy v oblasti doručování a přinášet službu rychlého a přesného doručení do, pokud možno, všech segmentů e-commerce. Změnit logistické standardy se již technologicko-logistické společnosti podařilo v oblasti rozvozu potravin, kde DODO zajišťuje rozvoz pro značky jako Tesco, Košík, Penny či Billu, nebo u rozvozu léků, kde DODO v režimu same-day doručuje ze sítě lékáren Dr. Max. Same-day rozvoz nadrozměrných zásilek pak firma zahájila také v segmentu elektra, a to ve spolupráci se sítí Electro World.

Články autora Michal Marek

Nejnovější články

Analýzy
Umělá inteligence otevírá ve farmacii příležitosti k růstu

Zdravotnictví a farmaceutický průmysl patří už dnes k...

První náznaky toho, že využití umělé inteligence ve...

Partnerství mezi farmaceutickými podniky a společnostmi zaměřenými na...

Umělá inteligence však přináší tradičním farmaceutickým firmám nejen...

Brzdu rychlejšího pronikání AI do farmaceutického průmyslu představují...

Kromě technologických společností se navíc o oblast zdravotnictví...

Trendy
Elektromobilita se pomalu rozjíždí i v Česku

Na akci vystoupili zástupci firem považovaných za lídry...

Elektromobilita je trend, který už pravděpodobně nic nezvrátí....

Francouzská strategie pro příští léta je stát se...

Není to jen nižší kupní síla obyvatelstva, ale...

Pro zásadní změnu ve snižování emisí je třeba...

Stejně jako všechny jiné investice i elektromobilita potřebuje...

Aktuality
Představujeme inovativní dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Software TrafficFlow je propojen s videoanalytickými nástroji a...

TrafficFlow využívá špičkové technologie zpracování obrazu, včetně výkonného...

Nejnovější Trendy

Trendy
Elektromobilita se pomalu rozjíždí i v Česku

Na akci vystoupili zástupci firem považovaných za lídry...

Elektromobilita je trend, který už pravděpodobně nic nezvrátí....

Francouzská strategie pro příští léta je stát se...

Není to jen nižší kupní síla obyvatelstva, ale...

Pro zásadní změnu ve snižování emisí je třeba...

Stejně jako všechny jiné investice i elektromobilita potřebuje...

Trendy
Uhlíková ocel jako základní kámen stavebního průmyslu

Obsah konkrétních prvků a jejich kombinace dává oceli...

Primárně jde o slitinu železa (Fe) a uhlíku...

Základní kategorie uhlíkové oceli jsou celkem tři. Každá...

Jak bylo uvedeno, uhlíková ocel nabízí mnoho variabilních...

Trendy
Hyperautomatizace přinese úspory i rychlejší růst

Většina výrobních firem, které jsem mohl detailněji poznat,...