Neděle 26. května 2024
ikona hodiny1. 11. 2023 07:32

Upselling přináší hoteliérům tisíc eur

Oblast hoteliérství se stabilizovala. Během letošního léta byla obsazenost v hotelích kolem 66 %, což je o 2,5 % více než v roce minulém. Tato a další fakta uvádí český scaleup Mews, přední cloudový poskytovatel služeb v oblasti pohostinství, ve svém datovém reportu za léto 2023. Ukazuje, že navzdory podobnému počtu rezervací jako loni byly tržby za dostupnou místnost (RevPAR) v průměru o více než 20 eur vyšší. Zvýšila se i průměrná denní sazba (ADR), která letos činí o 30 eur více. Mezi nejatraktivnější doplňkové služby patří snídaně, parkovací místo nebo nápoj při příjezdu.

Tomáš Gajdošík autor

Foto: Shutterstock.com Statistiky ukazují význam upsellingu pro hotely – může přinášet tisíce eur Foto: Shutterstock.com

„Je snadné mluvit o trendech v pohostinství na základě toho, co cítíme, že se děje, ale není nad reálná data,“ řekl Matt Welle, generální ředitel společnosti Mews. „Nejenže vidíme, že se lidé dlouhodobě vracejí k cestování, ale data ukazují, že hoteliéři uplatňují kreativnější využití prostor a za to sklízejí vyšší zisky.“

Report se zabývá vývojem hoteliérství v letní sezoně za poslední rok. Uvádí nárůst obsazenosti pokojů a tržeb, zkoumá používanost online check-inů, ale poukazuje také na výrazný nárůst v prodeji doplňkových služeb. Mezi ně se řadí nabídka snídaně, parkovacích míst či dřívější check-in a pozdější check-out a pak i nápoj při příjezdu.

Mews

Český scaleup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu a především podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá na 3 500 ubytovacích zařízení v 85 zemích po celém světě. Společnost Mews vznikla v Praze a v současnosti má sídlo v Amsterdamu, kanceláře má také v Londýně, Bruggách, New Yorku a dalších městech. V létě 2022 uvedl Mews for Salesforce, první nativní integraci mezi systémem pro správu nemovitostí a platformou pro řízení vztahů se zákazníky.

Doplňkové služby přinášejí do kasy hoteliérů až tisíce eur měsíčně

Každý pátý hotel rozšiřuje své příjmy nabídkou nebytových prostor. Poskytnutí parkovacího místa či zasedacích místností za léto 2022 přineslo až o 43 % vyšší tržby. To v průměru znamená 192 eur navíc za rezervaci neboli 8 075 eur měsíčně. Nejlukrativnějším pronájmem jsou parkovací místa. Ta hoteliérům průměrně vynesou 3 661 eur, což je navýšení o necelých 650 eur oproti roku minulému.

Jeden ze šesti hostů provede check-in online a podíl hostů, kteří upgradovali služby během online odbavení, se od loňského roku téměř zdvojnásobil. Tím hoteliéři vydělali v průměru o 30 eur více na každé rezervaci. Report ukazuje, že snídaně jsou bezkonkurenčně nejvíce žádaným doplňkovým servisem.

Články autora Tomáš Gajdošík

Nejnovější články

Aktuality
Praha se chystá na největší bitcoinovou konferenci

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy,...

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména...

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi...

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Aktuality
České firmy zamíří do Černé Hory

Zástupci firem se k ministrovi připojí v neděli večer. V pondělí...

Černá Hora je kandidátským státem EU a je...

Náklady spojené s organizací mise si – stejně...

Nejnovější Analýzy

Expertní pohled
Nad očekávání svižný růst mezd ECB od redukce sazeb neodradí

K dispozici je zatím pouze minimum tvrdých dat...

Tento pozitivní impuls do spotřebitelské poptávky ale dělá...

Analýzy
Český trh průmyslových nemovitostí zpomaluje

První čtvrtletí letošního roku se na trhu průmyslových...

Menší tempo než v předchozích letech měl i...

Míra neobsazenosti během 1. čtvrtletí 2024 opět mírně...

Nájmy za nejžádanější prostory na trhu se v...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...