×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 1. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny6. 9. 2021 15:00

Sledujte předvolební debatu Hospodářské komory České republiky – 7. 9. v 10 hodin na téma Energetika

Zveme vás na sedmou z osmi předvolebních debat Hospodářské Komory, na které vystoupí zástupci jednotlivých politických stran, experti a zástupci podnikatelů – tentokrát je debata věnována aktuálním tématům, která přináší současná energetická situace. Debata začíná v úterý 7. září v 10 hodin a sledovat ji můžete zde.

Grafika: HK ČR Grafika: HK ČR

Hospodářská komora ČR v souvislosti s říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s mediálním partnerem Hospodářskými novinami připravila sérii 8 předvolebních debat, zaměřených především na témata ovlivňující podmínky pro podnikání v naší zemi. Diskusí se zúčastní zástupci politických stran, hnutí a koalic, ucházejících se o voličské hlasy, jejichž volební preference z veřejně dostupných průzkumů za poslední měsíce se pohybují nad 5 % . Konkrétně jde o vybrané experty z koalice Piráti a STAN, SPOLU, ANO, SPD, KSČM a ČSSD. Zároveň zazní názory Hospodářské komory ČR, opírající se o zkušenosti z podnikatelské praxe.

Již proběhly debaty, věnované zdravotnictví a sociální péči, vzdělávání, stavebnictví a dopravě, digitalizaci a snižování regulatorní zátěže pro podnikatele, cestovnímu ruchu a gastronomii i trhu práce. Všechny tyto debaty můžete sledovat ze záznamu v našem archivu.

Téma aktuální debaty – Energetická budoucnost

Jak zajistit při implementaci Green Dealu stabilní a bezpečnou energetiku za rozumné ceny? Jak bude vypadat rozvoj jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů? Jak udržitelně nahrazovat končící uhelné zdroje a jak to ovlivní teplárenství? Odpoví sedmá předvolební debata Hospodářské komory. Politické strany a uskupení představí své strategické plány a volební programy v této oblasti, zazní expertní pohled a rovněž stanovisko Hospodářské komory, opírající se o zkušenosti z podnikatelské praxe. Sledujte další ze série předvolebních debat, jejichž mediálním partnerem jsou Hospodářské noviny.

Účast na debatě potvrdili Karel Havlíček (ANO), Marian Jurečka (SPOLU), Radim Fiala (SPD), Petr Třešňák (Piráti a STAN), Pavel Hojda (KSČM) a Petr Dolínek (ČSSD). Diskutovat s nimi budou experti Zuzana Krejčiříková, předsedkyně Energetické sekce Hospodářské komory, Lenka Kovačovská, výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu a Václav Hrabák, dlouholetý předseda a zakládající člen Energetické sekce Hospodářské komory.

Debaty se zúčastní také prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.  Moderuje Michala Hergetová.

Termíny a témata dalších plánovaných debat

22. 9. od 10 hodin – Restart ekonomiky: debata lídrů politických stran

  • Jaké je poučení z fungování státu a politiků v době covidové pandemie?
  • Život s covidem: změny pohledu na ekonomiku
  • Kam nasměrovat export po krizi? Šance pro odbyt na nových trzích
  • Je schopna Česká republika ustát finanční důsledky covidové pandemie? Jak stabilizovat veřejné finance?
  • Jak budeme řešit důsledky zadluženosti státu po covidové pandemii? Zvýší se daně?

Články autora Miroslav Diro