×

CZECH 100 BEST – KONFERENCE KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU – STREAM SLEDUJTE ZDE V PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 OD 9 HODIN

Sobota 27. listopadu 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

34 doporučení nové vládě sledujte na sněmu HK ČR online

Živnostníci, malé i velké podniky ze všech odvětví a regionů České republiky, zástupci regionálních hospodářských komor i profesních asociací, svazů, klastrů a řemeslných cechů na 33. sněmu v Brně představí doporučení pro zlepšení podnikatelského prostředí v České republice.

Miroslav Beneš ikona hodiny15. 9. 2021 15:00
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Se svými projevy k podnikatelům na sněmu vystoupí prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, místopředseda vlády, ministr průmysl, obchodu a dopravy Karel Havlíček, Petr Fiala z koalice SPOLU, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník, primátorka Brna Markéta Vaňková a předseda Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl. Sněm bude v 10 hodin zahájen českou hymnou. Akci Hospodářská komora České republiky organizuje na Výstavišti Brno a online přenos můžete sledovat na našem portálu.

Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské komory, schází se jednou za rok. Tvoří ji dvě sněmovny podnikatelů – všeobecná sněmovna složená zástupci okresních komor a sněmovnu společenstev, v níž zasedají zástupci profesních asociací, unií, svazů, klastrů a řemeslných cechů. Sněm stanoví hlavní úkoly komory na následující jeden rok. Podnikatelé si na sněmu každé tři roky volí mj. svého prezidenta a viceprezidenty, letos je sněm nevolební (tříleté funkční období vyprší v roce 2023).

Hospodářská komora není státní institucí. Je podnikatelskou samosprávou, podnikatelé si ji řídí sami. Sdružuje živnostníky, malé, střední i pro tuzemskou ekonomiku strategicky důležité velké podniky a 129 oborových asociací, svazů a řemeslných cechů. Působí v 73 městech a ve spolupráci s partnery provozuje také čtyři asistenční kanceláře v zahraničí. Je součástí evropské i celosvětové sítě obchodních a průmyslových komor, spolupracuje s komorami ve 120 zemích.

Provozuje také Czech Pointy, kde si podnikatelé vyřizují výpisy i z neveřejných registrů nebo žádosti o datové schránky. Zajišťuje registraci do mýtného systému i důležité obchodní dokumenty. Je jednotným centrálním místem pro sběr, kontrolu a zařazování žádostí zaměstnavatelů o pracovníky ze zahraničí, čímž zaměstnavatelům pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Členství v Hospodářské komoře je v Česku na rozdíl od některých okolních zemí dobrovolné a přináší mnohé výhody. Její členové mají právo připomínkovat zákony i další normy a úřady mají povinnost se tím zabývat. Podnikatelé sami si tak mohou aktivně ovlivnit prostředí, ve kterém pracují. Získávají také slevy na nejrůznější školení, semináře, konference i podnikatelské mise, denní přehledy zpráv, newsletter i různé příručky a návody ohledně podnikání.

Nejnovější články

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Pohled z praxe
Práce z domova opět vládne kancelářským oborům

I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie,...

Home office se neukázal jen jako dobrou zbraní...

Aktuality
Green Deal ve světle zelené příležitosti

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou...

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12....

Udílení Cen TA ČR se po dlouhém zvažování...

Nejnovější Aktivity HK ČR

Aktivity HK ČR
Reakce Gastronomické sekce Hospodářské komory ke krizovým opatřením vlády

jsme zklamáni tím, že se vláda nepoučila z...

Za Gastronomickou sekci Hospodářské komory reakci podepsali Tomáš...

Aktivity HK ČR
Mezi podnikateli roste nervozita

Za prvé, zvážit, zda kompenzační opatření není třeba...

Z tohoto pohledu Hospodářská komora chce hlasitě připomenout,...

Aktivity HK ČR
Vladimír Dlouhý: Programy musí být nastartovány rychle a se zárukou

„V prvé řadě zdůrazňujeme, že podnikatelé chtějí podnikat,...

„Odcházející vláda by měla podnikatele ujistit, že její...