×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Sobota 10. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny15. 9. 2021 15:00

34 doporučení nové vládě sledujte na sněmu HK ČR online

Živnostníci, malé i velké podniky ze všech odvětví a regionů České republiky, zástupci regionálních hospodářských komor i profesních asociací, svazů, klastrů a řemeslných cechů na 33. sněmu v Brně představí doporučení pro zlepšení podnikatelského prostředí v České republice.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Se svými projevy k podnikatelům na sněmu vystoupí prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, místopředseda vlády, ministr průmysl, obchodu a dopravy Karel Havlíček, Petr Fiala z koalice SPOLU, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník, primátorka Brna Markéta Vaňková a předseda Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl. Sněm bude v 10 hodin zahájen českou hymnou. Akci Hospodářská komora České republiky organizuje na Výstavišti Brno a online přenos můžete sledovat na našem portálu.

Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské komory, schází se jednou za rok. Tvoří ji dvě sněmovny podnikatelů – všeobecná sněmovna složená zástupci okresních komor a sněmovnu společenstev, v níž zasedají zástupci profesních asociací, unií, svazů, klastrů a řemeslných cechů. Sněm stanoví hlavní úkoly komory na následující jeden rok. Podnikatelé si na sněmu každé tři roky volí mj. svého prezidenta a viceprezidenty, letos je sněm nevolební (tříleté funkční období vyprší v roce 2023).

Hospodářská komora není státní institucí. Je podnikatelskou samosprávou, podnikatelé si ji řídí sami. Sdružuje živnostníky, malé, střední i pro tuzemskou ekonomiku strategicky důležité velké podniky a 129 oborových asociací, svazů a řemeslných cechů. Působí v 73 městech a ve spolupráci s partnery provozuje také čtyři asistenční kanceláře v zahraničí. Je součástí evropské i celosvětové sítě obchodních a průmyslových komor, spolupracuje s komorami ve 120 zemích.

Provozuje také Czech Pointy, kde si podnikatelé vyřizují výpisy i z neveřejných registrů nebo žádosti o datové schránky. Zajišťuje registraci do mýtného systému i důležité obchodní dokumenty. Je jednotným centrálním místem pro sběr, kontrolu a zařazování žádostí zaměstnavatelů o pracovníky ze zahraničí, čímž zaměstnavatelům pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Členství v Hospodářské komoře je v Česku na rozdíl od některých okolních zemí dobrovolné a přináší mnohé výhody. Její členové mají právo připomínkovat zákony i další normy a úřady mají povinnost se tím zabývat. Podnikatelé sami si tak mohou aktivně ovlivnit prostředí, ve kterém pracují. Získávají také slevy na nejrůznější školení, semináře, konference i podnikatelské mise, denní přehledy zpráv, newsletter i různé příručky a návody ohledně podnikání.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Názory
Evropská legislativa potřebuje očistec

HDP v EU by podle jarní prognózy Evropské...

Od začátku aktuálního legislativního období Komise (mandát 2019-2024)...

Zajistit předvídatelnost podnikatelského prostředí. Investice trvají 5-10 let...

Trendy
Škoda představila projekt autonomních tramvají

Nejnovější projekt Škoda Group staví na již existujících...

Vývoj Smart Depa zahrnuje tři fáze. V první...

Škoda Group se dlouhodobě zaměřuje na inovace a...

Systém autonomního řízení ATO automatizuje řízení vlaku, optimalizuje...

Aktuality
Brno přivítá kongres Evropské sítě inovačních center

Kongres funguje každoročně jako platforma pro evropskou inovační...

Hlavním hostem kongresu je autor knihy Uncertainty Mindset...

Nejnovější Videa & Podcasty

Expertní pohled
ENERGY OR DIE: Velký audit (nejen) evropské energetiky

Na začátku byla… energie! Spoléhat se na to,...

Akce Ruska a různé reakce na ně opět...

Pokud na věci nahlédneme jakýmkoli jiným prizmatem než...

Česko dnes spoléhá z 37–40 % na energii,...

Podobná změna v přístupu k tomu, co bylo...

Cestovní ruch
Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Udržitelnost probírají odborníci na cestovní ruch a související...

„Svět se změnil, po covidu je úplně jiný....

„Evropa jako celek je lídrem v udržitelnosti. Vynikajícími...

Videa & Podcasty
Tomáš Prouza: Daně nefungují jako trojčlenka

Poslechněte si i další podcasty s viceprezidenty HK...

Podnikatelské mise musejí směřovat mimo Evropu

Tomáš Prouza je kandidátem na viceprezidenta HK ČR...