Pondělí 22. dubna 2024
ikona hodiny15. 9. 2021 15:00

34 doporučení nové vládě sledujte na sněmu HK ČR online

Živnostníci, malé i velké podniky ze všech odvětví a regionů České republiky, zástupci regionálních hospodářských komor i profesních asociací, svazů, klastrů a řemeslných cechů na 33. sněmu v Brně představí doporučení pro zlepšení podnikatelského prostředí v České republice.

Miroslav Beneš Miroslav Beneš autor

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor Žurnalistika) pracoval od roku 2013 ve zpravodajství České televize. Zde se jako redaktor věnoval převážně ekonomickým tématům, burzovnímu zprávám a tvorbě příspěvků pro pořady Ekonomika ČT24, Byznys ČT24 nebo Události. Od roku 2017 pracuje v Hospodářské komoře, kde se podílí na tvorbě mediální komunikace této instituce. Vedle tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí spolupracuje na obsahu časopisu Komora a je autorem týdenních Newsletterů Hospodářské komory.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Se svými projevy k podnikatelům na sněmu vystoupí prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, předseda Senátu Miloš Vystrčil, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, místopředseda vlády, ministr průmysl, obchodu a dopravy Karel Havlíček, Petr Fiala z koalice SPOLU, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník, primátorka Brna Markéta Vaňková a předseda Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl. Sněm bude v 10 hodin zahájen českou hymnou. Akci Hospodářská komora České republiky organizuje na Výstavišti Brno a online přenos můžete sledovat na našem portálu.

Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské komory, schází se jednou za rok. Tvoří ji dvě sněmovny podnikatelů – všeobecná sněmovna složená zástupci okresních komor a sněmovnu společenstev, v níž zasedají zástupci profesních asociací, unií, svazů, klastrů a řemeslných cechů. Sněm stanoví hlavní úkoly komory na následující jeden rok. Podnikatelé si na sněmu každé tři roky volí mj. svého prezidenta a viceprezidenty, letos je sněm nevolební (tříleté funkční období vyprší v roce 2023).

Hospodářská komora není státní institucí. Je podnikatelskou samosprávou, podnikatelé si ji řídí sami. Sdružuje živnostníky, malé, střední i pro tuzemskou ekonomiku strategicky důležité velké podniky a 129 oborových asociací, svazů a řemeslných cechů. Působí v 73 městech a ve spolupráci s partnery provozuje také čtyři asistenční kanceláře v zahraničí. Je součástí evropské i celosvětové sítě obchodních a průmyslových komor, spolupracuje s komorami ve 120 zemích.

Provozuje také Czech Pointy, kde si podnikatelé vyřizují výpisy i z neveřejných registrů nebo žádosti o datové schránky. Zajišťuje registraci do mýtného systému i důležité obchodní dokumenty. Je jednotným centrálním místem pro sběr, kontrolu a zařazování žádostí zaměstnavatelů o pracovníky ze zahraničí, čímž zaměstnavatelům pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Členství v Hospodářské komoře je v Česku na rozdíl od některých okolních zemí dobrovolné a přináší mnohé výhody. Její členové mají právo připomínkovat zákony i další normy a úřady mají povinnost se tím zabývat. Podnikatelé sami si tak mohou aktivně ovlivnit prostředí, ve kterém pracují. Získávají také slevy na nejrůznější školení, semináře, konference i podnikatelské mise, denní přehledy zpráv, newsletter i různé příručky a návody ohledně podnikání.

Články autora Miroslav Beneš

Nejnovější články

Aktuality
Evropa vyslyšela požadavky českých podnikatelů

„Enrico Letta při psaní zprávy o vnitřním trhu...

„Posouzení dopadů by mělo být zaměřeno na kvalifikované...

Aktuality
Vítězí smysl pro detail a tradice  

„Stejně jako minulý rok, ani letos se v...

Každá realizace byla posuzována porotou, která je složena...

Oblíbená soutěž Pokrývači sobě, kde samotní pokrývači hlasují...

Pohled z praxe
Lasvit oceněn na milánském designweeku

V soutěži, v níž se představilo více než...

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois...

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: Nejlepší výstava...

Nejnovější Videa & Podcasty

Videa & Podcasty
Když má práce má smysl

Pokud vidíme hodnotu vlastní odvedené práce, máme tendencí...

Poslechněte si první epizodu. Poslechněte si druhou epizodu....

Videa & Podcasty
Když věk není překážkou

Je různorodé věkové složení ve firmách problémem, výzvou...

Poslechněte si první epizodu. Poslechněte si druhou epizodu....

Videa & Podcasty
Česko jede na nízkou cenu

Odpovídat bude a Model pro poskytování kvalitní služby...

Model pro poskytování kvalitní služby je novinka –...