Sobota 13. července 2024
ikona hodiny17. 11. 2021 18:22

Funkční pracovní oděvy pro čisté provozy

Předností pracovních oděvů značky ALTREVA je především fakt, že maximálně respektují rozdílné nároky jednotlivých sektorů, ale vždy kladou důraz na všechny parametry. Základem jsou moderní materiály, které svými vlastnostmi odpovídají nárokům jednotlivých provozů, jsou příjemně nositelné a snadno se udržují. To podporují i střihy a jednotlivé modely, na jejichž podobě třebíčský výrobce často spolupracuje se zkušenými módními návrháři.

Valerie Saara autor

Foto: Altreva Foto: Altreva

Stejně vznikaly i nejnovější kolekce CLEANROOM pro čisté provozy. Hodí se všude tam, kde jsou zvýšené nároky na čistotu prostředí, tedy především pro všechny třídy čistých prostor a provozy s kontrolovaným prostředím, jakými jsou letecký, automobilový, elektronický, mikroelektronický či farmaceutický průmysl a operační sály. Všechny oděvy splňují požadované normy a pomáhají tak udržovat prostory v čistotě a produkt v bezpečí.

Unikátní řada pro potravinářství

Specifickou kategorií jsou v nabídce ALTREVA oděvy pro potravinářský průmysl, které jsou navrženy s ohledem na systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů (Hazard Analysis and Critical Control Points, HACCP). Ten totiž ve výrobě potravin představuje jeden ze základních nástrojů, jak účinně předcházet rizikům ohrožujícím bezpečnost potravin. „Při konstrukci jsme věnovali pozornost mnoha detailům, například jsme u těchto modelů použili pouze vnitřní kapsy, které mimo jiné napomáhají minimalizovat riziko kontaminace. A u všech druhů nabízíme pánské a dámské střihy,“ přibližuje některé odlišnosti produktová manažerka Jitka Toufarová. Oděvy materiálem, střihem i barevností odpovídají charakteru i teplotně vlhkostním podmínkám prostředí, pro něž jsou určeny. Použité materiály se snadno udržují a odolávají i vysokým teplotám praní, takže lze oděvy ošetřovat i v průmyslových prádelnách. Přitom si zachovávají stálobarevnost, nemačkavost i dlouhou životnost.

ALTREVA

Společný podnik třebíčského výrobního družstva ODĚVA a belgické rodinné firmy ALSICO, založený v roce 1994, se specializuje na vývoj a výrobu ochranného pracovního oblečení. Synonymem pro produkci značky jsou módní, funkční a nositelné pracovní oděvy se specifickými vlastnostmi pro takřka všechny segmenty průmyslu a služeb.

Inovace pro zdravotnictví a wellness

Zvláště poslední rok a půl prověřil vlastnosti oděvů pro zdravotnictví, stoupá poptávka po modelech vyrobených ze strečových materiálů. Obzvláště u zaměstnanců pečovatelských domů a wellness zařízení si svoji oblibu drží haleny se systémem A-MOVE®. „Kvalitní látky a inovativní způsob konstrukce zaručují celodenní pocit volnosti a svěžesti. To usnadňuje namáhavé manipulační pohyby, typické pro zdravotnický, balneo a pečovatelský sektor. Naše modely umožňují pohyb co nejpřirozenější, v podstatě bez omezení,“ představuje tuto řadu Jitka Toufarová.

Články autora Valerie Saara

Nejnovější články

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Aktuality
Ženy v těžké situaci se mohou rekvalifikovat na IT pozice

Zájemkyně o Digitální akademii od Czechitas se mohou...

Czechitas stipendium se zaměřuje na podporu znevýhodněných žen....

Nejnovější Pohled z praxe

Trendy
Umělá inteligence se čile zabydluje ve firmách

AI může být využita jako virtuální asistent, který...

AI se stává nepostradatelným spolupracovníkem při tvorbě obsahu,...

„Manuálně přepisovat, sdílet a zpětně vyhledávat různé reporty,...

Umělá inteligence může vytvářet obrázky a grafiku na...

AI také hraje klíčovou roli v brainstormingu a...

Videa & Podcasty
Jak firemní kultura ovlivňuje zdraví zaměstnanců

1:20 Co je Feel Good Company 2:00 Mají...

Expertní pohled
Investování po česku: kralují nemovitosti

Investování se v České republice stává stále populárnějším...

Možností, jak své finance ochránit, je mnoho, od...

Jednou z platforem, která nabízí mikroinvestice do nemovitostí,...