×

ZDE SLEDUJTE ŽIVĚ OLOMOUCKÝ SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY – JIŽ VE ČTVRTEK 26. KVĚTNA OD 10 HODIN.

Úterý 24. května 2022
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Obrat ve stovkách milionů, prudký rozjezd fotovoltaiky i rekordní úspory emisí

Topenáři nabízejí kilometr za padesát haléřů

Platforma Woltair, která propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi a dlouhodobě prosazuje udržitelná řešení na energetickém trhu, loni uzavřela smlouvy se zákazníky v hodnotě 330 milionů korun. To je 4,5krát více než v roce 2020. Firma, která byla ještě do loňského srpna známá pod názvem Topíte.cz, zároveň od léta do své nabídky zařadila také fotovoltaiku. Ta již ve čtvrtém kvartálu roku generovala téměř 50 % z celkového obratu. Mezi zásadní milníky loňského roku počítá Woltair také úsporu 6 300 tun CO2, která vznikla použitím progresivních technologií, jako je právě fotovoltaika nebo tepelná čerpadla. V blízké budoucnosti si Woltair slibuje další růst v domovském Česku i v Polsku, kde má od loňského září svou pobočku. V blízké budoucnosti chce společnost expandovat i do západní Evropy.

Tomáš Gajdošík ikona hodiny27. 1. 2022 07:29
Foto: Shutterstock.com Woltair roste, úsporná energetika je téma Foto: Shutterstock.com

„Rok 2021 byl pro naši firmu klíčový v mnoha ohledech. Kromě obrovského nárůstu provedených montáží, kterých bylo téměř tisíc po celé republice, se nám podařilo do nabídky zahrnout také fotovoltaiku. Netrvalo to ani půl roku a už stojí za polovinou našich příjmů. Zároveň se můžeme pyšnit 95% spokojeností dotazovaných zákazníků, čehož si velice vážíme a chceme v nastoleném trendu pokračovat i nadále,“ komentuje loňské úspěchy spoluzakladatel a CEO firmy Daniel Helcl.

Woltair

Firma digitalizující přístup k energetickým řešením pro domácnosti – jako první v Česku spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s moderními technologiemi. V roce 2018 ji založili coby Topíte.cz dva zaběhnutí topenáři Karel Náprstek a Jiří Švéda spolu s Danielem Helclem, který zde dnes působí jako CEO. Už nyní je Woltair největší firmou v Česku se specializací na prodej, instalace a servis zdrojů tepla a elektrické energie, svým zákazníkům pomáhá také se získáváním dotací na vytápění. Firma od ledna 2021 nabízí také fotovoltaiku. Ultimátním cílem je úplná dekarbonizace budov s nulovou uhlíkovou stopou. Kromě návrhu a instalace fotovoltaických zařízení nabízí Woltair také profesionální poradenství ohledně dotací.

Propojením řemesla s moderními digitálními technologiemi zasazuje Woltair topenářství a fotovoltaiku do kontextu 21. století – novým i zkušeným topenářům vrací hrdost na obor, ve kterém působí, a zákazníkům umožňuje objednávat topenářské služby stejně snadno jako nákup s dovozem domů nebo odvoz na letiště.

Budoucnost patří fotovoltaice

V týmu Woltair dnes působí 150 expertů na fotovoltaiku a tepelná čerpadla, kteří v roce 2021 úspěšně odbavili celkem 967 zakázek. Tímto počet dokončených zakázek narostl oproti předchozímu roku třikrát a v letošním roce si firma stanovila závazek růst ještě zdvojnásobit. „Už teď ale vidíme, že máme potenciál dosáhnout daleko větších čísel,“ prozrazuje Helcl.

V polovině roku přišel rebranding, který je výsledkem dlouhodobého úsilí stát se jedničkou v udržitelných technologiích budov na evropském trhu. „Koncem roku 2020 jsme se začali ještě více přiklánět k využívání solárních energií, konkrétně k unikátní kombinaci tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren – tedy k vlajkové lodi udržitelné a čisté energie, která má potenciál uspět nejen v českých, ale i zahraničních domácnostech, a pomoci tak lepšímu životnímu prostředí po celém kontinentu,“ říká Helcl.

Řešení pro elektromobily a největší showroom v ČR

Startup pak loni v prosinci představil wallboxy neboli domácí nabíjecí stanice pro elektromobily. Ty přináší bezpečnou, ekologickou a výhodnou možnost dobíjení až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení. „Vlastníci elektromobilů mají navíc nárok na užívání tarifu distribuční sazby D27d, díky kterému mohou mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za zvýhodněnou cenu. S tímto tarifem se mohou elektromotoristé dostat v závislosti na dodavateli elektřiny na cenu až 2,50 Kč za kilowatt elektřiny a jezdit tak za symbolických 50 haléřů na kilometr,“ uvádí CEO společnosti.

Firma také otevřela ve své pražské centrále showroom, kde se technici mohou proškolit v největším školicím centru tepelných čerpadel a fotovoltaiky v České republice – Woltair Academy. Současně podstatně rozšířila své sklady a otevřela nové kanceláře v pražském Zličíně.

Od příštích měsíců si firma slibuje další rozvoj provozu v sousedním Polsku, což by mělo celkový růst ještě zhruba 2,5krát popohnat. V plánu je také komerční spuštění aplikace pro instalační techniky a nové investiční kolo, které umožní plánovanou expanzi směrem do západní Evropy.

Nejnovější články

Aktivity HK ČR
Soutěžní DIGI den motivoval žáky ke vzdělávání v IT

„Pro jihočeské základní a střední školy jsme ve...

„Na soutěži jsem měla možnost mluvit s učiteli,...

Názory
Technologie pomůže, spásu v ní ale nehledejte

Finanční poradci to poslední dobou neměli vůbec lehké....

Nyní letí komplexní technologické ekosystémy, které poradcům poskytují...

Aktuality
Evropa nám schválila první program pro období 2021-2027

„S potěšením přináším zprávu o završení dlouhého vyjednávání...

„Děkuji Evropské komisi i všem kolegům zapojeným do...

Komisařka Ferreira i ministr Bartoš debatovali o významu...

Nejnovější Pohled z praxe

Aktivity HK ČR
Soutěžní DIGI den motivoval žáky ke vzdělávání v IT

„Pro jihočeské základní a střední školy jsme ve...

„Na soutěži jsem měla možnost mluvit s učiteli,...

Pohled z praxe
Greendeal přinese zdražení nemovitostí až o 17 %

Se zavedením plánu Zelená dohoda pro Evropu souhlasí...

Více jak polovina dotázaných developerů neočekává, že Zelená...

Pohled z praxe
Každý obyvatel ČR vytřídil loni skoro 72 kilogramů odpadu

22,5 kg papíru, 16,8 kilogramu plastu, 16,8 kilogramu...

Lidé mohou v ČR třídit odpady do více...

Pokud bychom měli říct, v jakých obcích lidé...

Srovnáme-li množství tříděných odpadů v jednotlivých krajích ČR,...

Obce a města ČR se intenzivně snaží zlepšovat...

V obcích se třídí také další komunální odpady...