×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pondělí 25. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny9. 1. 2023 12:42

Acreom vyráží do boje za jednodušší život vývojářů

Vývojářský nástroj pro snadnější organizaci práce

Nástroj slovenského technologického startupu Acreom přináší softwarovým vývojářům řešení organizace práce jednotlivců a týmů. Zakladatelé z vlastní zkušenosti reagují na nedostatek profesionálních nástrojů, které dodnes měli vývojáři k dispozici. Startup nyní podpořil český venture kapitálový fond Nation 1 spolu s fondem Expedite Ventures investicí v celkové hodnotě necelých 15 milionů korun. Nové prostředky Acreom využije nejen pro další rozšiřování produktu podle své roadmapy, ale také k zahraniční expanzi, a to zejména do USA. Ostrý provoz odstartoval Acreom začátkem listopadu. Koncem roku pak zpřístupní své API, čímž umožní svým uživatelům vytvářet modifikace a rozšíření do produktu.

Václav Králíček autor

Foto: Shutterstock.com Startup přináší vývojářský nástroj pro snadnější organizaci práce Foto: Shutterstock.com

Nástroj slovenského technologického startupu Acreom přináší nástroj na míru určený vývojářům, kterým umožní lépe organizovat práci. Jednotlivcům a týmům nabízí řešení neduhů stávajících nástrojů, které mnohdy nejsou primárně určeny vývojářům, ale spíše projektovým manažerům. Samotní vývojáři jsou tak při práci nuceni dělat kompromisy. Na základě svých vývojářských zkušeností nástroj Acreom založila v roce 2021 čtveřice přátel Martin Antoš, Denis Laca, Adam Pavlišin a Slavo Glinský. Investicí dosahující téměř 15 milionů korun podpoří Acreom český venture kapitálový fond Nation 1 spolu s německým fondem Expedite Ventures. Nové prostředky Acreom využije pro splnění svých cílů k plánovanému spuštění, ale také k podpoře zahraniční expanze zejména do USA, kterou si tým od počátku klade za cíl.

„Frustrovala nás nedostatečná nabídka kvalitních nástrojů pro plánování pracovních úkolů jednotlivců a týmů, které by byly určené přímo vývojářům. Mnohdy byly cíleny spíše na projektové manažery, přičemž ale jejich koncoví uživatelé byli spíše vývojáři. Sami jsme různé nástroje využívali pro vlastní práci a víme, jaké kompromisy jsme museli dělat a jaké neduhy obecně vývojáře s podobnými softwary trápí. Klademe si proto za cíl nabízet nástroj, který budou vývojáři milovat,“ komentuje motivaci k založení společnosti Martin Antoš, CEO Acreomu.

„U Acreomu oceňujeme vizi a proaktivní řešení problému, se kterým se vývojáři každý den potýkají. Kvitujeme open source přístup, kterým se tým Acreomu vydal, čímž se firma stává skutečně transparentní a přístupná ke spoluutváření a rozšiřování přímo z řad svých uživatelů. Efektivně tedy přináší nástroj od vývojářů pro vývojáře. Řešení, které Acreom nabízí, spolu s cílem dobýt celý svět nás v Nation 1 přesvědčilo tento projekt podpořit,“ komentuje investici Jaroslav Trojan, managing partner investičního fondu Nation 1.

Důvěra budovaná komunitou a open source produktem

Po rozsáhlé fázi beta testování počátkem letošního listopadu Acreom úspěšně spustil a veřejnosti zpřístupnil svůj nástroj. Launch nástroje ihned následoval příliv tisíců uživatelů. Acreom je od samého počátku velmi úzce budovaný samotnou komunitou vývojářů, kteří jsou během vývoje a testování neustále v kontaktu mezi sebou, ale také se zakladateli prostřednictvím vlastního discordového kanálu. Tím chce Acreom zaručit naprostou transparentnost svého nástroje, kterou potvrdí i zpřístupnění API a svého kódu koncem letošního roku. Ostrou verzi spustil nyní v listopadu Acreom nejprve pro jednotlivé vývojáře, licence pro týmy bude následovat začátkem roku 2023.

„Acreom jsme zakládali s tím, aby náš produkt byl co nejvíce transparentní a užitečný pro co nejvíce vývojářů. V tomto duchu jsme se svými uživateli stále v kontaktu přes Discord, a i proto plánujeme Acreom od konce letošního roku opensourcovat a zpřístupnit veřejnosti naše API. Nabídneme tím uživatelům možnost personalizace Acreomu přesně pro jejich potřeby a zároveň i příležitost tvorby vlastních funkcí a jejich sdílení s ostatními uživateli. Za cíl jsme si vytkli budovat nástroj, který se stane u vývojářů po celém světě nástrojem číslo jedna,“ komentuje filozofii společnosti jeden ze zakladatelů a CEO Acreomu Martin Antoš.

Články autora Václav Králíček

Nejnovější články

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Expertní pohled
Kdo jsou Granfluencers a co od nich čekat?

Marketéři a média poslední roky píší primárně o...

Podle článku v CNN Business se začínají z...

Problém většiny briefů značek pro digitální kampaně je,...

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Aktuality
Potřebujeme flexibilnější pravidla pro řidiče zájezdových autobusů

EHSV přijal text zaměstnavatelské skupiny, který volá po...

Sami řidiči prostřednictvím svých profesních asociací očekávají, že...

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...