Středa 17. července 2024
ikona hodiny26. 9. 2023 06:01

Designblok představí víceúčelovou židli Lambda od RIM CZ

Novinka vznikla ve spolupráci s designéry Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem

Ve středu 4. října se v Praze uskuteční pětadvacátý ročník festivalu Designblok. Událost slibuje nejen výstavy a prezentace světových designérů, ale také pohled do budoucnosti designového světa. V rámci festivalu progresivní značka designového nábytku představí RIM CZ svou poslední novinku, která vznikla ve spolupráci s designéry Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem. 

Pavel Kašpar autor

Foto: RIM CZ Lambda – designová novinka z dílny RIM CZ Foto: RIM CZ

Židle Lambda je tím dalším výsledkem spolupráce designérského studia a nábytkářské firmy. Dostala název podle svého tvaru připomínajícího písmeno řecké abecedy. Nová stohovatelná židle ale nabízí více než jen moderní design. Jedná se o víceúčelovou židli, která v kombinaci s vhodnou podnoží zvládne všechny situace. Díky barevným variantám skořepiny s možností čalounění si vyberete tu pravou pro váš prostor.

Vývoj designového nábytku je o hledání inovativních metod a materiálů, které přinesou do našich interiérů nejen funkčnost a udržitelnost ale i hodnoty estetické. „Designér je součástí celého toho mravenčení a má obrovskou odpovědnost za celý vývoj nového produktu. Pro nás je to ale splněný sen – vytvořit plastovou vstřikovanou židli,“ uvádí Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Tato metoda výroby umožňuje vytvářet unikátní kusy s komplexními tvary a detaily, jež jsou přesto lehké a trvanlivé.  Další výhodou je udržitelnost.

Moderní plastové materiály používané v tomto procesu mohou být recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí, což je stále důležitější vzhledem k rostoucímu zájmu o ekologický způsob života.

Konferenční židle Lambda je příkladem nábytku vyrobeného pomocí technologie vstřikování. Praktický tvar, výborné stohování a nízká hmotnost ji předurčují do velkých prostor, kde se s ní velmi často manipuluje.

„Skořepina v trendy barvách společně v kombinaci s jednou z pěti podnoží dokáže vytvořit z Lambdy prestižní designové sezení. Celočalouněná verze zase bude slušet elegantnímu prostředí home office. Ve všech případech Lambda přirozeně zapadne do prostředí a díky subtilní tenké konstrukci zaručí nevšední komfort sezení, ” říká Michal Hotmar z RIM CZ.

Spolupráce předního českého designérského dua Vrtiška & Žák s českým výrobcem sedacího nábytku RIM CZ začala už v roce 2017 soutěží pro studenty, kterou firma vyhlásila. Následovala zdařilá realizace interiéru pražského showroomu v Karlíně, která upevnila vzájemné přátelské vztahy a otevřela dveře dalšímu společnému projektu.

Židle Lambda bude vystavena pro veřejnost ve Veletržním paláci – inovativní kolekci Lambda od společnosti RIM CZ můžete vidět v rámci Designbloku ve Veletržním paláci (Superstudio P.12) od 4. do 8. října 2023. V prodeji bude od jara 2024.

Články autora Pavel Kašpar

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Aktuality
Sponzoringový program pro místní komunity

Holcim Česko dlouhodobě přispívá do rozvoje svého okolí...

Uzávěrka přihlášek do programu je 1. září 2024,...