Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny8. 11. 2023 08:41

Nástroje umělé inteligence, které pomohou vašemu podnikání

V dnešní digitální éře je umělá inteligence stále více integrována do firemní komunikace, přinášejíc inovativní řešení a možnosti, které byly dříve nepředstavitelné. Také vaše firma se může svést na aktuální vlně nástrojů umělé inteligence a v mnoha oblastech si výrazně ulehčit život.

Vítězslav Klement Vítězslav Klement autor

Expert na strategickou komunikaci, majitel PR agentury Lost Bunny Communication. Absolvoval zahraniční stáže v Dubaji a Madridu. Pravidelně vede veřejná školení a také přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je také autorem webu svetmetaverse.cz.

Foto: Shutterstock.com Jak může umělá inteligence prospět vašemu byznysu? Foto: Shutterstock.com

Přechod k digitálním technologiím totiž transformuje způsob, jakým firmy interagují se svými zákazníky a prezentují své značky na globálním trhu. A předpokládám, že v roce 2024 se další a další firmy naučí AI nástroje na pravidelné bázi využívat – zejména v těchto klíčových oblastech: chatboty na webu, generátory textů, generování videí a obrázků a zpracování dat. A jak konkrétně vám tedy umělá inteligence může pomoct?

AI chatboty na vašem webu:

Chatboty poháněné AI nabízí firmám možnost poskytovat okamžitou zpětnou vazbu zákazníkům 24/7, což zvyšuje spokojenost zákazníků a uvolňuje vaše lidské zdroje a kapacity pro další strategické úkoly. Díky pokroku v porozumění přirozeného jazyka a učení se strojům budou chatboty v roce 2024 schopny poskytovat personalizovanější a lidštější výstupy v konverzacích se zákazníky.

Tvorba textů:

AI generátory textů, jako je ChatGPT, představují revoluci ve vytváření obsahu. Tyto technologie vám mohou automaticky, obratem a také v češtině vytvářet vysoce kvalitní a relevantní obsah pro webové stránky, blogy, tiskové zprávy, sociální sítě a marketingové kampaně, což umožní firmám udržet konzistentní tón komunikace a současně ušetřit čas a náklady.

AI generátory videí:

AI technologie mohou výrazně zjednodušit proces vytváření a úpravy videí. Automatizované nástroje pro vytváření videí mohou pomoci firmám rychle a efektivně vytvářet atraktivní vizuální obsah pro marketingové kampaně, sociální média nebo webové prezentace. Díky pokročilým algoritmům mohou tyto nástroje také optimalizovat videa pro vyšší angažovanost a lepší výkon v online reklamních kampaních. Zkuste AI nástroje jako třeba HeyGen, RunWay nebo D-ID.

AI tvorba grafiky:

Stejně jako v případě videí, současné AI nástroje vám mohou pomoct automatizovat a zjednodušit vytváření obrázků. Generátory obrázků poháněné AI dnes mohou vytvářet vizuální obsah na základě specifických pokynů nebo dat, což umožňuje firmám jako je ta vaše snadno vytvářet atraktivní grafiky pro marketingové materiály, sociální média nebo webové stránky. Zkuste nástroje jako Midjourney, Bing Image Creator nebo DALL-E.

Zpracování vašich dat:

Ve světě přetékajícím daty může AI pomoci firmám lépe porozumět svým zákazníkům a trhu. Pokročilé analytické nástroje a algoritmy pro zpracování dat mohou zefektivnit marketingové strategie, odhalit nové obchodní příležitosti a poskytnout cenné informace, které mohou informovat rozhodovací procesy na všech úrovních organizace.

Zefektivnění Procesů:

AI může automatizovat řadu vašich rutinních a časově náročných úkolů, což umožňuje vaší firmě snížit provozní náklady a zvýšit produktivitu. Například automatizované systémy pro správu vztahů se zákazníky (CRM) a nástroje pro správu projektů mohou zefektivnit komunikační a organizační procesy, uvolnit lidské zdroje pro strategičtější úkoly a zlepšit celkovou efektivitu operací.

Rok 2024 představuje zajímavou příležitost pro integraci umělé inteligence ve vaší firemní komunikaci. Možná je ten nejvyšší čas. Přijetí a integrace těchto technologií pomůžou vaší firmě poskytnout konkurenční výhodu ve stále více digitalizovaném a konkurenčním podnikatelském prostředí. S rychlým pokrokem v AI technologiích je totiž nyní ideální čas pro firmy, aby začaly zkoumat, jak mohou tyto nástroje využít ke zlepšení své komunikace a dosažení svých obchodních cílů. A vy už to po přečtení tohoto článku víte.

Články autora Vítězslav Klement

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Expertní pohled

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Expertní pohled
Změny v DPP a DPČ mohou mít negativní dopad na zaměstnávání

Oznamovací povinnost se týká všech DPP, včetně těch...

Původně možná dobře zamýšlené změny tak budou zřejmě...

Ačkoliv si Česká republika v porovnání s ostatními...

Další možnosti, jak pomoci zvýšit flexibilitu českého pracovního...

Analýzy
Firmy se na nový zákon o kyberbezpečnosti příliš nechystají

Průzkumu se od letošního února do dubna zúčastnilo...

Průzkum také ukázal, že IT experti odpovědní za...

Průzkum se dále zaměřil na rozpočet společností pro...

Pouze 41 % dotázaných firem plánuje využít možnost...