Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny2. 7. 2024 12:10

Levnější, rychlejší a bez omezení

České AppOnFly buduje konkurenci NVIDIA GeForce NOW

Česká konkurence pro globálně úspěšnou herní službu NVIDIA GeForce NOW? Brzy možná realita. Služba AppOnFly zakladatele Václava Svátka, známá streamováním byznys aplikací, se totiž vydává novým směrem. Nabídne službu pro streaming náročných her pro širokou masu lidí. Výhodou má být na rozdíl od NVIDIA levnější pay-as-you-go model založený na principu sdílení grafického výkonu majitelů PC v síti.

Gabriel Friedel autor

Foto: Shutterstock.com České AppOnFly buduje konkurenci NVIDIA GeForce NOW Foto: Shutterstock.com

Uživatelé tak budou moci sdílet svůj GPU výkon v síti, nebo využívat výkon jiných. Navíc má být nabídka her na rozdíl od GeForce NOW zcela v rukou uživatele – není omezená nabídkou společnosti, a hráč si tak bude moci nainstalovat a hrát hru, jakou chce. Společnost proto nyní významně rozšiřuje svůj tým, do kterého nabírá analytiky, testery, designéry i role v marketingu.

„Oblast herního streamingu stále nedosáhla svého plného potenciálu. Navíc jí dominuje jen jedna služba, která má své omezení. Víme, že poptávka po vysoce kvalitním cloud gamingu stále stoupá, a chceme tento stav nabourat. Naše platforma nabídne hráčům možnost hrát, ale i sdílet výkon jejich počítačů pro jiné hráče. Tento systém ve výsledku umožní, že uživatelé budou moci hrát jakoukoli hru, kterou si nainstalují, a nebudou omezeni nabídkou konkrétního počtu her. Model pay-as-you-go je navíc vyjde výrazně levněji,‘‘ vysvětluje zakladatel AppOnFly Václav Svátek.

V případě služeb jako NVIDIA GeForce NOW musejí hráči platit fixní měsíční částku, díky které obdrží přístup k 1 500 hrám. Pay-as-you-go model AppOnFly má hráče vyjít levněji, protože budou platit jen za konkrétní čas strávený hraním. Nový model se má navíc vyhnout také latenci způsobené vzdáleností mezi servery, na kterých hry běží, a počítačem hrajícího uživatele.

Velký tým pro velkou výzvu

AppOnFly tak nyní hledá kandidáty pro širokou škálu pozic: analytiky softwarového vývoje, testery, designéry, ale i marketingové a HR specialisty. Celkově AppOnFly nabírá na osm nových pozic. „Cílem je nastavit nové standardy v oblasti cloud gamingu. Klíčem k našemu úspěchu je vybudovat top tým nadšených profesionálů a myslím, že nabízíme velkou příležitost pro ty, kteří mají vášeň pro herní průmysl a chtějí se podílet na vývoji skutečně nové služby,‘‘ komentuje Svátek.

AppOnFly, založený generálním ředitelem ČMIS Václavem Svátkem, se od svého vzniku v roce 2013 zaměřoval výlučně na streamování byznys aplikací. Myšlenka rozšířit AppOnFly o herní cloud službu ale vzešla také právě ze zkušenosti s původním streamováním aplikací. To totiž začaly používat americké děti k hraní na multiplayerové platformě Roblox.

Články autora Gabriel Friedel

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...