Pondělí 24. června 2024
ikona hodiny3. 5. 2021 08:24

T-Mobile oceněn za ojediněle koncepčně řešenou prodejnu

V 1. ročníku soutěže Czech Top Shop, v níž změřily síly kamenné provozovny služeb a zboží, obdržela speciální cenu společnost T-Mobile a její prodejna Magenta Experience Center, která se nachází v OC Arkády Pankrác. Jde o výjimečný koncept nejen v České republice, ale v celé skupině Deutsche Telekom.

Martin Pitro autor

Foto: SOCR Vítězný tým T-Mobile Foto: SOCR

„Sektor obchodu se jako celek stále více posouvá do digitálního světa, jednoznačným důkazem je i oceněná prodejna Magenta Experience Center. Ta nabízí multifunkční prostor na co-working, herní zónu, podcastové studio nebo představení chytré domácnosti, stejně jako edukační a konferenční prostory s možností uspořádat vlastní firemní akce. Zřetelně se tak potvrzuje, že obchodníci se snaží neustále zlepšovat své služby a hledají inovativní řešení pro své zákazníky,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a předseda poroty soutěže.  

Magenta Experience Center je svou koncepcí jediná prodejna svého druhu v celé skupině Deutsche Telekom

Prodejna Magenta Experience Center s plochou přesahující 800 metrů čtverečních byla oficiálně otevřena v únoru 2021. Tento zcela ojedinělý koncept se skupina Deutsche Telekom rozhodla otestovat právě v České republice. Provoz klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu mladých tuzemských firem. Unikátním prvkem je aquaponická farma, tedy vertikální zahrady nebo živé zelené stropy. První návrhy Magenta Experience Center vznikly v červnu 2020 na třídenním T-Hackathonu, kterého se zúčastnilo 44 studentů českých škol v 17 týmech. Ze vzešlých nápadů jich T-Mobile při realizaci 11 využil. Finální návrh vznikl v budapešťské architektonické kanceláři art1st ve spolupráci s architekty skupiny Deutsche Telekom.

„Velmi nás těší získané ocenění Czech Top Shop 2020. Potvrzuje nám, že jsme se konceptem Magenta Experience Center vydali správným směrem. Naším cílem bylo přiblížit se zákazníkům, jejich potřebám a nabídnout jim na jednom místě kombinaci informací, zábavy i relaxace. Magenta Experience Center představuje jedinečný vzdělávací prostor se spoustou možností. Konat se zde budou workshopy, pořádáme on-line přednášky a jsou odsud vzdáleně moderovány konference. Máme ambici překonávat bariéry digitálního a technologického světa. Místo je určené i pro pořádání inspirativních talk show se zajímavými osobnostmi a má sloužit rovněž jako centrum zábavy nebo odpočinku při šálku skvělé kávy,“ shrnul Michal Dvorský, ředitel maloobchodního prodeje ve společnosti T-Mobile.

Soutěž Czech Top Shop hodnotí prodejny podle vybraných kritérií s důrazem na zákaznický zážitek

V 1. ročníku soutěže Czech Top Shop 2020 se na prvním místě umístila prodejna Rossmann (ulice Komunardů v pražských Holešovicích). Na druhém místě skončila prodejna Nike (Fashion Arena Prague Outlet) a třetí pak prodejna Clinique (OC Westfield Chodov).

„Soutěž Czech Top Shop hodnotí kamenné provozovny prodeje zboží a služeb, které na měsíční bázi navštěvují vyškolení inspektoři. Jde vlastně o určitou analogii Michelinských hvězd udělovaných nejlepším restauracím. Na základě prezentace inspektorů určí celkové výsledky za daný rok odborná porota složená z profesionálů v oblasti maloobchodu, marketingu nebo vzdělávání v tomto oboru,“ vysvětlil Jiří Beran, Managing Partner portálu mistoprodeje.cz a jeden ze členů odborné poroty.

Články autora Martin Pitro

Nejnovější články

Pohled z praxe
Závod ve vývoji umělé inteligence: Čína versus USA

Čínský gigant Sense Time nedávno ohromil svět představením...

Čínské úspěchy se neomezují jen na software, ale...

Společnost 01 navíc vyvinula i efektivní modely s...

Výsledky tohoto epického souboje titánů formují podobu naší...

Názory
Důvěra spotřebitelů v ekonomiku opět poklesla

Souhrnný indikátor důvěry vyjádřený bazickým indexem se sice...

Do důvěry spotřebitelů se pak propisuje i růst...

Trendy
Aplikace pro správu nemovitostí s analytikou v reálném čase

„Vzhledem k tomu, že procesy správy nemovitostí jsou...

Aplikace SWORP Rent umožňuje organizaci nemovitostí do více...

Nejnovější Aktuality

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Aktuality
V Praze se konal největší bitcoinový festival v Evropě

V Praze během svého vystoupení mimo jiné představil 21...

Češi si bitcoin opravdu velmi oblíbili. K více...