×

Sledujte předvolební kulaté stoly Hospodářské komory – s politiky diskutují experti i zástupci podnikatelů

Sobota 15. května 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

T-Mobile oceněn za ojediněle koncepčně řešenou prodejnu

V 1. ročníku soutěže Czech Top Shop, v níž změřily síly kamenné provozovny služeb a zboží, obdržela speciální cenu společnost T-Mobile a její prodejna Magenta Experience Center, která se nachází v OC Arkády Pankrác. Jde o výjimečný koncept nejen v České republice, ale v celé skupině Deutsche Telekom.

Martin Pitro ikona hodiny3. 5. 2021 08:24
Foto: SOCR Vítězný tým T-Mobile Foto: SOCR

„Sektor obchodu se jako celek stále více posouvá do digitálního světa, jednoznačným důkazem je i oceněná prodejna Magenta Experience Center. Ta nabízí multifunkční prostor na co-working, herní zónu, podcastové studio nebo představení chytré domácnosti, stejně jako edukační a konferenční prostory s možností uspořádat vlastní firemní akce. Zřetelně se tak potvrzuje, že obchodníci se snaží neustále zlepšovat své služby a hledají inovativní řešení pro své zákazníky,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a předseda poroty soutěže.  

Magenta Experience Center je svou koncepcí jediná prodejna svého druhu v celé skupině Deutsche Telekom

Prodejna Magenta Experience Center s plochou přesahující 800 metrů čtverečních byla oficiálně otevřena v únoru 2021. Tento zcela ojedinělý koncept se skupina Deutsche Telekom rozhodla otestovat právě v České republice. Provoz klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu mladých tuzemských firem. Unikátním prvkem je aquaponická farma, tedy vertikální zahrady nebo živé zelené stropy. První návrhy Magenta Experience Center vznikly v červnu 2020 na třídenním T-Hackathonu, kterého se zúčastnilo 44 studentů českých škol v 17 týmech. Ze vzešlých nápadů jich T-Mobile při realizaci 11 využil. Finální návrh vznikl v budapešťské architektonické kanceláři art1st ve spolupráci s architekty skupiny Deutsche Telekom.

„Velmi nás těší získané ocenění Czech Top Shop 2020. Potvrzuje nám, že jsme se konceptem Magenta Experience Center vydali správným směrem. Naším cílem bylo přiblížit se zákazníkům, jejich potřebám a nabídnout jim na jednom místě kombinaci informací, zábavy i relaxace. Magenta Experience Center představuje jedinečný vzdělávací prostor se spoustou možností. Konat se zde budou workshopy, pořádáme on-line přednášky a jsou odsud vzdáleně moderovány konference. Máme ambici překonávat bariéry digitálního a technologického světa. Místo je určené i pro pořádání inspirativních talk show se zajímavými osobnostmi a má sloužit rovněž jako centrum zábavy nebo odpočinku při šálku skvělé kávy,“ shrnul Michal Dvorský, ředitel maloobchodního prodeje ve společnosti T-Mobile.

Soutěž Czech Top Shop hodnotí prodejny podle vybraných kritérií s důrazem na zákaznický zážitek

V 1. ročníku soutěže Czech Top Shop 2020 se na prvním místě umístila prodejna Rossmann (ulice Komunardů v pražských Holešovicích). Na druhém místě skončila prodejna Nike (Fashion Arena Prague Outlet) a třetí pak prodejna Clinique (OC Westfield Chodov).

„Soutěž Czech Top Shop hodnotí kamenné provozovny prodeje zboží a služeb, které na měsíční bázi navštěvují vyškolení inspektoři. Jde vlastně o určitou analogii Michelinských hvězd udělovaných nejlepším restauracím. Na základě prezentace inspektorů určí celkové výsledky za daný rok odborná porota složená z profesionálů v oblasti maloobchodu, marketingu nebo vzdělávání v tomto oboru,“ vysvětlil Jiří Beran, Managing Partner portálu mistoprodeje.cz a jeden ze členů odborné poroty.

Nejnovější články

Expertní pohled
Norma EURO 7/VII: Přinese konec spalovacích motorů?

Do předložení návrhu Komise zbývá ještě několik měsíců...

Evropská komise si vytyčila za cíl bojovat nejen...

Dalším důležitým faktorem, který však experti v tuto chvíli...

Rozhovory
Jde mi o to, dotknout se duše

Také vás v závětří Austrálie trápí ta virová potvora?...

Kdy končí práce architekta, když jde o návrh...

To tvrdí i profesor Zelený… pojďme ale zpět...

Takže jste za odměnu odešla… Do malé firmy,...

Jedním z vašich projektů je i město pro milion...

Pohled z praxe
Projekty EPC ušetřily městům 248 milionů korun

„Právě během současné pandemie COVID se ukázala důležitost...

Největší roční úspory energie dosáhlo Kongresové centrum Praha...

Nejčastějšími zákazníky EPC projektů jsou města, kraje a...

V průmyslu, který patří vedle dopravy k energeticky nejnáročnějším odvětvím,...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Program COVID-2021 má evropskou notifikaci, ministerstvo začíná vyplácet kompenzace

„Žádosti v programu COVID – 2021 přijímáme do...

Aktuality
Bezpečnost internetu věcí má díky výzkumu nové účinné nástroje

„Internet věcí je dnes stále více využívaný a...

Aktuality
Skupina ÚJV pracuje na vývoji vodíkového nákladního auta nové generace

Projekt podporuje aktuální evropské plány na trvalé snižování...

Kromě vývoje elektrifikovaného pohonu je do projektu zahrnuto...