×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 8. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny9. 11. 2021 11:53

Český nástroj v prestižním evropském programu Impact EdTech

Český startup z Ústí nad Labem Edhance se již od roku 2016 věnuje digitalizaci vzdělávání a pomáhá školám držet krok s rychle rostoucími technologickými možnostmi 21. století. Společnost za své edukativní programy již získala řadu ocenění. Její digitální platformu pro správu a realizaci výuky využívá přes 400 škol, 700 učitelů a téměř 10 000 žáků. Nyní slaví další velký úspěch, který společnost oznámila v tiskové zprávě. S nástrojem RE:FORM, který učitelům umožňuje vytvářet vlastní interaktivní digitální vzdělávací obsah pro jejich žáky, se zařadila jako jediný český projekt mezi vítěze výběrového řízení do inkubačního a akceleračního programu Impact EdTech. V první inkubační fázi již společnost získala grant ve výši 2,2 milionu korun.

Foto: Edhance Foto: Edhance

Impact EdTech je prestižní program pro startupy a malé podniky, za kterým stojí Evropská komise. Jeho cíl je jednoduchý – hledat a podporovat inovativní projekty, které mají potenciál posouvat vzdělávání a využívat při tom technologie, které 21. století nabízí. Platforma Edhance obstála v konkurenci 278 přihlášených projektů ze 38 zemí světa a zařadila se mezi 17 vítězů, kteří se do programu dostali. Stala se tak teprve druhým startupem z Česka, kterému se to povedlo. Tím prvním byl v závěru minulého roku startup Vividbooks.

Program Impact EdTech nabízí hybridní model inkubace a akcelerace

Vybrané vítězné projekty v rámci programu čekají dvě fáze – inkubační a akcelerační. V inkubační fázi projekty obdrží potřebnou podporu k vyvinutí minimálního životaschopného produktu (tzv. minimum viable product, MVP). Ta zahrnuje grant od Evropské unie ve výši až zhruba 2,2 milionu korun (87 388 eur) a také vouchery na mentoring. Na konci této fáze produkt čeká testování experty v oblasti vzdělávání.

Projekty, jejichž MVP na konci první fáze prokážou nejlepší výsledky, postoupí do další fáze – akcelerační. V té dostanou další podporu, aby svůj produkt mohly uvést na evropský trh, která může zahrnovat například pilotní provoz ve školách nebo beta testování, jež umožní zhodnotit dopady a výkonnost řešení. Každý z osmi startupů také obdrží další finanční podporu ve výši až téměř 2,8 milionu korun (110 000 eur).

Digitální platforma pro vzdělávání 21. století

Startup Edhance vznikl v roce 2016, kdy začal vyvíjet digitální vzdělávací materiály a poté i platformu pro školy i žáky. Ta jim nabízí virtuální vzdělávací prostředí, které mohou využít učitelé pro správu a realizaci jak běžné, tak distanční výuky. K jejímu zkvalitnění mají k dispozici vzdělávací materiály, jako jsou interaktivní prezentace, simulátory, videa či animace pro předměty v oborech STEM – pro matematiku, fyziku, chemii a informatiku. Pro žáky je to zase místo, kam „chodí do školy“ – naleznou zde výukové materiály, vypracovávají zde úkoly a mají zde cvičení či testy.

Do inkubačního a akceleračního programu Impact EdTech se Edhance přihlásilo s novým nástrojem RE:FORM. Ten učitelům umožňuje vytvářet si pro svou výuku vlastní kvalitní výukové aktivity, které dalece přesahují možnosti tradičních nástrojů, jako je PowerPoint. Pedagogové si s pomocí RE:FORM mohou připravit interaktivní cvičení, domácí úkoly nebo testy a pro jednoduchost a rychlost využít širokou knihovnu předpřipravených šablon. Vytvořené aktivity pak mohou učitelé využít jak v platformě Edhance, tak samostatně mimo ni.

„Začali jsme naši aplikaci s výukovými programy v oborech STEM, které již využívá 120 platících škol, 404 škol včetně free verze, 725 registrovaných učitelů a téměř 10 000 registrovaných žáků. Od nich jsme získali rozsáhlou zpětnou vazbu a načerpané zkušenosti využíváme při dalším rozšiřování funkcionalit platformy. Nový nástroj RE:FORM učitelům ulehčí přípravu kvalitní výuky, která žákům poskytne nejen individualizovaný přístup, jenž reflektuje jejich schopnosti a dovednosti, ale také interaktivnější zážitek ze studia i během náročné online výuky. Tam totiž dosud stále dominují powerpointové prezentace komentované přes Zoom, což pozornost dítěte zkrátka nemá šanci udržet. Věříme, že nástroj RE:FORM stejně jako platforma Edhance umožní školství učinit další krok vpřed v poskytování kvalitního studia v masovém měřítku. A to skrze jednoduše škálovatelné digitální řešení dostupné pro všechny a odkudkoliv,“ říká Lukáš Rejchrt, spoluzakladatel a CCO Edhance.

Společnost očekává, že trh s digitálním vzděláváním se bude v následujících letech rychle měnit. „Pandemie úplně odhalila, jak zoufale potřebuje školství urychlit digitalizaci. Školy začaly individuálně implementovat digitální řešení a všichni učitelé museli začít tvořit studijní materiály v digitální formě. Jenom v zemích visegrádské čtyřky je přes 47 tisíc základních a středních škol s čtvrt milionem učitelů a více než 7 miliony žáků. Jedná se o obrovský trh, ve kterém vidíme obrovský obchodní potenciál,“ dodává Rejchrt.

Články autora Tadeáš Zíka

Nejnovější články

Analýzy ze Spořky
Česko je v pasti ekonomiky středních příjmů

Dominantním příběhem české ekonomiky posledních třicet let je...

Tři čtvrtiny našeho konvergenčního úsilí nicméně proběhly v...

Česká ekonomika, podobně jako ostatní státy, byla od...

Jsme tedy ve stavu, kdy Jsme tedy ve...

Analýzy
Digitalizace českého stavebnictví prochází zlomovým rokem

Zatímco digitální inovace se v mnoha oborech hospodářství...

Zajištění rychlejšího a transparentního stavebního řízení se stalo...

Plynulost a rychlost stavebního řízení musí zajistit funkční...

Pro úspěšné fungování digitalizace stavebního řízení existují určitá...

Firmy ve stavebnictví rozvíjejí řadu procesů digitalizace interních...

Soukromý sektor má před státní správou viditelný náskok,...

Výhodou vypisování projektových zakázek v režimu BIM je...

„Ministerstvo dopravy, ale i celý rezort dopravy se...

Trendy
Ve facility managementu hraje ESG stále důležitější roli

„Od roku 2024 má vstoupit v platnost směrnice...

S tím, jak se nemovitosti pronajímají, byly nedávno...

Jakmile si společnost pořídí například novou vzduchotechniku, musí...

Směrnicemi se provozovatelé budov budou muset řídit také...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Řetězce ukazují, že když se chce, i recyklovat jde

Pilotní testování probíhalo ve vybraných prodejnách v Praze, Brně,...

Co se týká chování zákazníků, pilotní testování odhalilo,...

Pro úspěch systému zálohování PET lahví a plechovek...

Představením prvotních výsledků testování a projednáváním parametrů celoplošného...

Aktuality
Deloitte hledá ve střední Evropě budoucí jednorožce

„Program odhaluje technologie a trendy, které se brzy...

Program je otevřen pro společnosti se sídlem v...

V předchozích ročnících dominovaly padesátce rychle rostoucích společností...

V současnosti panuje na trhu velká nejistota a...

Aktuality
Ministr ocenil obchodní řetězce za český sortiment

„Jsem velmi rád, že spolupráce mezi oběma stranami...

„U všech významných prodejců českého ovoce a zeleniny...

„Je jistě chvályhodné, že ministerstvo zemědělství vedle oceňování...