Pondělí 22. dubna 2024
ikona hodiny6. 6. 2023 07:57

Mají investice firem do metaverz smysl?

V Praze se sejdou mezinárodní experti na Web3

Metaverza, imerzivní virtuální světy, v posledních letech přitahují značnou pozornost. Přestože se zatím neuchytily v mainstreamovém nasazení, firmy se již snaží hledat způsoby, jak v těchto světech podporovat vlastní značku. Coca-Cola v metaverzech šíří svá sběratelská NFT, Tommy Hilfiger v digitálním vesmíru prodává své výrobky. V Česku je nejviditelnějším příkladem automobilka Škoda, která spustila dokonce svůj vlastní Škodaverse. Co všechno metaverza značkám nabízejí a kdy se technologie rozšíří, budou v červnu v Praze řešit světoví experti na technologie Web3 Diego Borgo, Tim Walther, Daryl Kelly a Sebastian Orellano. České tech scéně se čtveřice představí na akci STRV Talks organizované českým týmem vývojářů a designérů STRV a Škoda Auto.

Tadeáš Zíka autor

Foto: Shutterstock.com Způsobí Metaverzum revoluci v marketingu? Foto: Shutterstock.com

„Praha je důležitým technologickým centrem a my v STRV neustále testujeme možnosti nových technologií včetně Web3, ale i AR, VR nebo blockchainu. Proto jsme se rozhodli do Česka pozvat světové odborníky zabývající se metaverzy, aby zde společně diskutovali o potenciálu této technologie nejen spolu, ale i s českými firmami a technologickou komunitou,“ vysvětluje myšlenku celé akce Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV.

STRV

Český tým designérů a vývojářů tvořících špičkové digitální produkty. Od roku 2004 uvedlo na trh stovky softwarových řešení ve spolupráci s klienty Microsoft, Barry’s, The Athletic nebo Barnes & Noble. Pod značkou STRV Labs firma vyvinula řadu vlastních úspěšných aplikací v čele s LGBTQ+ dating aplikacemi Cosmic Latte nebo web3 ticketing platformou Enter. Hranice technologií v STRV posouvá více než 200 talentovaných lidí, kteří jej hodnotí 4,8 hvězdami na portálu Glassdoor. Firma pečuje o rozvoj české technologické scény organizováním meetupů pro designéry a vývojáře a akcemi STRV Talks pro širší startupovou a technologickou komunitu.

Revoluce v digitálním marketingu

Na akci STRV Talks: Supercharging Brands With Web3 ft. Škodaverse & Frens se chystají kapacity skutečně globálního významu v oblasti Web3 a metaverz. Mezi řečníky je Diego Borgo, který s metaverzy radí nadnárodním značkám, jako je Adidas, Shell, Porsche a v neposlední řadě také Škoda Auto, které pomáhal se spuštěním jejího vlastního metaverza s názvem Škodaverse. K němu se připojí Tim Walther, řečník známý ze série přednášek TEDx a expert na kombinaci metaverza s NFT, který do nového sektoru pomáhá proniknout mimo jiné koncernu Volkswagen. Dalšími řečníky budou Daryl Kelly, CEO tržiště s NFT LTD.INC, a Sebastian Orellano, spoluzakladatel POAP Studia, které s NFT radí značkám Vogue, Renault a dalším.

„Metaverza jsou další evolucí toho, jak se lidé spojují. E-commerce a sociální sítě byly pro značky revoluční přelom. Představte si, co jim nabídne metaverzum coby další fáze internetu. Zatím se firmy ptají: Co je to metaverzum, jaké problémy řeší Web3, co z toho budeme mít a proč s tím začít už teď?“ předkládá hlavní téma události jeden ze spíkrů Diego Borgo. „Těším se, že na STRV Talks potkáme podobně smýšlející nadšence do NFT, tvůrce, sběratele a zájemce z řad firem,“ doplňuje ho další řečník Daryl Kelly.

Vstupenka na akci jako NFT

Akce STRV Talks s pomocí Škoda Auto proběhne 5. června ve střešním baru kanceláří STRV v pražském Karlíně. Vstupenky na akci STRV je možné pořídit pouze ve formě NFT. Těmi se návštěvníci prokazují jako běžnou vstupenkou skrze ticketingovou aplikaci Enter dostupnou pro Android i iOS, kterou STRV představilo minulý rok. Akci bude moderovat Lubo Smid společně s Lucou Zicconim, který vede Web3 Studio ve Škoda Auto. Součástí akce bude Q&A sekce a následně neformální networking s občerstvením.

Články autora Tadeáš Zíka

Nejnovější články

Cestovní ruch
Regionální muzeum není jen pokladnice

Od muzea se očekává, že uspokojí/přitáhne turisty včetně...

Jílové u Prahy je tak trochu ve specifické...

Zlato Regionální muzeum v Jílovém u Prahy sídlí na...

Příležitostné výstavy Výstavy, malé i větší, jsou v jílovském...

Původně jen opravdická živoucí kočka. Tak nějak jednou...

Regionální muzeum, na rozdíl od těch velkoměstských, může...

Expertní pohled
Hypotéky by mohly zlevňovat rychleji

V praxi se s využitím různých slev a...

Na první pohled se může zdát, že omezení...

Analýzy
Ceny bytů poletí vzhůru, říkají developeři

A její ředitel, Michal Vacek říká: „Na základě...

Předseda představenstva společnosti Central Group Dušan Kunovský k...

Téměř dva roky trvající pokles poptávky je u...

V případě Prahy se pro první pololetí čeká,...

Ceny rezidenčních nemovitostí se v průběhu roku opět...

„Pro zachování kvalitní výstavby, investic do nových technologií...

A Miroslav Zetek, člen představenstva pro řízení obchodu...

Údaje vycházejí ze Studie developerských společností H1/2024 zpracované...

Nejnovější Trendy

Trendy
Skandinávská technologie recyklace plastů ve Slaném

„Cílem těchto setkání je připravit se na termín...

„České firmy zkoumají možnosti recyklace obalových materiálů a...

Trendy
Pět příkladů, jak umělá inteligence může efektivně pomáhat

Již dnes v mnoha firmách umělá inteligence pomáhá řešit...

Umělá inteligence dokáže velmi rychle zpracovávat rutinní opakované...

AI umí pomoci například s články, blogy, prezentacemi,...

Umělá inteligence může vytvářet obrázky a grafiku na...

AI může být využita jako virtuální asistent, který...

„Umělou inteligenci lze také efektivně využít k brainstormingu...

Trendy
Timber Praha – první udržitelná dřevostavba bytových domů v Praze

Domy komorního charakteru Timber Praha obsahují 62 jednotek...

Arcus City – v blízkosti přírody, na dosah...