Neděle 19. května 2024
ikona hodiny5. 5. 2022 13:37

Safetica posiluje pozici světového lídra v kyberbezpečnosti

Technologická společnost Safetica obdržela další prestižní ocenění na srovnávací platformě Software Reviews. Tentokrát se přidala do týmu šampionů v oblasti prevence před úniky dat (DLP) za rok 2022. Jedinou další společností, které se to podařilo, je firma McAfee. K udělení ocenění musí společnost obstát v uživatelském hodnocení 26 různých kritérií, od kvality a efektivity produktu až po uživatelskou přívětivost a dobré vztahy s klienty. Safetica přitom získala nejvíce recenzí a nejlepší hodnocení dostala hned u pěti parametrů.

Tadeáš Zíka autor

Foto: Safetica Zbyněk Sopuch – CTO Safetica Foto: Safetica

Začátkem letošního roku zveřejnil portál Software Reviews výsledky ceny Emotional Footprint Awards pro nejlepší DLP software, který se stará o zabezpečení a prevenci ztráty dat. Platforma Software Reviews shromažďuje zpětnou vazbu od IT profesionálů na software z celého světa a na základě ověřených uživatelských hodnocení oceňuje ten nejlepší software. Safetica je jednou ze dvou firem, kterým se podařilo dosáhnout na označení DLP Emotional Footprint Award Champion. Safetica získala hodnocení 95 % z více jak 50 uživatelských recenzí – nejvíce ze všech hodnocených produktů. McAfee, které působí ve stejném sektoru, sice získalo 98 %, ale pouze na základě 20 recenzí.

Safetica

Mladá technologická společnost z Brna, která poskytuje komplexní ochranu před ztrátou či zneužitím dat klientům ve více než 120 zemích světa. Její platforma zajišťuje důkladnou ochranu dat i v době nutného vzdáleného přístupu včetně soukromých zařízení. Safetica chrání cenná data před chybami i zlým úmyslem, odhaluje potenciální rizika a aktivně předchází únikům. Zároveň se jedná o řešení s jednoduchou implementací do stávajících bezpečnostních systémů a bez zbytečné zátěže pro zaměstnance.

„V týmu věříme, že ochrana dat by měla vedení vašeho byznysu zjednodušovat, nikoli komplikovat. Investujeme mnoho prostředků do toho, aby náš software byl uživatelsky přívětivý, uživatele zbytečně nezatěžoval a zároveň byl vysoce efektivní. Dáváme si také patřičně záležet na kvalitě a vstřícnosti naší zákaznické podpory. Jsme proto velice potěšeni, že klientům pomáháme jejich byznys zabezpečit a že naši dlouhodobou spolupráci vnímají nejen jako užitečný, ale zároveň příjemný zážitek,“ říká Richard Brulík, CEO společnosti Safetica.

Maximální bezpečí a zodpovědnost

Safetica v září minulého roku představila novou, již desátou verzi svého DLP softwaru pod názvem Safetica ONE, která mimo jiné implementovala řadu funkcí zaměřených na ochranu před vnitřními hrozbami a dlouhý výčet technických vylepšení, jako je optické rozpoznávání znaků a kategorizace citlivých údajů. Zákazníci ve svých hodnoceních na platformě Software Reviews vyzdvihovali především vysokou kvalitu produktu, který se neustále vyvíjí a přizpůsobuje zákazníkům. Nejvyšší hodnocení z DLP produktů měla v zákaznické podpoře, přátelském a vstřícném řešení problémů, transparentním jednání, strategickém a inovativním přemýšlení a v reálném dopadu produktu.

Emotional Footprint Award od Software Reviews není jediným oceněním, které Safetica za dobu své existence získala. Kromě zahrnutí do seznamu doporučených bezpečnostních společností u poradenských firem Gartneru a Forresteru si vysloužila například cenu SC Awards U.S. z roku 2014, Cybersecurity Excellence Award z roku 2019 za prevenci úniku dat a dostala se také do TOP 100 evropských technologických firem u Red Herring.

Články autora Tadeáš Zíka

Nejnovější články

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...