×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny14. 6. 2023 06:32

Jihočeské Dobrodružství s technikou láká na vědu i technologie

Novinkou bude výstava Řemeslo má zlaté dno

Dominika Chládková autor

Foto: Jhk Dobrodružství s technikou láká každoročně mnoho zájemců Foto: Jhk

Pavilony T1 a T2 českobudějovického výstaviště 15. června opět ožijí interaktivní akcí Dobrodružství s technikou, kterou letos Jihočeská hospodářská komora zpestřila novinkou v podobě výstavy Řemeslo má zlaté dno a festivalu RoadFest. Malí i velcí návštěvníci si zde budou moci vyzkoušet tradiční řemesla, odnést si vlastnoručně vyrobené hračky, nebo soutěžit v zábavných aktivitách. Doménou celého dne budou moderní technologie, stavební stroje, ale i vědecké pokusy či elektromobilita. Vstup po celý den je pro rodiče i děti zdarma.

„Dobrodružství s technikou je interaktivní výstava pro malé i velké, děti i rodiče, školy i širokou veřejnost.  Je to ideální příležitost jak si v jeden den, na jednom místě vyzkoušet moderní technologie, roboty, virtuální realitu, vědecké pokusy, ale třeba i logické hry a soutěže. Cílem myšlenky, která stála před více než sedmi lety za zrodem Dobrodružství s technikou, je ukázat perspektivnost technických oborů a možnosti uplatnění po studiu odborných a technických škol,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), která ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a dalšími partnery pořádá již 7. ročník této interaktivní akce.

Dobrodružství s technikou podpořili

Mediální partneři akce:

 • Hit Rádio Faktor
 • Jihočeská televize

Partneři akce:

 • Česká spořitelna, a.s.
 • Výstaviště České Budějovice a.s.
 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
 • Engel strojírenská spol. s r.o.
 • Jihostroj a.s.
 • MEDISIZE CZ, s.r.o.
 • MOTOR JIKOV Group a.s.
 • Microsoft
 • Sdružení pro výstavbu silnic

Letošní novinkou bude přeshraniční výstava Řemeslo má zlaté dno v pavilonu T2, kterou Jhk pořádá s Řemeslnou komorou pro Dolní Bavorsko a Horní Falc za podpory Evropské unie. „Společně s německými vystavovateli návštěvníkům představíme tradiční řemesla, jako je truhlář, čalouník, tesař, keramik, kamnář nebo klempíř. Zájemci si budou moci vše vyzkoušet a domů si odnést drobné dárky v podobě vyrobených dřevěných hraček. A nejen to. Aktivity budou opravdu pestré,“ přibližuje program řemeslné výstavy Luděk Keist. Na výstavě nebude chybět ani několik stánků Jihočeské hospodářské komory, které najdou zájemci v obou pavilonech. V rámci nich Jhk nabídne například ukázku robotických hraček, kvízy tradičních řemesel, ale i šicí dílnu stánku Sdružení textil Jihočeské hospodářské komory.

Celodenní akci ve venkovních prostorech zpestří festival RoadFest, na kterém si zájemci vyzkouší, jak funguje trenažér rypadla, prohlédnou si silniční stroje nebo zhlédnout ukázky první pomoci a rychlého zásahového automobilu od hasičského záchranného sboru. „Před pavilony T1 a T2 si vyzkoušíte i jízdu elektromobilem či na elektro koloběžkách, čeká vás ale i překážková dráha nebo simulátory nárazu a ukázky bezpečnosti na silnici,“ dodává Luděk Keist a zdůrazňuje, že doménou celé akce budou především moderní technologie. Největším lákadlem jsou bezesporu hry s virtuální realitou, programování robotů, 3D tisk, nebo laser game a úniková hra v kyber prostředí. Menší návštěvníci si zase přijdou na své u vodní dráhy, modelů stavebních strojů, stavebnic a zábavných her.

Dobrodružství s technikou a výstava Řemeslo má zlaté dno se uskuteční 15. června od 9:00 do 18:00 hodin v pavilonech T1 a T2 na českobudějovickém výstavišti. Vstup na akci pro děti, rodiče, ale třeba i školy a školky je po celý den zdarma.

Generálním partnerem akce je společnost Robert Bosch, spol. s r.o. Nad akcí převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba a Rada města České Budějovice. Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Výstava Řemeslo má zlaté dno se koná v rámci projektu Hrdinové řemesla – perspektivní kariéra v řemeslných oborech, který je podpořen z Programu Interreg Bavorsko-Česko 2021–2027.

Články autora Dominika Chládková

Nejnovější články

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Trendy
Dny AI představí samořiditelná auta i roboty

Dny AI 2023 odstartují 9. října v Brně,...

Nejširší záběr aplikací AI představí sekce zaměřené na...

Poslední sekce cílí na výzkum a veřejnou správu....

Expertní pohled
Efektivní komunikace s novináři aneb Jak na tiskovou zprávu

Tisková zpráva totiž představuje jeden z nejdůležitějších nástrojů...

Důležité jsou také citace, které dodávají tiskové zprávě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Potřebujeme flexibilnější pravidla pro řidiče zájezdových autobusů

EHSV přijal text zaměstnavatelské skupiny, který volá po...

Sami řidiči prostřednictvím svých profesních asociací očekávají, že...

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...

Aktuality
Česká technologie pomáhá FBI hledat pohřešované děti

Od roku 2018, kdy Apify spojil své síly...

Zatím se iniciativa soustředí jen na Egypt, ale...