Středa 17. července 2024
ikona hodiny20. 10. 2023 10:34

Jihostroj oceněn v Cross Border Award

Jubilejní 20. ročník soutěže Cross Border Award, kterou od roku 2003 vyhlašuje Jihočeská hospodářská komora společně s hospodářskými komorami Horního Rakouska a Dolního Bavorska, zná své vítěze – významné firmy a instituce ze tří sousedních regionů oceněné za příkladnou přeshraniční spolupráci. Cenu Cross Border Award za jižních Čechy získala velešínská firma Jihostroj, a.s., jejíž zástupci 12. října převzali trofej na slavnostním gala večeru v rakouském Kollerschlagu.

Dominika Chládková autor

Foto: Jhk Cross Border Award Foto: Jhk

„Žijeme ve velmi napjaté době, kdy je partnerství a spojenectví civilizovaných lidí velmi důležité. Ceny, které na této soutěži udělujeme, získávají lídři svých oborů, firmy, které dávají mladým lidem smysl studovat a těm starším mít rodiny a těšit se z úspěchu svých dětí. Tohle je ten pravý důvod, proč se naše regiony rozvíjejí a jsou úspěšné,“ zmínil při svém proslovu místopředseda představenstva Jihočeské hospodářské komory Vladimír Homola, který v sále firmy Loxone v rakouském Kollerschlagu ve čtvrtek 12. října předával slavnostní trofej Cross Border Award (CBA). Za Jihočeský kraj v letošním roce získala ocenění úspěšná strojírenská firma Jihostroj a.s., která je zároveň dlouholetým a významným členem Jihočeské hospodářské komory (Jhk).

„Cross Border Award pro nás představuje významné uznání našich úspěchů v oblasti přeshraniční spolupráce. Je to ocenění, které nám potvrzuje, že naše úsilí, inovace a nasazení na poli mezinárodní spolupráce jsou vidět a jsou hodné ocenění. Toto uznání nás motivovalo, a zároveň posílilo naši odhodlanost pokračovat v rozvíjení našich projektů s našimi přeshraničními partnery,“ říká Hynek Walner, ředitel pro strategii a marketing, který cenu za Jihostroj přebíral.

Hynek Walner také doplňuje, že ocenění není pro firmu jen určitou prestiží, ale může firmě přinést nové příležitosti: „Třeba zvýšenou viditelnost, posílení důvěryhodnosti a možné financování našich budoucích projektů. Tímto způsobem se můžeme dále rozvíjet a posilovat naši firmu a naše aktivity,“ říká ředitel a hodnotí také samotnou návštěvu na slavnostním gala večeru: „Naše účast na slavnostním vyhlášení ocenění CBA byla pro nás velmi pozitivní a inspirativní zkušenost. Událost nám poskytla nejen uznání za naši práci, ale také možnost setkat se s dalšími významnými účastníky akce. Také bychom rádi poděkovali firmě Loxone za pohoštění a prohlídku jejich firmy.“

Oceněná firma Jihostroj sídlící v jihočeském Velešíně působí dlouhodobě na průmyslovém trhu výrobců letadel, automobilů, zemědělských strojů a další mobilní techniky. V rámci přeshraniční spolupráce Jihostroj dodává napřímo komponenty do více než 5 rakouských firem. Na německém trhu má pak okolo 25 zákazníků, mezi něž patří i velké značky jako Linde nebo Jungheinrich. Podnik má jasnou strategii rozvoje se zaměřením na další vývoj, výrobu, prodej a servis kvalitních komponentů z oboru hydrauliky vozidel, palivových regulačních systémů letadel a dalšího technického vybavení dopravních a manipulačních prostředků.

„Velmi nás těší, že ocenění CBA získala společnost Jihostroj. Věříme, že právě tato firma svou činností úspěšně reprezentuje tradiční českou společnost, která je úzce spjatá i s místní podnikatelskou kulturou a regionem a svými inovacemi významně přispívá k rozvoji místní ekonomiky. Zástupcům firmy Jihostroj k ocenění ještě jednou moc gratulujeme,“ doplnila Šárka Kučerová ze Zahraničního oddělení Jhk.

Cenu Cross Border Award již od roku 2003 udělují firmám a významným institucím z regionu hospodářské komory Dolního Bavorska, Horního Rakouska a jižních Čech za příkladnou přeshraniční spolupráci. Pomyslnou štafetu organizace jubilejního 20. ročníku slavnostního vyhlášení, které v loňském roce připravovala Jihočeská hospodářská komora, letos přebrala Hospodářská komora Horního Rakouska.

Kromě gala večera si zástupci oceněných firem, institucí a hosté z podnikatelské sféry mohli v rámci exkurze prohlédnout nedávno otevřenou centrálu hostící firmy Loxone, která návštěvníkům představila své prostory včetně logistického skladu, kongresového sálu i moderního zázemí hotelu a restaurace pro ubytované hosty. Loxone byla také jednou z oceněných společností za region Horního Rakouska, který druhou cenu v kategorii Tradice“předal společnosti Leitner Leinen vyrábějící lněné výrobky již od roku 1853. Za region Dolní Bavorsko obdržela cenu společnost Dräxlmaier Group – dodavatel komponent pro automobilový průmysl a elektro mobily a prémiová vozidla.

Články autora Dominika Chládková

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Aktuality
Sponzoringový program pro místní komunity

Holcim Česko dlouhodobě přispívá do rozvoje svého okolí...

Uzávěrka přihlášek do programu je 1. září 2024,...