×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 21. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny23. 6. 2023 08:00

Začínající podnikatelky ovládla přírodní kosmetika

Letošní ročník Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (AWE), vzdělávací projekt, který za Českou republiku pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR za podpory Velvyslanectví USA v ČR, absolvovalo 45 žen, které chtějí své podnikání profesionálně rozvíjet.

Dagmar Tichá autor

Foto: Business & Professional Women CR Účastnice 3. ročníku Akademie pro začínající podnikatelky Foto: Business & Professional Women CR

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objevily ve více než 75 zemích. Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice.

Od března do června studentky prošly třinácti workshopy v angličtině a setkávaly se s facilitátorkami. Výstupem je kompletní byznys plán se všemi náležitostmi. V závěrečné soutěži získala cenu za nejlepší projekt honorovaný částkou 50 tisíc korun Eliška Stofferová s českou přírodní kosmetikou Anela. Druhé místo obsadila Kateřina Dvořáčková s projektem Vestibul Interier a třetí místo připadlo Kamile Walkové se vzdělávací platformou MedTech Edu.

Studijní program AWE je určen začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Jedná se o online vzdělávací program vyvinutý prestižní Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě ve spolupráci s Freeport MacMoran Foundation. Úspěšné absolventky akademie obdržely prestižní certifikát Thunderbird School of Global Management.

Přirozená komunita cílevědomých podnikatelek

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 100 zájemkyň o studium. Výběr 45 žen, které byly ke studiu nakonec přijaty, nebyl vůbec jednoduchý,“ uvedla Lenka Šťastná prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR, a dodala: „Adeptky musejí prokázat dobrou znalost anglického jazyka, disponovat potřebnými časovými možnostmi a současně být zapálené do dalšího seberozvoje včetně potenciálu progresu svého podnikatelského záměru.

Akademie zahrnuje online studium, networking a pravidelná setkávání s facilitátorkami. Těmi byly pro ročník 2023 Venda Vaníčková, která spolupracuje na Programu osobního rozvoje pro Čechy v eurounijních institucích, Julie Válková, marketingová konzultantka a pořadatelka odborných konferencí, a Šárka Rooya Jiřičná, mentorka podnikatelek zaměřených na fyzické produkty.

Kromě facilitátorek jsou studentky inspirací i samy sobě. Díky studiu a sdílení znalostí a zkušeností každé z nich vzniká přirozená komunita aktivních žen se zájmem o byznys a podnikání.

Nejúspěšnější projekt ročníku 2023

Absolventky akademie mají možnost přihlásit své projekty do soutěže o nejúspěšnější projekt. Porota, v níž zasedly Irena Prášilová, ředitelka CTO Office ve společnosti MSD, Ivana Šedivá, profesionální mentorka, byznys koučka a členka boardů, a Andrea Ferancová Bartoňová, zakládající partnerka společnosti Espira Investments, jako nejlepší z nich vyhodnotila českou přírodní kosmetiku Anela Elišky Stofferové. Vítězka obdržela šek na 50 tisíc korun.

Irena Prášilová udělila speciální cenu v podobě kurzu osobního brandu také Kateřině Dvořáčkové z Vestibul Interieru, která v celkovém hodnocení skončila na druhém místě.

Všechny studentky prokázaly pevnou vůli a velkou chuť využít všechny nabité informace na maximum. Jsem pyšná na to, že se v každém ročníku setkávám u českých podnikatelek s inspirativními nápady, odhodláním a nadšením. Akademie může i díky podpoře a spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice nabídnout opravdu unikátní program. Na místě je velké poděkování, že si právě naši organizaci vybralo jako realizátora AWE. Navíc byl závěrečný ceremoniál spojený s předáním certifikátů úspěšným absolventkám díky prostorám, které nám velvyslanectví zapůjčilo, opravdu krásný a na patřičné úrovni,“ uzavřela Lenka Šťastná.

Nejnovější články

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Trendy
Spořitelna investuje 5 milionů eur do biotechnologií

„Ústav organické chemie a biochemie je díky úspěchu...

Pro i&i Bio, který navázal na úspěšné působení...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...

Aktuality
Česká technologie pomáhá FBI hledat pohřešované děti

Od roku 2018, kdy Apify spojil své síly...

Zatím se iniciativa soustředí jen na Egypt, ale...

Aktuality
ELDIS Pardubice roste, řeší nové projekty a nabírá zaměstnance

Minulé roky ukázaly, že je firma zdravá. I...

Vzhledem k zakázkové naplněnosti a dalším významným projektům, jež...