Čtvrtek 13. června 2024
ikona hodiny23. 6. 2023 08:00

Začínající podnikatelky ovládla přírodní kosmetika

Letošní ročník Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (AWE), vzdělávací projekt, který za Českou republiku pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR za podpory Velvyslanectví USA v ČR, absolvovalo 45 žen, které chtějí své podnikání profesionálně rozvíjet.

Dagmar Tichá autor

Foto: Business & Professional Women CR Účastnice 3. ročníku Akademie pro začínající podnikatelky Foto: Business & Professional Women CR

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objevily ve více než 75 zemích. Business & Professional Women CR byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice.

Od března do června studentky prošly třinácti workshopy v angličtině a setkávaly se s facilitátorkami. Výstupem je kompletní byznys plán se všemi náležitostmi. V závěrečné soutěži získala cenu za nejlepší projekt honorovaný částkou 50 tisíc korun Eliška Stofferová s českou přírodní kosmetikou Anela. Druhé místo obsadila Kateřina Dvořáčková s projektem Vestibul Interier a třetí místo připadlo Kamile Walkové se vzdělávací platformou MedTech Edu.

Studijní program AWE je určen začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Jedná se o online vzdělávací program vyvinutý prestižní Thunderbird School of Global Management na Arizonské státní univerzitě ve spolupráci s Freeport MacMoran Foundation. Úspěšné absolventky akademie obdržely prestižní certifikát Thunderbird School of Global Management.

Přirozená komunita cílevědomých podnikatelek

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 100 zájemkyň o studium. Výběr 45 žen, které byly ke studiu nakonec přijaty, nebyl vůbec jednoduchý,“ uvedla Lenka Šťastná prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR, a dodala: „Adeptky musejí prokázat dobrou znalost anglického jazyka, disponovat potřebnými časovými možnostmi a současně být zapálené do dalšího seberozvoje včetně potenciálu progresu svého podnikatelského záměru.

Akademie zahrnuje online studium, networking a pravidelná setkávání s facilitátorkami. Těmi byly pro ročník 2023 Venda Vaníčková, která spolupracuje na Programu osobního rozvoje pro Čechy v eurounijních institucích, Julie Válková, marketingová konzultantka a pořadatelka odborných konferencí, a Šárka Rooya Jiřičná, mentorka podnikatelek zaměřených na fyzické produkty.

Kromě facilitátorek jsou studentky inspirací i samy sobě. Díky studiu a sdílení znalostí a zkušeností každé z nich vzniká přirozená komunita aktivních žen se zájmem o byznys a podnikání.

Nejúspěšnější projekt ročníku 2023

Absolventky akademie mají možnost přihlásit své projekty do soutěže o nejúspěšnější projekt. Porota, v níž zasedly Irena Prášilová, ředitelka CTO Office ve společnosti MSD, Ivana Šedivá, profesionální mentorka, byznys koučka a členka boardů, a Andrea Ferancová Bartoňová, zakládající partnerka společnosti Espira Investments, jako nejlepší z nich vyhodnotila českou přírodní kosmetiku Anela Elišky Stofferové. Vítězka obdržela šek na 50 tisíc korun.

Irena Prášilová udělila speciální cenu v podobě kurzu osobního brandu také Kateřině Dvořáčkové z Vestibul Interieru, která v celkovém hodnocení skončila na druhém místě.

Všechny studentky prokázaly pevnou vůli a velkou chuť využít všechny nabité informace na maximum. Jsem pyšná na to, že se v každém ročníku setkávám u českých podnikatelek s inspirativními nápady, odhodláním a nadšením. Akademie může i díky podpoře a spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice nabídnout opravdu unikátní program. Na místě je velké poděkování, že si právě naši organizaci vybralo jako realizátora AWE. Navíc byl závěrečný ceremoniál spojený s předáním certifikátů úspěšným absolventkám díky prostorám, které nám velvyslanectví zapůjčilo, opravdu krásný a na patřičné úrovni,“ uzavřela Lenka Šťastná.

Nejnovější články

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Expertní pohled
Tuzemská inflace v květnu zvolnila na 2,6 %

V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stagnovaly. Oproti dubnu...

Z pohledu ČNB je důležitý právě pohled do...

Pro nejbližší měsíce počítáme s dalším pozvolným poklesem...

Celkové vyznění dnešních inflačních čísel je z pohledu...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Aktuality
Svůj věk vnímám jako výhodu

Patříte k jedněm z nejmladších ředitelů nebo ředitelek okresní hospodářské...

Kdybyste chtěla nalákat firmy, které nejsou členy Komory,...