×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny28. 8. 2023 09:11

Podpora kolegů se odráží na lepším pracovním výkonu

Kvalitní podpora ze strany kolegů a managementu přináší zaměstnancům více optimismu a snazší dosažení stanovených cílů. Lidé, kterým se dostává adekvátní podpory od jejich nadřízeného, jsou o 18 % optimističtější ve vztahu k budoucnosti firmy, v níž pracují. Zároveň zaměstnanci, kterým se dostává péče a podpory ze strany managementu a kolegů, mají o 9 až 11 % větší šanci dosáhnout požadovaných prodejních kvót. Vyplývá to z průzkumu The State of Sales and Marketing estonského scaleupu Pipedrive, který vyvinul CRM platformu pro marketingové a obchodní specialisty malých a středních firem.

Kateřina Čejková autor

Foto: Shutterstock.com Podpora kolegů se odráží na lepším pracovním výkonu Foto: Shutterstock.com

„Ukazuje se, že podpora ze strany kolegů a managementu pomáhá zaměstnancům překlenout i doby, kdy trhy obchází strach a nejistota. Průzkum tak potvrdil naši dlouhodobou zkušenost, že silná firemní kultura založená na péči o ostatní vede k lepším výsledkům, a to navzdory nepříznivým podmínkám. V neposlední řadě také platí, že klíčová je psychická odolnost jednotlivců, přičemž ředitelé firem a vyšší management čerpají pozitivní energii z víry ve vizi své společnosti,“ vysvětluje Veronika Danielová, produktová manažerka Pipedrive.

Zároveň se liší i oblasti, ve kterých zaměstnanci napříč zeměmi hledají oporu. Respondenti v USA (55 %) a Francii (54 %) se nejvíce spoléhali na rodinu, zatímco dotazovaní v Kanadě (52 %) a ve Španělsku (49 %) se opírají hlavně o vizi a poslání své společnosti. Kromě toho se respondenti v některých zemích obraceli na své kolegy a zákazníky.

O průzkumu

V rámci průzkumu The State of Sales and Marketing: 2022/23 bylo dotazováno 983 odborníků na prodej a marketing, majitelů firem a prodejců. Vzorek zahrnuje osoby pracující pro začínající podniky, malé a střední firmy i velké podniky. Průzkum byl proveden v únoru 2023. Celou studii The state of sales and marketing si můžete stáhnout zde.

Investice jsou hnací silou pokroku

Průzkum zároveň ukazuje na přímou spojitost s kvalitou zázemí a náladou zaměstnanců – 80 % odborníků na prodej a marketing je optimistických, pokud jde o budoucnost. Povzbudivé je, že podniky jako celek vykazují pozitivní vývoj, přičemž v roce 2022 se v porovnání s předchozími lety zvýšil podíl investic do technologií, což se ukázalo jako velké pozitivum pro morálku a pozitivní myšlení zaměstnanců – ti, jejichž společnosti podporují inovace, mají o 18 % větší naději na růst společnosti a zároveň menší obavy z rostoucího pracovního zatížení. Naopak rozpočtové škrty a snižování počtu zaměstnanců zanechávají stopy na morálce zaměstnanců. Obavy o osobní a organizační budoucnost jsou zvýšené u zaměstnanců ve firmách, které sáhly na rozpočty, zaměstnanecké benefity nebo složení týmů.

Velikost společnosti se též prokázala jako ukazatel vlivu nejen na výkon firmy, ale i na spokojenost zaměstnanců. Podniky s méně než 11 zaměstnanci měly o 14 % menší pravděpodobnost dosáhnout svých ročních cílů. Oproti tomu pak větší podniky vykazují o 8 % větší šanci dosáhnout svých cílů. Výsledky průzkumu dále ukazují, že 41 % respondentů má obavy z nedosažení cílů, zatímco dalších 29 % tížila očekávání zvýšené pracovní zátěže. Nicméně 24 % dotazovaných uvedlo, že je žádné obavy nesužují.

Nejnovější články

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Trendy
Dny AI představí samořiditelná auta i roboty

Dny AI 2023 odstartují 9. října v Brně,...

Nejširší záběr aplikací AI představí sekce zaměřené na...

Poslední sekce cílí na výzkum a veřejnou správu....

Expertní pohled
Efektivní komunikace s novináři aneb Jak na tiskovou zprávu

Tisková zpráva totiž představuje jeden z nejdůležitějších nástrojů...

Důležité jsou také citace, které dodávají tiskové zprávě...

Nejnovější Analýzy

Cestovní ruch
Na podzim chtějí Češi cestovat hlavně po Česku

Podle srpnového šetření, kterého se zúčastnilo 1 000...

Celkem přitom v Česku ve 2. letošním čtvrtletí...

Podle analýzy DataRhymes z Booking je průměrná obsazenost...

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...