Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Komunitní platforma Startup Kitchen a investiční deep-tech fond Tensor Ventures se připojují k programu CERN Venture Connect, startupovému programu Evropské laboratoře pro částicovou fyziku (CERN) se sídlem ve Švýcarsku. Tato spolupráce umožní českým startupům přístup k jedinečným technologiím a know-how CERNu.
Tensor Ventures a Startup Kitchen oznámili svou spolupráci s CERNem a jeho programem CERN Venture Connect. Tato spolupráce má za cíl posílit nejslibnější české startupy v oblasti deep-tech. Umožňují jim tak využít jedinečné znalosti a vybrané technologie nabízené známou evropskou výzkumnou organizací. Program také spojuje podnikatele s investory a inkubátory. I když je CERN evropskou laboratoří pro částicovou fyziku, mohou se do programu přihlásit i startupy vyvíjející technologie v oblastech jako jsou optické sítě, metrologie, kryogenika, letectví, farmacie, kvantové technologie, data management a mnoho dalších.
Ash Ravikumar, zástupce CERN Venture Connect, uvedl: „CERN byl založen v roce 1954 pro výzkum částicové fyziky. Stojí také za vytvořením protokolu World Wide Web (WWW), optického enkodéru, protonové terapie a mnoha dalších. CERN Venture Connect, který je nově založeným programem, má za úkol pokračovat v této tradici. To znamená pomáhat nadšeným týmům s pokročilými technologiemi změnit svět k lepšímu a zároveň co nejdříve uskutečnit své myšlenky. Věříme, že Česká republika má mnoho takových týmů, a těšíme se na spolupráci.“
Tento postoj sdílí i zástupci Startup Kitchen a deep-tech fondu Tensor Ventures. Konkrétní názvy doporučených startupů zatím ještě zveřejnit nechtějí. Tomáš Cironis, zakladatel Startup Kitchen, představuje, jak bude proces výběru projektů vypadat: „Náš interní tým spolu s odborníky z Tensor Ventures zhodnotí potenciál technologie a poté pomůže startupu s přihláškou do CERN Venture Connect. Přijímací proces je pak řízen samotným CERNem.“
„Za poslední roky jsme investovali značný kapitál do nadějných českých deep tech startupů, takže víme, že se tu rodí velmi nadějné technologie s potenciálem celosvětového dopadu. Česká republika má určitě na to, aby nebyla jen montovnou, ale viditelným hráčem na poli pokročilých technologií,” říká Martin Drdúl, jeden z partnerů deep tech fondu Tensor Ventures, a pokračuje: „Přístup k technologiím v CERN je pro české startupy pozitivním signálem, že se s nimi počítá na mezinárodní scéně.”