Středa 22. května 2024
ikona hodiny17. 2. 2022 14:18

Happenee hlásí sedminásobný růst a produktové novinky

Platforma Happenee dokazuje, že virtuální světy jsou populární i mezi nadnárodními společnostmi a pořadateli konferencí po celém světě. Potvrzuje to 365 zorganizovanými a připravenými eventy v roce 2021. Až 90 % z nich se odehrálo právě ve virtuálním prostředí, zbývajících 10 % proběhlo hybridně či in-person. Meziročně tak společnost zaznamenala až sedminásobný růst.

Filip Matějka autor

Foto: Happenee Fantazii se meze nekladou Foto: Happenee

Úměrně vyrostl také tým, a to z pěti členů až na současných 40. Typologicky se jednotlivé akce dělí zhruba na dvě poloviny: B2B události pro partnery a zákazníky klientů Happenee a B2E eventy pro zaměstnance velkých firem. Vyčnívá ovšem několik konferencí a summitů, například Genesys G-Summity pro různé evropské regiony nebo GLOBESEC, které jsou zároveň nejnáročnější na přípravu. Ani v roce 2022 platforma nepolevuje a přichází s novým produktem Happenee 2.0, jenž bude lépe škálovatelný a zaměří se převážně na generování leadů v rámci obchodně orientovaných B2B eventů.

„Obrovský podíl na růstu má jistě také investice, kterou jsme získali během roku 2021. Díky ní a větší orientaci na online prostředí se nám podařilo dosáhnout skvělých výsledků. Stejným tempem ovšem plánujeme růst i nadále. Ke konci roku 2022 chceme dosáhnout meziročního růstu o 200 % a rozšířit tým až na 60 lidí. Zásadní bude spuštění Happenee 2.0, které nám umožní lépe škálovat a zaměří se zejména na B2B segment virtuálních a hybridních eventů s cílem generovat našim klientům nový byznys. Hlavními výhodami budou pokročilá analytika, lead generation, dosah a možnost uspořádat akci odkudkoli. Soustředit se ovšem budeme také na podporu salesu či marketingu a nevynecháme ani B2E eventy,“ říká spoluzakladatel a CEO Happenee Zdeněk Hesoun.

O Happenee

Happenee přináší revoluci v oblasti správy virtuálních, hybridních i in-person eventů. Díky vývoji a využití vlastního SaaS řešení (software jako služba) vytváří neopakovatelné zážitky a umožňuje firmám spojit lidi na těch nejúžasnějších eventech světa. Současně při tvorbě virtuálních venue a 3D prostředí pracuje s těmi nejmodernějšími technologiemi. To vše s maximální orientací na jednoduchost, responzivitu a funkčnost ve webových prohlížečích. Happenee také neustává ve tvorbě digitálního tržiště, jež funguje jako stavebnice. Neustále tak přibývají další kombinace možností, ze kterých si lze sestavit event podle vlastních představ. Aby byl vždy originální, zábavný a jedinečný. Pro své zákazníky z řad nadnárodních společností dokáže jakýkoli typ události zastřešit od A do Z. Zaměřuje se ovšem také na tvorbu komunitní a komunikační platformy pro celoroční použití, kde může zákazník pracovat a komunikovat se svou komunitou 365 dní v roce.

Dosah, který nezná hranice

Už dnes je jisté, že určité typy virtuálních eventů přežijí i po pandemii. A právě výhod, které to s sebou přinese, plánuje Happenee využít. Už dnes totiž není problém připravit z Česka event, který sledují lidé ze všech koutů naší planety. Příkladem může být například bezpečnostní konference GLOBSEC, které se zúčastnili nejen posluchači z různých zemí, ale hlavně 174 speakerů propojených napříč časovými zónami. Mimo to Happenee pravidelně připravuje a spravuje akce pro klienty z regionů západní Evropy i Spojených států.

„Společně s novým produktem proto chceme stávajícím i potenciálním klientům nabídnout více dat a větší množství funkcí zaměřených na získání nového byznysu. Zároveň bude možné eventovou platformu škálovat tak, aby unesla více než 30 tisíc účastníků najednou. Celé to bude fungovat jako stavebnice – na základní stavební kameny se přidají další a další funkce podle přání zákazníka, respektive podle toho, jaké si vytyčí cíle eventu nebo celé marketingové strategie,“ doplňuje Hesoun. Mezi nové funkce tak přibude možnost dopředu si připravit, s kým se chci na události setkat, možnost zjistit, jaká očekávání mají od eventu jeho návštěvníci, nebo vylepšený leaderboard. Ten umožní zobrazit výsledky všemožných aktivit v rámci eventu podle libovolně zvolené metriky.

Kdo si hraje, nezlobí

Už nyní Happenee umožňuje svým klientům vybrat si z celé řady funkcí, a to i s ohledem na různé typy eventů. Platforma nabízí přizpůsobení události třeba pro onboarding zaměstnanců nebo naopak přidat koutek, který obsahuje různé hry a jehož cílem je hlavně návštěvníky uvolnit. Nesmí ale chybět ani program, livestream, livechat nebo možnost posílat účastníkům či registrovaným účastníkům e-mail. Tyto funkce tvoří jádro prakticky každého eventu a patří mezi nejčastěji využívané. V závěsu jsou zmíněné hry, například Pac-Man nebo Biatlon.

„Nejvyužívanější je logicky livestream. S ním strávili v roce 2021 návštěvníci našich akcí přes 20 milionů minut, tedy necelých 14 tisíc dní. Klasická hra Pac-Man se ovšem nenechala zahanbit a lidé s ní vydrželi více než 20 tisíc minut, stejně jako s Biatlonem. I díky tomu věřím v budoucnost virtuálních eventů. Lidé už totiž do online prostředí nechodí jen proto, že jim to nakázal zaměstnavatel, ale opravdu ho využívají i pro relax a pro společně strávený čas s kolegy, kteří se v danou chvíli mohou nacházet kdekoli ve světě. A právě propojování vzdálených krajů považuji za jeden z našich stěžejních cílů,“ uzavírá Hesoun.

Články autora Filip Matějka

Nejnovější články

Cestovní ruch
První jarní výsledky turistického průmyslu: Praha dohání Vídeň! 

Duben navazoval na dobré zprávy pro české hotely...

„Když jdu z našeho hotelu Josephine (v Ungeltu),...

Nejlepších tržeb v Evropě dosáhla v dubnu s...

Duben začátek jara a hlavní turistické sezóny. Velikonoce...

A mimochodem: Poslední graf dobře ukazuje vývoj turismu...

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Expertní pohled
Zájem o brigádníky letos poklesl

Propad nabízených brigádnických pozic je patrný napříč celou...

Novela zákoníku práce přináší do světa brigád i...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Aktuality
Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

„Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu ale narážejí na řadu...

Jednou z brzd rozvoje tuzemského zpracování dřeva s...

Aktuality
Česká revoluce na závodech Formule 1

Projekt GPtents řeší problémy s ubytováním na velkých...

Nápad na projekt GPtents se zrodil v roce...

GPtents aktuálně zastřešují ubytování na 4 akcích ve...