Neděle 14. července 2024
ikona hodiny5. 2. 2024 11:36

Čechům vydělal přes 150 milionů korun, otevírá se Slovákům

Chce ukázat, že na investice do realit není třeba být milionář

Česká crowdfundingová platforma Investown míří na Slovensko. Na místním trhu chce ukázat, že investovat do realit a nemovitostí jde snadno a rychle. Navíc nabízí zhodnocení více než 10 % ročně.

Filip Matějka autor

Foto: Shutterstock.com Čechům Investown vydělal přes 150 milionů korun, otevírá se Slovákům – chce ukázat, že na investice do realit není třeba být milionář Foto: Shutterstock.com

Při současném oslabení slovenského druhého důchodového pilíře lidem nabízí alternativu, která pomůže spořit si na důchod. Současně dostanou Slováci výhodu v podobě možnosti investovat do nemovitostních úroků postavených na českých úrokových sazbách. To jim zajistí vyšší zhodnocení, než kdyby investovali do podobného lokálního produktu. Investown chce také opětovně ukázat, že pro investování na nemovitostním trhu nemusí být člověk milionář. Začít lze totiž i s 500 korunami, tedy zhruba 20 eury. Běžní lidé se tak mohou podílet na výstavbě nových developerských projektů, ač prozatím jen českých. V blízké budoucnosti ovšem plánuje společnost nabídnout slovákům taktéž lokální nemovitosti.

„Stejně jako pro Čechy je i pro Slováky důležitá bezpečnost investic. Nejsme příliš tolerantní k riziku. I to je jeden z důvodů, proč máme rádi nemovitosti. Jde totiž o hmatatelnou věc. Dost často si ale myslíme, že na investování do realit musíme být milionáři, což není pravda. Stačí pár desítek eur měsíčně a investovat pravidelně. Při ročním zhodnocení přes 10 %, které crowdfundingové investování nabízí, se dlouhodobý investiční horizont a složený úrok o dobrý výsledek postarají. V Česku se nám již podařilo tento ‚mýtus‘ nabourat a tuzemským investorům jsme tak vydělali už přes 150 milionů korun. Stejnou ambici máme i na Slovensku, kam nyní vstupujeme. Nejdůležitější pro nás ovšem je vědomí, že náš produkt může lidem opravdu vydělat peníze. Nehledě na to, jestli jsou z Brna, nebo z Košic,“ komentuje Alan Pock, CEO a spoluzakladatel Investownu.

Na Slovensko spolu s tím přináší Investown taktéž možnost využít vyšší úrokové sazby v Česku. Díky vysokým úrokům v ČR tak Slováci získají o 3 % p. a. více.

Slovenskem to nekončí

Slovenskem to neskončíPro Investown je Slovensko první zastávkou na cestě dál do Evropy. Díky tomu, že od loňského roku je crowdfundingové investování regulované na úrovni EU, může totiž relativně snadno vstoupit i na další trhy mimo ten tuzemský. Česku nejbližší trh tak byl logickým krokem a současně možností, jak začít s eurovými trhy. Investown si pro Slovensko vytyčilo nemalé cíle. V letošním roce chce atakovat proinvestovaných 230 milionů eur, což by Slovákům vyneslo roční zhodnocení přes 21 milionů eur.

„Na Slovensku vidíme ohromný potenciál pro crowdfundingové investování a zároveň nás láká eurový trh. Proto jsme zahájili expanzi právě zde. V počátku sice nebude možné samotné investice držet v eurech, nicméně koupit si investici za eura ano. Jen je třeba počítat s poplatkem u banky za převod měny. Ty jsou ale dnes již minimální. Zároveň spousta Slováků kvůli práci nebo studiu pendluje mezi Slovenskem a Českem, a tak vlastní i korunový účet. Samozřejmě co nejdříve chceme mít na platformě možnost držet i eurové investice a je to jedna z našich priorit pro slovenský trh. Navíc je to nezbytné pro expanzi na další trhy, například Rakousko, kam chceme taktéž velmi brzy vstoupit,“ doplňuje Peter Maslík, COO Investownu.

Články autora Filip Matějka

Nejnovější články

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Nejnovější Trendy

Analýzy
Firmy se na nový zákon o kyberbezpečnosti příliš nechystají

Průzkumu se od letošního února do dubna zúčastnilo...

Průzkum také ukázal, že IT experti odpovědní za...

Průzkum se dále zaměřil na rozpočet společností pro...

Pouze 41 % dotázaných firem plánuje využít možnost...

Trendy
Umělá inteligence se čile zabydluje ve firmách

AI může být využita jako virtuální asistent, který...

AI se stává nepostradatelným spolupracovníkem při tvorbě obsahu,...

„Manuálně přepisovat, sdílet a zpětně vyhledávat různé reporty,...

Umělá inteligence může vytvářet obrázky a grafiku na...

AI také hraje klíčovou roli v brainstormingu a...

Aktuality
Nové materiály na bázi podhoubí sklízí úspěch

Soutěž PropTech Innovation Challenge 2024 pořádaná organizací Urban...

„Projekt Mykilia byl opravdu výjimečný a jako nejinovativnější...