Sobota 25. května 2024
ikona hodiny23. 8. 2022 06:55

Kariéra v energetice táhne – ČEZ vítězí u studentů

Jako první volbu při výběru zaměstnání označili vysokoškolští studenti energetickou společnost ČEZ. V soutěži TOP Zaměstnavatelé potřetí za sebou obhájila pozici absolutního vítěze s titulem Jasná volba v anketě, v níž hlasuje 12 000 studentů českých vysokých škol. Kromě prestižní hlavní ceny ovládla stejně jako v předchozích letech i dvě vedlejší kategorie: jako vysněného zaměstnavatele označili Skupinu ČEZ také studenti technických oborů v kategorii Technik a zvítězila rovněž v odvětví Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl.

Darina Povrová autor

Foto: ČEZ Energetika táhne a ČEZ je Jasná volba vysokoškoláků Foto: ČEZ

Vysokoškoláci tvoří více než třetinu zaměstnanců ČEZ, v jaderných elektrárnách pak dokonce až polovinu. Chystaný tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech zvýší poptávku zejména po absolventech technických oborů, budou potřeba stovky nových pracovníků nejen v ČEZ, ale také v dodavatelských firmách.

Anketa TOP Zaměstnavatelé pravidelně odhaluje, kam by univerzitní studenti po ukončení studia nejraději vyrazili budovat kariéru. Letos absolutně nejvyšší počet hlasů získala mezi více než dvanácti tisíci českých vysokoškoláků potřetí za sebou Skupina ČEZ. Hattrickem tak potvrdila svou „formu“ a pověst nejžádanějšího zaměstnavatele z pohledu vysokoškoláků. ČEZ navíc bodoval i ve dvou dalších kategoriích: poosmé za sebou jej zvolili na první místo nejlepší studenti technických oborů a s přehledem zvítězil rovněž v oborové soutěži Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl.

„Za klíčovou považujeme zejména dlouhodobou spolupráci a osobní kontakt se studenty. S řadou z nich se prostřednictvím našich nejrůznějších programů a stáží setkáváme už od střední školy. Tato otevřenost se nám vyplácí. Mám radost, že ČEZ vnímají jako perspektivního zaměstnavatele,“ uvedl personální ředitel ČEZ Josef Lejček.

Pro ČEZ jsou vysokoškolsky vzdělaní pracovníci klíčoví: tvoří více než třetinu zaměstnanců, v jaderných elektrárnách je to dokonce polovina (podle dat OECD činí podíl vysokoškoláků v populaci v ČR 24 %). Společnosti se dlouhodobě daří mladé lidi lákat: loni tvořil podíl nově přijatých zaměstnanců do 30 let celkem 38 %. Chystané spuštění tendru na nové jaderné bloky v Dukovanech ještě více zvýší poptávku ČEZ po technicky vzdělaných zaměstnancích.

Zatímco anketa TOP Zaměstnavatelé představuje nejžádanější firmy z pohledu studentů, oborová cena Sodexo Zaměstnavatel roku přihlášené účastníky hodnotí na základě speciální metodiky PricewaterhouseCoopers zaměřené na řadu HR ukazatelů. I v této prestižní soutěži Skupina ČEZ pravidelně slaví úspěchy. Mateřská společnost ČEZ loni v kategorii velkých firem (nad 5000 zaměstnanců) obsadila stříbrnou příčku, ČEZ Distribuce v kategorii středních firem (do 5 000 zaměstnanců) pak sdílené třetí místo.

Články autora Darina Povrová

Nejnovější články

Aktuality
Praha se chystá na největší bitcoinovou konferenci

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy,...

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména...

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi...

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Aktuality
České firmy zamíří do Černé Hory

Zástupci firem se k ministrovi připojí v neděli večer. V pondělí...

Černá Hora je kandidátským státem EU a je...

Náklady spojené s organizací mise si – stejně...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
Česko v Indexu prosperity propadlo o dvě příčky

V prvním ročníku Indexu prosperity a finančního zdraví...

Největší meziroční propad zaznamenalo Česko v pilíři ekonomiky....

Dlouhodobě nejhorších výsledků dosahujeme v indikátorech, které ukazují...

K pozitivnímu posunu o dvě příčky došlo v...

Nejlepšího výsledku dosahuje Česko v oblasti zdraví a...

V oblasti vědy, ve které Česko taktéž propadlo,...

Pohled z praxe
Za farou vyrábějí aukční paličky i nábytek

Impulzem k zahájení podnikání v truhlařině byla pro...

Na začátku bylo podle Motyčky nejsložitější najít si...

„Spolupracovali jsme i s personální agenturou, ale jako...

Pohled z praxe
Prioritou je maximální servis pro zákazníky

Představte svou firmu, čím se zabývá? Naše společnost...

Vaše firma zažila od svého založení poměrně strmý...