Středa 17. července 2024
ikona hodiny26. 8. 2022 07:30

Je tu nová interaktivní mapa pro profesionální řidiče!

Český logistický fintech 4Trans poskytuje kromě faktoringu i další služby pro autodopravce. Novinkou je interaktivní mapa, která umožní řidičům pohodlné vyhledávání míst k odpočinku po celé České republice. Na cestách tak mohou pomocí webové aplikace bez větších komplikací vyhledat nejbližší pumpy, dostupné připojení k wifi, občerstvení nebo kvalitní odpočívadla. Rozhraní mapy jim navíc umožňuje přidávat nově objevená místa a sdílet tak své tipy s ostatními kolegy na cestách.

Jaroslav Průcha autor

Foto: Shutterstock.com Profesinálním řidičům má sloužit nová mapa, sdílená komunitou Foto: Shutterstock.com

Mapa v současnosti funguje v České republice a 4Trans pracuje na jejím rozšíření do Evropy. Dalším plánem startupu je zanést do mapy databázi obchodních center, u kterých lze parkovat s nákladním vozidlem.

„V dnešní době je silniční provoz unavující a stresující. Naši klienti se potýkají s velkým množstvím výzev a musí být neustále na pozoru. Teď si mohou díky naší mapě usnadnit život a omezit čas strávený například pátráním po nejbližším odpočívadle. Mapa je vytvořena na bázi intuitivního používání, jejími primárními faktory jsou přehlednost a rychlost. Nalézt se díky ní dají odpočívadla, parkoviště pro kamiony, sprchy a mimo jiné také naše partnerské čerpací stanice Eurobit, Silmet a Warman. Dbáme na bezpečnost, a proto se na mapě označují nebezpečné úseky na cestách po celé České republice,“ říká CEO 4Trans Jaroslav Ton ml.

Práce autodopravce vyžaduje plánovaný odpočinek a občerstvení

Práce autodopravců vyžaduje povinnost pravidelných přestávek. Podle mezinárodních předpisů silniční dopravy činí povinná přestávka u nákladních vozidel minimálně 45 minut nejpozději po 4,5 hodinách jízdy. Řidiči menších vozidel si čas na odpočinek pro bezpečnost jízdy stanovují sami. Podle dopravní psycholožky představuje přestávka v řízení i prevenci proti únavě a vyčerpání.

„Nejlepší rada, jak bojovat s únavou za volantem, zní: Nejbližší parkoviště a pravý blinkr. Ano, takto jednoduché to je. Začíná-li řidič pociťovat únavu, měl by zastavit a odpočinout si. Vystoupit z auta, protáhnout tělo, nadýchat se čerstvého vzduchu, udělat pár kroků, jeden dva dřepy, předklon, záklon, kroužit rameny. Během delších jízd je jako prevence únavy důležitý i pitný režim a způsob stravování. Pít je dobré po troškách, ale pravidelně,“ říká dopravní psycholožka Martina Kopečková.

Bezplatnou mapu do Evropy dostane i sama komunita

Vývoj mapy běží na platformě Mapotic a je neustále v procesu. Kromě zaměření na Českou republiku je v plánu zaznamenat užitečná místa i v dalších státech Evropy – mapa se v blízké době zaměří také na Slovensko, Německo, Polsko a Rakousko. Autodopravci se na vývoji mapy navíc interaktivně podílí přidáváním svých vlastních doporučení. „Komunita řidičů se na svých cestách vzájemně podporuje a sdílí mezi sebou různé vychytávky. Předtím komunikovali skrze vysílačky, dnes je tu internet. Jsem proto rád, že díky naší digitální mapě mají autodopravci možnost mezi sebou zdarma sdílet užitečné a hlavně aktuální informace, které jim pomáhají s výběrem jejich další zastávky. Jako například dostupnost wifi, počet parkovacích míst, možnost občerstvení, osvětlení parkovišť nebo informace, zda je dané parkoviště hlídané, či nikoli. Víme, jak důležitá je pro ně možnost zakoupit si potřebné zboží v obchodě. Další plánovaná kategorie v mapě se proto zaměří na obchodní centra s dostupným parkování pro nákladní auta,“ doplňuje Alexandr Lagazzi, marketingový ředitel 4Trans.

Články autora Jaroslav Průcha

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Využití umělé inteligence ve vaší firmě

Dnes se podíváme na to, jak můžete ve...

Možnosti využití generativní AI ve firmách jsou široké,...

Psaní newsletterů: Automatizace tvorby obsahu pro pravidelné zpravodaje...

Je důležité si uvědomit, že generativní AI má...

Na trhu je několik nástrojů generativní AI, které...

Copilot od Microsoftu je nástroj navržený jako pomocník...

Gemini od Google je nástroj, který kombinuje textovou...

Generativní AI vám šetří čas a zvyšuje produktivitu....

Nezařazené
Hospodářská komora upozorňuje na změny v dohodách o provedení práce

Už od července ale budou muset zaměstnavatelé u...

Od takových pracovněprávních vztahů mohou navíc začít firmy...

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....