Neděle 19. května 2024
ikona hodiny23. 5. 2023 09:42

Projekty, které s její pomocí budují byznys, zabojují na akci AI Startup Pitch o přízeň investorů

Umělá inteligence proniká skoro všude

Lidé získali díky velkým jazykovým modelům (LLM) v posledních měsících jasnou představu, co dokáže umělá inteligence. Už je jasné, že její nasazení v byznysu je naprosto nezbytné. AI pomáhá firmám zlepšovat jejich výsledky a posilovat konkurenceschopnost na trhu. Mnohé startupy ji využívají například pro rozpoznávání řeči a zlepšování interakce se zákazníky, k optimalizaci procesů, datové analýze, automatizaci práce či k zajištění kybernetické bezpečnosti.

Jaroslav Průcha autor

Foto: Shutterstock.com Umělá inteligence se zabydluje Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní syndikát andělských investorů DEPO Angels ze skupiny DEPO Ventures proto na konci května uspořádá akci, kde propojí startupy využívající umělou inteligenci s investory. Partnerem akce jsou organizace, které se na umělou inteligenci také zaměřují: český investiční fond Look AI Ventures, nizozemský Azimut Zero a polský SMOK Ventures.

„Umělá inteligence má ohromný potenciál proměnit celou řadu průmyslových odvětví. Inovativní startupy, které přicházejí s novými a revolučními aplikacemi, stojí na samém počátku současné transformace. Využití umělé inteligence zcela změní způsob, jak lidé a firmy přistupují k řešení svých problémů. Vyhledáváme projekty, které s využitím umělé inteligence pomáhají v oblastech, kde jsou tradiční metody složité nebo drahé,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra.

Dvouhodinový program online akce AI Startup Pitch odstartuje debata předních odborníků v oblasti umělé inteligence. Diskutovat budou partner DEPO Ventures Michal Ciffra, partner AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures Angelo Burgarello, Konrad Sowa ze SMOK Ventures a řídící partner Azimut Zero Vladimir Nedović. Diváci mohou objevit nové investiční příležitosti nebo se nechat inspirovat inovativními nápady či myšlenkami. Následně se představí osm startupů z regionu střední a východní Evropy a pobaltských států, které se nacházejí v pre-seed a seed fázích vývoje. Každý startup bude mít tři minuty na představení svého produktu a následně dvě minuty na odpovědi na otázky poroty složené z odborníků na umělou inteligenci. Po ukončení prezentací zhodnotí porota všechny projekty a vybere z nich vítěze. Jak ukázaly předchozí akce, výherci násobně stoupne šance na získání investice.

AI Startup Pitch je vhodný pro technologické zakladatele, andělské investory, VC fondy, analytiky a všechny nadšence, kteří sdílejí vášeň pro umělou inteligenci. Prestižní akce se uskuteční v úterý 30. května 2023 v 17.00 online na platformě Zoom. Je zdarma, vstupenky je možné rezervovat zde.

„Umělá inteligence brzy pronikne do všech aspektů našeho života napříč různými odvětvími. Cílem našeho inkubátoru není pouze podporovat inovace, ale chceme se také zaměřovat na zodpovědnou umělou inteligenci. Je potřeba zajistit transparentnost a spravedlnost v algoritmech a rozhodovacích systémech. Jinak AI nebude schopna přinášet prospěch. Během šesti let existence inkubátoru jsme zjistili, že ke startupům, které pracují s umělou inteligencí, nelze přistupovat univerzálně. Každá oblast vyžaduje jiné, specifické znalosti,“ říká Angelo Burgarello, partner firmy AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures.

DEPO Angels pořádá akce, kde vybrané kvalitní startupy dostanou šanci prezentovat svůj projekt před andělskými investory a venture kapitálovými fondy, již čtyři roky. Za tu dobu se podařilo zorganizovat sedmadvacet setkání. Mnohé ze startupů díky nim získaly publicitu, obchodní kontakty nebo financování od andělských investorů a fondů. Mezi nimi například společnosti Bikefair, Zenoo, Beem, Augmented Robotics, Equiradar, Pulselive nebo Smartguide.

Články autora Jaroslav Průcha

Nejnovější články

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

„Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu ale narážejí na řadu...

Jednou z brzd rozvoje tuzemského zpracování dřeva s...

Aktuality
Česká revoluce na závodech Formule 1

Projekt GPtents řeší problémy s ubytováním na velkých...

Nápad na projekt GPtents se zrodil v roce...

GPtents aktuálně zastřešují ubytování na 4 akcích ve...

Cestovní ruch
České aerolinie najedou na nový obchodní model

Důvodem změny obchodního modelu ČSA je zefektivnění provozu...

Pro klienty ČSA se nic nemění. Značka ČSA...