×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 2. února 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se

V Písku poděkovala Komora firmám, které pomáhají

Podnikatelské fórum v Písku, které se uskutečnilo předposlední listopadový den, hostilo členy oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Písku, ale také zástupce Jihočeského kraje a města Písek. Hlavním tématem setkání bylo poděkování firmám, které se aktivně zapojují do pomoci na Písecku. 13 členů komory si převzalo z rukou místopředsedy Jhk a generálního ředitele ČSAD Autobusy a.s. Vladimíra Homoly ocenění za pomoc v rámci projektu Obědy pro děti. Z úst hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby zazněla aktuální témata jako energie a doprava, což patří i k důležitým oblastem pro město Písek.

Dominika Chládková ikona hodiny5. 12. 2022 16:48
Foto: Jhk Podnikatelského fóra se také zúčastnil (zleva) Vladimír Homola, místopředseda Jihočeské hospodářské komory, Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje, a Michal Čapek, starosta města Písek Foto: Jhk

Na píseckém podnikatelském fóru poděkovala Jihočeská hospodářská komora svým členům za podporu rodin v nouzi či pomoc ukrajinským uprchlíkům. „Když jsme v polovině roku 2021 přišli s projektem Obědy pro děti, nečekal jsem takový zájem a odezvu. Obratem se nám totiž přihlásilo 13 členských firem, které díky projektu od září 2021 hradí dětem, jež se dostaly do složité životní situace, obědy ve školní jídelně. A i když se samotné firmy v souvislosti s energetickou krizí letos dostávají do složité situace, v úsilí podpořit ty nejpotřebnější nepolevují. Naopak. V novém školním roce přispívají i dalším dětem. Členové Jhk tak dnes podporují děti v Písku, které by si jinak nemohly dát teplý oběd ve školní jídelně se svými kamarády,“ říká Vladimír Homola, místopředseda Jihočeské hospodářské komory (Jhk) a generální ředitel ČSAD Autobusy, a dodává, že obdobných projektů a aktivit, kde firmy pomáhají, je více.

Ocenění Jhk za účast v projektu Obědy do škol obdrželo 13 členů Jhk

 • Josef Staněk
 • Asociace jihočeských rodin z.s.
 • Hotel OtavArena***
 • Laser Arena Písek – HOTNET s.r.o.
 • ALGORIT CZECH, s.r.o.
 • Jitex COMFORT s.r.o.
 • PROGRESS sportswear, s.r.o.
 • I-services s.r.o.
 • ALFA výroba jednoúčelových strojů s.r.o.
 • ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s.
 • Smart BioEnergy s.r.o.
 • Lenka Krejčová
 • Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o.

Podnikatelské fórum připravila na předposlední den v listopadu Jihočeská hospodářská komora, oblastní kancelář v Písku ve spolupráci s Obchodní akademií Písek, která fórum v letošním roce hostila. Fórum je tradičně příležitostí pro setkání členů Jhk a partnerů, výměnu informací a kontakt s partnery, ale také zástupci měst, obcí a kraje, kteří tak mají příležitost si s firmami prodiskutovat řadu témat. Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který přijal pozvání do Písku, seznámil podnikatele s aktuálními tématy Jihočeského kraje a představil situaci v oblasti dopravy či energií. Hostem fóra byl také starosta města Písek Michal Čapek spolu s 1. místostarostkou Petrou Trambovou a 3. místostarostou Josefem Soumarem, kteří se tématu energií a dopravy také dotkli. Diskutovalo se i o aktuálních tématech pro město Písek, jako je výstavba spalovny či rozvoj oblasti Žižkova kasárna. Směrem k podnikatelům pak zazněla nejen pochvala za spolupráci a zvýšení příjmů města, ale také prosba podpořit ve spolupráci s městem podnikavost a spolupráci se školami.

Pochvala za spolupráci zazněla i od Vladimíra Homoly, který poděkoval bývalé starostce města Písek, paní Evě Vanžurové, za dlouholetou spolupráci právě s Jihočeskou hospodářskou komorou a píseckými podnikateli. 13 členů komory si pak z rukou Vladimíra Homoly a ředitelky oblastní kanceláře Jhk v Písku Kateřiny Rybaříkové převzalo ocenění za pomoc dětem v rámci projektu Obědy pro děti: „Nápad pomoci píseckým dětem nám představila naše členská firma před prázdninami 2021. Záměrem od počátku bylo pomoci dětem, jejichž rodiče díky ztrátě partnera nebo jiných složitých událostí v rodině  nemají na zaplacení obědů ve školní jídelně a děti tak přicházejí  o možnost potkávat se s kamarády i při jídle a kvalitně se stravovat. Projekt Obědy pro děti funguje již léta po celé České republice – přispět se dá na transparentní účet organizaci Women for women o.p.s. V Písku však realizujeme pomoc konkrétním píseckým dětem a pomoc organizujeme tak, že dárce zaplatí oběd přímo školní jídelně za konkrétní dítě. Právě tato přímá podpora v místě, kde firmy působí, byla to, co naše členy zaujalo,“ vysvětluje Kateřina Rybaříková a dodává, že obědy pro jedno dítě vychází na cca 600 Kč měsíčně. Spolupráce se týká základní školy J.K. Tyla a základní školy v Záhoří. Pomoc získal také jeden student z Obchodní akademie v Písku.

„Poděkování patří nejen těmto 13 členům Jhk. Podporu nabízí totiž i řada dalších našich členů, ať se to již týká pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, darování různého materiálu do škol či podpoře dalších projektů a akcí včetně té finanční. Za to jim patří velký dík i dnes. Alespoň formou potlesku zazněla i těmto firmám od Jhk, jejích členů a hostů pochvala,“ dodává Kateřina Rybaříková.

Nejnovější články

Expertní pohled
Stavební trh čeká letos rok stabilizace

Wienerberger nečeká tak strmý propad stavebního trhu, jaký...

Nasbíraná data společnosti Wienerberger podle Kamila Jeřábka ukazují,...

„První pozitivní signál jsme zaznamenali již v posledním...

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Analýzy ze Spořky
Obrana demokratického kapitalismu

Jeho otec se narodil v Rakousku-Uhersku v dubnu...

Vydrží demokratický kapitalismus – spojení liberální demokracie a...

Ekonomické a sociální postavení dělnické třídy v demokraciích...

Problémem byl i vzestup rentiérského kapitalismu. Významným aspektem...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Nezařazené
RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ
Nezařazené
První česká nemocnice testuje diagnózy umělé inteligence

Umělá inteligence má lékařům v praxi pomoci zvládnout...

Zatímco počet rentgenových snímků, které musí radiolog během...

„Začlenění umělé inteligence od Carebot do našeho systému...