Sobota 2. prosince 2023
ikona hodiny17. 1. 2023 08:35

BiQ Group akvíruje brněnský PUXdesign

Posiluje tak své kompetence v oblasti webdesignu a e-commerce

Technologická skupina BiQ Group roste, její součástí se nově stává brněnská vývojářská firma PUXdesign, která se specializuje na webové technologie. Její nejsilnější doménou je zakázkový vývoj webových aplikací, zejména klientských portálů a ecommerce, které dodává včetně uživatelského výzkumu, UX/UI a dlouhodobého rozvoje. Kromě prohloubení kompetencí je cílem akvizice pomoc v byznysovém růstu a hledání synergií mezi dceřinými firmami napříč skupinou. Celková valuace PUXdesignu dosáhla 100 milionů korun, výše akvizice se tedy pohybuje ve vyšších desítkách milionů korun za většinový podíl. Obrat firmy v roce 2022 činil 65 milionů, což je oproti loňskému roku nárůst o 25 %.

Michael Kubín autor

Foto: Shutterstock.com BiQ Group akvíruje brněnský PUXdesign a posiluje tak své kompetence v oblasti webdesignu a e-commerce Foto: Shutterstock.com

„Do BiQ Group vstupujeme s očekáváním, že pomůže naší firmě k dalšímu růstu zejména prostřednictvím velkých klientů. Společně se chceme posunout také na západní trhy, k čemuž je potřeba další významná profesionalizace i znalost tamního byznysového prostředí,“ říká k akvizici Tomáš Hložánek, zakladatel a CEO společnosti PUXdesign.

PUXdesign

Digitální agentura s 55členným týmem poskytující zakázková řešení v oblasti klientských portálů, ecommerce a rychlých prezentačních webů pro globální firmy. PUXdesign se na trhu pohybuje od roku 2004 a své stávající činnosti se s plným zaujetím věnuje od roku 2010. Je zlatým partnerem společnosti Kentico Software, na jejíž platformě staví velkou část svých projektů. Využívá však také další .NET platformy, jako je Orchard Core či Smartstore. Klíčová přidaná hodnota PUXdesignu spočívá ve schopnosti dodat komplexní řešení: od uživatelského výzkumu přes návrh a technickou realizaci aplikace až po její dlouhodobý rozvoj. PUXdesign dodává své služby společnostem Konica Minolta, Komerční banka, FAST ČR, Georg Fischer, IDEA StatiCa, Y Soft, Axiory či Agrotec.

„Naše strategie pro budování BiQ Group stojí na vývoji komplexních řešení pro ty největší hráče na trhu, neustálém prohlubování kompetencí, zajištění dostatečných vývojářských kapacit a dlouhodobém rozvoji dodaných systémů. Poskytujeme zázemí pro technologické firmy s obrovským růstovým potenciálem a unikátním know-how. Nadto si zakládáme na společné vizi a názorové blízkosti. S PUXdesignem jsme si po všech stránkách sedli a jsme rádi, že se stávají součástí naší skupiny. Věřím, že dokážeme poskytnout kvalitní zázemí, zavedení potřebných procesů a tím i podporu pro co nejrychlejší růst dceřiných společností,“ vysvětluje filozofii skupiny Marcel Červený, CEO BiQ Group.

BiQ Group

Technologická skupina postavená na proaktivním a partnerském přístupu, díky kterému její experti provázejí klienty výzvami moderního digitálního světa. Skládá se z pěti dceřiných společností rozmístěných ve dvanácti lokalitách v České republice i na Slovensku. Díky tomu může být vždy po ruce jak pro lokální šampiony, tak pro globální hráče z řad známých korporací i nadějných startupů. BiQ Group, která je součástí skupiny InTeFi Lukáše Nováka, dnes tvoří více než 460 vývojářů a dalších specialistů s expertním know-how v široké paletě technologií. Díky tomu mohou přinést komplexní službu, od vývoje na míru přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a digitální marketing. Projekty dodává pro firmy T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, Škoda, Unipetrol, Allianz pojišťovna, Košík.cz, Sazka, Univerzita Tomáše Bati, SZIF, Konica Minolta,Tatra banka a více než stovku dalších klientů.

Více než 18 let zkušeností

PUXdesign se za 18 let své existence vyvinul z designové firmy po fullservice e-commerce agenturu s více než padesáti zaměstnanci. Zákazníky za dobu svého působení nasbíral po celé Evropě. V současnosti se profiluje na optimalizaci českých a zahraničních webových platforem pro B2B a B2C klienty. Kromě toho se zaměřuje na technologicky složitější řešení rychlých prezentačních webů pro globální zákazníky.

PUXdesign se soustředí nejen na technologické, ale i uživatelsky přívětivé řešení byznysových klientských potřeb. Je například dlouhodobým dodavatelem globální společnosti Konica Minolta v rámci Evropy, švýcarského výrobce potrubních systémů Georg Fischer nebo rychle rostoucí české společnosti IDEA StatiCa, kterou podporuje v mezinárodní expanzi. Vstupem do BiQ Group se tak zařadí do rodiny softwarových firem s dlouholetou historií, jako je BOOTIQ v Česku a na Slovensku, Novasoft, EEA a Bluesoft. PUXdesign bude pod BiQ Group nadále rozvíjet zejména svou dlouhodobou strategii, v níž podporuje B2B a B2C firmy v jejich globálním byznysu a dodávce e-commerce řešení. Náplní společnosti bude také ve spolupráci s BiQ Group přístup na zahraniční trhy jejich klientů prostřednictvím webových řešení z Česka.

Články autora Michael Kubín

Nejnovější články

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Nejnovější Aktuality

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...