Neděle 19. května 2024
ikona hodiny7. 5. 2023 06:05

Prague.bio propojí v Praze špičky vědy a byznysu

Nadějné nápady získají peníze na svůj rozvoj

První ročník mezinárodní konference Prague.bio nabídne ojedinělé setkání zástupců vědy a byznysu, kteří si vymění své zkušenosti z vývoje nových léčiv, diagnostiky, medicínských technologií a dalších oblastí biotechnologií. Akce má podporu české vlády a vystoupí na ní uznávané kapacity ze světa farmacie.

Martin Kovalčík autor

Foto: Shutterstock.com Prague.bio propojí v Praze špičky vědy a byznysu Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní konference Prague.bio je určena pro akademiky, investory a představitele průmyslu z celé střední Evropy. Zkušení investoři, zástupci předních farmaceutických firem a kanceláří transferu technologií se zde setkají s nadějnými startupy, vědci a studenty, aby jim svými radami a postřehy pomohli při komercializaci jejich vědeckých nápadů. Zástupcům průmyslu a investorům konference naopak poskytne zajímavý prostor pro výměnu názorů a možnost navázání další spolupráce.

„Věda a byznys jsou často dva absolutně rozdílné světy. Navzájem se ale potřebují a mají si co nabídnout. Vědecké projekty bývají zdrojem unikátních komerčních nápadů i zajímavou investiční příležitostí, úspěšná komercializace vědeckých poznatků naopak přináší zpět do výzkumu nemalé finanční prostředky,“ vysvětluje důvody konání konference profesor Martin Fusek, ředitel společnosti IOCB Tech, která patří mezi organizátory. Konference Prague.bio by podle něj měla přispět k vytvoření trvalé sítě partnerů, jejichž cílem bude budování efektivnějšího transferu biotechnologií nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru.

Transfer podporuje i vláda

„Kdo netransferuje, není dobrý hospodář. Přenos vědeckovýzkumných poznatků do praxe je jednou z priorit naší vlády a mě těší, že se chystá konference, která tomu pomůže dokonce v mezinárodním měřítku,“ vysvětluje ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, jejíž resort akci spoluorganizuje. Transfer technologií je navíc podle ministryně důležitým tématem nejen pro vědu, ale i národní ekonomiku. Ročně může generovat příjmy v řádech miliard korun.

Pražská konference vychází ze zkušeností podobných akcí v zahraničí. Ve středoevropském prostoru je však zatím unikátní. „V tuto chvíli můžeme zatím prozradit, že na konferenci Prague.bio nebudou chybět přednášky zástupců významných farmaceutických firem, chystáme také zajímavou panelovou diskuzi se zahraničními investory a několik tzv. pitch sessions, které poskytnou možnost prezentace nadějným projektům z oblasti biotechnologie,“ doplňuje Jaromír Zahrádka, CEO investičního fondu i&i Biotech Fund a zakladatel bio-inovačního centra i&i Prague, dalšího z pořadatelů konference.

Konference se koná 26. září v Lichtenštejnském paláci v Praze. Pro zájemce o účast je otevřena registrace, příslušný formulář včetně možností platby je k nalezení na www.prague.bio. Poplatek za včasnou registraci činí 200 eur, popřípadě 150 eur pro studenty a vědecké pracovníky. Na akci se mohou hlásit také zajímavé vědeckovýzkumné nápady, jejich registrace probíhá také na výše zmíněném webu. Registrované projekty zhodnotí odborná komise a ty nejlepší z nich se budou ucházet o podporu investorů v rámci konference.

Články autora Martin Kovalčík

Nejnovější články

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

„Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu ale narážejí na řadu...

Jednou z brzd rozvoje tuzemského zpracování dřeva s...

Aktuality
Česká revoluce na závodech Formule 1

Projekt GPtents řeší problémy s ubytováním na velkých...

Nápad na projekt GPtents se zrodil v roce...

GPtents aktuálně zastřešují ubytování na 4 akcích ve...

Cestovní ruch
České aerolinie najedou na nový obchodní model

Důvodem změny obchodního modelu ČSA je zefektivnění provozu...

Pro klienty ČSA se nic nemění. Značka ČSA...