Čtvrtek 18. dubna 2024
ikona hodiny18. 3. 2024 15:16

V Praze se na podzim představí to nejlepší z oblasti biotechnologií

Vystoupí Christian A. Stein, Petr Jansa a další přední experti

Již podruhé přivítá česká metropole Prague.bio Conference, akci, na kterou se do Prahy sjedou špičky z oblasti biotechnologií, zástupci významných investičních fondů, právníci specializující se na právo transferu technologií a další experti z oboru biotech a medtech. Hlavním tématem setkání jsou investice do start-upů, spin-offů a komercializace technologií. Představitelé vědy a byznysu si osobně vymění své zkušenosti s vývojem a financováním nových léků, diagnostiky, lékařských technologií a dalších oblastí.

Martin Kovalčík autor

Foto: Shutterstock.com V Praze se na podzim představí to nejlepší z oblasti biotechnologií Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní akce má podporu ministryně pro vědu výzkum a inovace Heleny Langšádlové, ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a záštitu nad ní převzal primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda. Konference je určena akademikům, investorům a lidem z průmyslu z celé střední Evropy. Zkušení investoři, zástupci předních farmaceutických i diagnostických společností a kanceláří pro transfer technologií se setkají s nadějnými start-upy, vědci a studenty, aby jim pomohli radami a postřehy při komercializaci jejich vědeckých nápadů. Pro zástupce průmyslu a investory bude konference zajímavým prostorem pro výměnu nápadů a navázání další spolupráce.

Letošní ročník zná již své hlavní řečníky. Prvním z nich je Christian A. Stein, generální ředitel společnosti Ascenion, jednoho z největších technologických transferových pracovišť v Německu. Byl vedoucím patentového a licenčního úřadu v německém projektu lidského genomu, prezidentem ASTP (největší evropské asociace pro transfer technologií), založil různé úspěšné biotechnologické a jiné firmy a nyní působí rovněž jako člen představenstva Aliance pro transfer v Německu. Vedle doktorátu z molekulární biologie má také titul Master of Science (MSc) v oboru Management duševního vlastnictví. Na konferenci seznámí účastníky s tím, jak se liší podmínky a potřeby při zakládání spin-offů z pohledu zakladatelů, investorů a vědců.

Prague.bio Conference

Konference se uskuteční 24. září v Praze ve Slovanském domě a registrace pro zájemce o účast je již otevřena na webu https://conference.prague.bio/.

Dalším klíčovým vystupujícím je expert ze Silicon Valley Petr Jansa, spoluzakladatel Pallando Therapeutics a dalších úspěšných start-upů. Jeho expertíza navazuje na spolupráci s profesorem Antonínem Holým a na vývoji nových léčiv v Gilead Sciences. V současné době se intenzivně věnuje start-upové scéně, ať už na pozici vedoucího vývoje v Bridgene Biosciences, jako poradce California Life Science FAST program (program pro začínající start-upy) nebo jako konzultant Biotech start-upů a investor inovativních projektu. Ve své přednášce shrne mimo jiné to, jaké zdroje inovací v současné době hýbou světem biotechu v Silicon Valley.

„O loňský první ročník Prague.bio Conference byl velký zájem. Přivítali jsme zástupce české vlády, primátora metropole a významné reprezentanty vědy a byznysu všech okolních zemí. Velmi nás těší pozitivní ohlasy. Lidé napříč spektrem, tj. z univerzit, vědy a výzkumu, prostředí spin-offů i start-upů, malých a středních inovativních firem, stejně jako velkých pharma a diagnostických společností se potkali s lukrativními investory, patentovými zástupci i špičkovými právníky. A to nejen při formálních částech akce, ale také osobně v rámci neformálního večerního programu. Šlo skutečně o unikátní networking,“ uvádí Petra Kinzlová, ředitelka klastru Prague.bio, který akci pořádá.

Vedle přednášek budou součástí konference také panelové diskuse s investory nebo zástupci právních firem specializujících se na právo transferu technologií. Právě tato část byla v loňském roce jednou z nejlépe hodnocených částí programu.

Na akci se mohou přihlásit i zajímavé vědeckovýzkumné nápady, registrované projekty posoudí odborná komise.

Články autora Martin Kovalčík

Nejnovější články

Názory
Zachrání Super-Mario (znovu) Evropu?

Evropa totiž dle Draghiho příliš dlouho (naivně) věřila...

Obecně platí, že Draghiho lékem na zhoršující se...

Analýzy
Revoluce v benefitech se nekoná

Loňský podzim přinesl vášnivou debatu o negativních dopadech...

„Letošní průzkum benefitů ukázal, že rozdíl mezi tím,...

„Benefity sledujeme v rámci našich průzkumů již bezmála...

Zajímavým zjištěním letošního průzkumu je pak i skutečnost,...

Cestovní ruch
Kongresoví ambasadoři byli oceněni

Ambassador Awards Evening se uskutečnil pod záštitou primátora...

„Celý profesní život se snažím posouvat českou onkologii...

Hlavními partnery večera byly: Hlavní město Praha, Ministerstvo...

Nejnovější Trendy

Trendy
Timber Praha – první udržitelná dřevostavba bytových domů v Praze

Domy komorního charakteru Timber Praha obsahují 62 jednotek...

Arcus City – v blízkosti přírody, na dosah...

Trendy
Perfektní klima pro elektrické vozy

Všude tam, kde jsou kladeny vysoké požadavky na výkon,...

HVH topení přeměňuje stejnosměrný elektrický proud na teplo...

Pokud máte benzinové nebo naftové auto, je pro...

Pohled z praxe
O krok blíž k výrobě zelené ropy

Pokud by totiž výklad zákona o odpadech a...

V Green Future se nám podařilo jako prvním...

Abych ukázal absurditu, která u nás legislativně panovala,...

To samozřejmě není jediný zádrhel, na který jsme...

To Česko překvapivě staví do úplně jiného světla...

Dělat v současné době nějaké závěry, jak přetahování...