Neděle 19. května 2024
ikona hodiny12. 7. 2023 13:56

Létání budoucnosti? S Emirates už současnost!

Inovace v letectví jsou v DNA skupiny Emirates pevně zakódovány, což potvrzuje i nová inovační platforma Majlis, kterou v dubajském sídle společnosti Emirates Airline & Group představil šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel, spolu s dalšími vedoucími představiteli.

Tereza Procházková autor

Foto: Emirates Je libo popovídat si s holografickou stevardkou? Foto: Emirates

Tato nová platforma bude podporovat hlubší výzkum a vývoj a intenzivnější výměnu nejmodernějších poznatků z oblasti robotiky, hyperreality, hologramů, 3D tiskáren a dalších pokročilých technologií. Bude tak sloužit jako společenský prostor pro spoluvytváření ověřených konceptů, které se stanou přínosem jak pro zákazníky a komunity, tak celý letecký průmysl. Partnerství s jeho vedoucími představiteli a univerzitami, udržitelné iniciativy a zkoumání alternativních energií pak budou jedněmi z dalších klíčových hnacích sil systému Majlis.

Jeho výsost šejk Ahmed řekl: „Skupina Emirates byla vždy průkopníkem v leteckém průmyslu a inovace jsou základem našich hodnot, kultury a našeho myšlení. Inovační platforma Majlis s nejnovějšími nástroji a technologiemi je navržena tak, aby umožnila našim zaměstnancům zkoumat nové obzory, objevovat inovativní řešení a řídit budoucnost leteckého průmyslu. Spojí naše partnery, špičkové technologické společnosti a subjekty v jednom prostoru, aby společně řešili klíčové výzvy, které dnes ovlivňují naše odvětví.

V počáteční fázi Majlis obsáhne:

Autonomní mobilní manipulátor: vyvinutý společností Dubai Future Labs pro doručování objednávek a vybírání a umísťování předmětů z regálů, zásobníků a stolů.

Nositelné brýle s umělou inteligencí pro zážitky s rozšířenou realitou: mění způsob, jakým vnímáme a komunikujeme s ostatními lidmi, produkty nebo službami.

Haptické rukavice pro přirozenou interakci s XR: umožňují dotykovou interakci ve virtuální realitě, díky níž lze cítit váhu, vibrace a odpor virtuálních objektů.

3D holografický displej s generativní umělou inteligencí: zvyšuje zážitek z interakce s digitálními nápisy tím, že poskytuje pokročilou schopnost konverzace prostřednictvím zpracování přirozeného jazyka.

Automatické bezdrátové nabíjení: další éra autonomního nabíjení zařízení na dálku pomocí infračervené technologie.

Řešení 3D tisku: zkoumání tiskáren nové generace, které si poradí s větší škálou materiálů, s možností dodatečné výroby pro nové oblasti.

Optimalizované videokonference: zařízení typu „vše v jednom“ poskytující pokročilé technologie optimalizace senzorů a prostředí pro videokomunikaci.

Filtrace vody nové generace: systém čištění vody reverzní osmózou a uhlíkovou filtrací, který promění jakoukoli vodu z vodovodu v mineralizovanou vodu.

Skupina Emirates je dlouholetým lídrem inovací v tomto odvětví. Inovační Majlis přichází v návaznosti na uvedení vůbec prvního robotického asistenta pro odbavení na světě pod názvem Sara, a na pořádání prvního ročníku ForsaTEK, každoroční akce, na níž se setkávají programy pro začínající podniky, významní technologičtí a průmysloví partneři a klíčoví hráči v ekosystému. Skupina Emirates a nadace Dubai Future Foundation uzavřely významné partnerství, jehož cílem je založit Emirates Centre of Excellence for Aviation Robotics (ECEAR). Společnost Emirates věnovala 200 milionů USD na financování výzkumných a vývojových iniciativ zaměřených na zmírnění dopadu fosilních paliv na životní prostředí v komerční letecké dopravě.

Články autora Tereza Procházková

Nejnovější články

Cestovní ruch
Show nejen pro šotouše

Letošního ročníku Festivalu, který proběhne pod záštitou místopředsedy...

Kromě krásných parních lokomotiv z tuzemska i ze...

V pátek 13. září 2024 po obědě bude...

Kromě vystavených lokomotiv budou rovněž představeny vozy s...

Cestovní ruch
Inspirace pro svatbu na zámku Nelahozeves

Co zámek nabídne? Dopoledne od 10 hodin je...

V roce 2022 se v ČR uskutečnilo na padesát pět...

Zámek Nelahozeves má konkurenční výhodu v relativní blízkosti Prahy...

Akce Inspirace ke svatbě na zámku se samozřejmě...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

„Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu ale narážejí na řadu...

Jednou z brzd rozvoje tuzemského zpracování dřeva s...

Aktuality
Česká revoluce na závodech Formule 1

Projekt GPtents řeší problémy s ubytováním na velkých...

Nápad na projekt GPtents se zrodil v roce...

GPtents aktuálně zastřešují ubytování na 4 akcích ve...

Cestovní ruch
České aerolinie najedou na nový obchodní model

Důvodem změny obchodního modelu ČSA je zefektivnění provozu...

Pro klienty ČSA se nic nemění. Značka ČSA...