Středa 4. října 2023
ikona hodiny12. 7. 2023 13:56

Létání budoucnosti? S Emirates už současnost!

Inovace v letectví jsou v DNA skupiny Emirates pevně zakódovány, což potvrzuje i nová inovační platforma Majlis, kterou v dubajském sídle společnosti Emirates Airline & Group představil šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel, spolu s dalšími vedoucími představiteli.

Tereza Procházková autor

Foto: Emirates Je libo popovídat si s holografickou stevardkou? Foto: Emirates

Tato nová platforma bude podporovat hlubší výzkum a vývoj a intenzivnější výměnu nejmodernějších poznatků z oblasti robotiky, hyperreality, hologramů, 3D tiskáren a dalších pokročilých technologií. Bude tak sloužit jako společenský prostor pro spoluvytváření ověřených konceptů, které se stanou přínosem jak pro zákazníky a komunity, tak celý letecký průmysl. Partnerství s jeho vedoucími představiteli a univerzitami, udržitelné iniciativy a zkoumání alternativních energií pak budou jedněmi z dalších klíčových hnacích sil systému Majlis.

Jeho výsost šejk Ahmed řekl: „Skupina Emirates byla vždy průkopníkem v leteckém průmyslu a inovace jsou základem našich hodnot, kultury a našeho myšlení. Inovační platforma Majlis s nejnovějšími nástroji a technologiemi je navržena tak, aby umožnila našim zaměstnancům zkoumat nové obzory, objevovat inovativní řešení a řídit budoucnost leteckého průmyslu. Spojí naše partnery, špičkové technologické společnosti a subjekty v jednom prostoru, aby společně řešili klíčové výzvy, které dnes ovlivňují naše odvětví.

V počáteční fázi Majlis obsáhne:

Autonomní mobilní manipulátor: vyvinutý společností Dubai Future Labs pro doručování objednávek a vybírání a umísťování předmětů z regálů, zásobníků a stolů.

Nositelné brýle s umělou inteligencí pro zážitky s rozšířenou realitou: mění způsob, jakým vnímáme a komunikujeme s ostatními lidmi, produkty nebo službami.

Haptické rukavice pro přirozenou interakci s XR: umožňují dotykovou interakci ve virtuální realitě, díky níž lze cítit váhu, vibrace a odpor virtuálních objektů.

3D holografický displej s generativní umělou inteligencí: zvyšuje zážitek z interakce s digitálními nápisy tím, že poskytuje pokročilou schopnost konverzace prostřednictvím zpracování přirozeného jazyka.

Automatické bezdrátové nabíjení: další éra autonomního nabíjení zařízení na dálku pomocí infračervené technologie.

Řešení 3D tisku: zkoumání tiskáren nové generace, které si poradí s větší škálou materiálů, s možností dodatečné výroby pro nové oblasti.

Optimalizované videokonference: zařízení typu „vše v jednom“ poskytující pokročilé technologie optimalizace senzorů a prostředí pro videokomunikaci.

Filtrace vody nové generace: systém čištění vody reverzní osmózou a uhlíkovou filtrací, který promění jakoukoli vodu z vodovodu v mineralizovanou vodu.

Skupina Emirates je dlouholetým lídrem inovací v tomto odvětví. Inovační Majlis přichází v návaznosti na uvedení vůbec prvního robotického asistenta pro odbavení na světě pod názvem Sara, a na pořádání prvního ročníku ForsaTEK, každoroční akce, na níž se setkávají programy pro začínající podniky, významní technologičtí a průmysloví partneři a klíčoví hráči v ekosystému. Skupina Emirates a nadace Dubai Future Foundation uzavřely významné partnerství, jehož cílem je založit Emirates Centre of Excellence for Aviation Robotics (ECEAR). Společnost Emirates věnovala 200 milionů USD na financování výzkumných a vývojových iniciativ zaměřených na zmírnění dopadu fosilních paliv na životní prostředí v komerční letecké dopravě.

Články autora Tereza Procházková

Nejnovější články

Pohled z praxe
O krok napřed před nejlepšími

Tolik dnešní tak trochu jiný pohled na Konplan,...

V příští epizodě se zaměříme na to, co...

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Analýzy
Přes 40 % zákazníků neplatí faktury včas

„Opožděné platby zatím větší část firem finančně nepoškozuje....

„Pracovníky, které firmy potřebují na dokončení zakázek, ale...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Začíná lázeňský a balneologický kongres

„Přípravy tohoto setkání byly opravdu dlouhé a intenzivní,...

Program je rozdělen do tří sekcí – ESPA,...

Aktuality
Deváťáci vybírají studijní obory

„Díky silným populačním ročníkům se budou počty žáků...

Letošní burzy startují akcí ve Vimperku, následovat bude...

Dle Národního pedagogického institutu (NPI) a jeho průzkumu...

Aktuality
Představujeme inovativní dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Software TrafficFlow je propojen s videoanalytickými nástroji a...

TrafficFlow využívá špičkové technologie zpracování obrazu, včetně výkonného...