Čtvrtek 23. května 2024
ikona hodiny26. 8. 2020 15:13

Wereldo mění svět logistiky

Dynamicky rostoucí český startup Wereldo, který vyvinul software pro optimalizaci nákladů transportu zboží na základě tržních cen, získal další investory. Do firmy nyní vstoupila investiční skupina Patero a inovační agentura pro jižní Moravu JIC se svým fondem JIC Ventures. Navazují tak na investici Lighthouse Ventures z počátku letošního roku. Wereldo tak již letos získalo investice v řádech desítek milionů korun.

Martin Gillár Martin Gillár autor

Čtrnáct let se věnuje hlavně public relations a content managementu, má za sebou praxi v médiích i práci pro nevládní organizace a v komerčním sektoru. V minulosti se podílel na komunikačních kampaních týkajících se výrazných společenských témat a vedl mimo jiné i komunikaci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Poslední roky působí v inovační agentuře JIC, kde má na starosti spolupráci s médii, obsahovou strategii a zároveň předává zkušenosti z marketingu začínajícím podnikatelům a studentům.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

„Vstup Patero a JIC Ventures do Wereldo vnímáme nejen jako finanční stimul. Od obou našich nových investorů se můžeme hodně učit a ještě zlepšit náš produkt a zrychlit akvizice klientů,” řekl Jakub Skopec, zakladatel Wereldo. Dle jeho slov je nyní Wereldo přesně v té fázi, kdy začalo intenzivně pracovat na prodejích a vstup nových investorů přichází tedy v nejlepší možnou dobu.

„Wereldo vyvinulo unikátní algoritmus na optimalizaci cen transportu. Jako takové se dostalo do našeho hledáčku hned od začátku své existence a já jsem rád, že ho nyní můžeme oficiálně přivítat do naší rodiny logistických startupů,” zdůvodňuje investici David Svatoš, zakladatel investiční skupiny Patero, která se soustředí na akvizice a start firem v oblasti optimalizace dodavatelského řetězce.

O Wereldo

Wereldo digitalizuje odvětví podnikového transportu tím, že pracovníkům logistiky poskytuje optimální a nejúspornější mód přepravy na základě jejich přepravních požadavků. Wereldo navíc své klienty propojuje do velké platformy a umožňuje tím další a pokročilejší optimalizaci na základě tržních cen. V dlouhodobém horizontu Wereldo buduje platformou sdílené ekonomiky v oblasti firemní logistiky. Díky Wereldo budou moci firmy chytře nakupovat (nejen) kamionovou dopravu a ještě sdílet volné transportní kapacity s ostatními společnostmi na platformě. Úspora nákladů na transportní logistiku s Wereldo dosahuje bezprecedentních 10–30 % v závislosti na okolnostech.

Inovační agentura JIC poskytuje podporu podnikatelům na samotném začátku jejich kariéry i zavedeným inovativním firmám s dlouholetou historií, a to zejména prostřednictvím konzultací se zkušenými podnikateli a experty. A právě firma Wereldo je jedním z jejích velmi rychle se rozvíjejících klientů. „Pokud se chtějí výrobní a obchodní firmy posunout v digitalizaci na špičkovou úroveň, musí zlepšovat kromě výroby i logistiku. Wereldo je se svými inovativními službami v této oblasti velmi úspěšné. Proto jsme se rozhodli ho podpořit i finančně formou investice,” doplňuje Radim Kocourek, zástupce ředitele JICu, který má mimo jiné na starosti i JIC Ventures.

Články autora Martin Gillár

Nejnovější články

Cestovní ruch
První jarní výsledky turistického průmyslu: Praha dohání Vídeň! 

Duben navazoval na dobré zprávy pro české hotely...

„Když jdu z našeho hotelu Josephine (v Ungeltu),...

Nejlepších tržeb v Evropě dosáhla v dubnu s...

Duben začátek jara a hlavní turistické sezóny. Velikonoce...

A mimochodem: Poslední graf dobře ukazuje vývoj turismu...

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Expertní pohled
Zájem o brigádníky letos poklesl

Propad nabízených brigádnických pozic je patrný napříč celou...

Novela zákoníku práce přináší do světa brigád i...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Česko pomáhá udržet bezpečnost jaderných elektráren na Ukrajině

Právě taková potřeba vyvstala letos v Rovenské jaderné...

Před potvrzením zakázky tedy bylo potřeba zpracovat návrh...

Tento projekt dokládá, že Česko dokáže nabídnout technologická...

Aktuality
Podnikatelé chtějí české dřevo více zpracovávat v tuzemsku

„Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu ale narážejí na řadu...

Jednou z brzd rozvoje tuzemského zpracování dřeva s...

Aktuality
Česká revoluce na závodech Formule 1

Projekt GPtents řeší problémy s ubytováním na velkých...

Nápad na projekt GPtents se zrodil v roce...

GPtents aktuálně zastřešují ubytování na 4 akcích ve...