Pátek 21. června 2024
ikona hodiny14. 12. 2021 13:57

Dědek s Janečkem poslali miliony do českého startupu

Edhance je český edtech startup, který vyvíjí vzdělávací platformu pro školy, ve které učitelé mohou organizovat virtuální nebo běžnou výuku. Na platformě mohou například chystat edukační materiály pro žáky nebo realizovat testy a cvičení. Startup se nedávno jako teprve druhý český projekt dostal mezi vybrané projekty v prestižním evropském inkubačním a akceleračním programu IMPACT EdTech a získal si tak pozornost Michala Dědka, CEO skupiny SFG holding a andělského investora, který nyní do startupu investoval 1,3 milionu korun. Celkem 3,2 milionu korun do firmy poslal další známý andělský investor Karel Janeček.

Jaroslav Průcha autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Michal Dědek si jako andělský investor buduje jméno investováním do impactových a udržitelných startupů, jako je česká recyklační firma ETW nebo výrobci potravin ze cvrččího proteinu SENS a Cricket Lab. Dále investoval například do služby NutritionPro, která klientům zajišťuje krabičkovou dietu na míru podle zdravotního stavu zákazníka, nebo do platformy Buildiro, která pomáhá stavebníkům efektivněji shánět stavební materiály. Nyní poslal 1,3 milionu korun také do vzdělávací platformy Edhance, do které současně investuje 3,2 milionu korun další andělský investor Karel Janeček. „Vzdělávání a budoucnost dětí je pro mě největší priorita. Projekt, který má dobrý potenciál ve zlepšení vzdělání, je pro mě zajímavý. Přeji Edhance celosvětový úspěch,“ říká Karel Janeček, matematik a sociální reformátor.

„Zvláště v dnešní turbulentní době, kdy se neustále nepředvídatelně střídá online, kombinovaná a prezenční výuka, přemýšlím nad tím, jak se budou moje děti za pár let vzdělávat. Za takových podmínek je pro učitele těžké zajistit žákům konzistentně kvalitní výuku. Věřím tomu, že Edhance dává učitelům do ruky nástroj, který jim v této situaci může výrazně pomoci. Záměrem této andělské investice je otevřít si opci na možný vstup celé investiční skupiny SFG holding v dalším investičním kole,“ komentuje svou nejnovější andělskou investici Michal Dědek.

Edhance si již vyzkoušely tisíce žáků, příští rok se platforma vydá do zahraničí

„Pandemické uzavření škol a přechod na kombinovanou výuku vnímáme jako zásadní milník pro změnu přístupu pedagogů k technologiím a digitalizaci. Školy a pedagogy tato potřeba zpočátku zaskočila a museli se rychle adaptovat na nové nástroje. Nyní však zjišťujeme, že si již osvojili obsluhu ‚potrubí‘, které je spojuje s žáky. Ale stále do něj chybí kvalitní digitální vzdělávací obsah, který žáky bude bavit a přinese i výsledky. A právě s tím jim platforma Edhance pomáhá,“ popisuje dopady pandemie na vzdělávání Lukáš Rejchrt, spoluzakladatel a CCO Edhance.

Platformu Edhance už si vyzkoušelo 400 škol po Česku, přičemž aktuálně ji odebírá 128 platících škol. Další školy pak využívají pouze několik bezplatných programů, jako jsou například Přijímačky z matematiky, nebo jsou ve zkušební fázi, kdy se rozhodují, zda si program pořídit. Edhance eviduje 700 aktivních učitelů a téměř 10 000 registrovaných žáků. Celkem startup získal již 15 milionů korun od investorů a dalších 22 milionů korun z dotací a jiných programů.

„Investice od Michala Dědka a Karla Janečka nám dovolí dále rozvíjet portfolio platformy Edhance, prostředky využijeme zejména na vývoj nových výukových materiálů v balíčku STEM. Kromě toho ale budeme dále rozšiřovat a zkvalitňovat funkce aplikace, například budeme pracovat na implementaci prvků AI pro personalizované učení. Příští rok se navíc chystáme spustit nový program na vzdělávání učitelů v digitální gramotnosti, pilotáž platformy na zahraničních trzích a personální růst,“ vítá novou investici Lukáš Rejchrt.

Edhance se zařadilo mezi 17 nejlepších evropských edtech projektů

Nedávno Edhance oznámilo, že bylo vybráno mezi 17 nejlepších edtech projektů v prestižním programu IMPACT EdTech pro startupy a malé podniky, za kterým stojí Evropská komise. Jeho cílem je najít a podpořit inovativní projekty, které mají potenciál posouvat hranice digitálního vzdělávání. Platforma Edhance obstála v konkurenci 278 přihlášených projektů ze 38 zemí světa a zařadila se mezi 17 vítězů, kteří se do programu dostali. Stala se tak teprve druhým startupem z Česka, kterému se to povedlo. Se vstupem do programu se kromě jiného váže i grant v hodnotě kolem 2,2 milionu korun. Při postupu do druhého kola s nejlepší osmičkou pak může Edhance získat další 2,8 milionu korun.

Články autora Jaroslav Průcha

Nejnovější články

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Nejnovější Aktuality

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Aktuality
V Praze se konal největší bitcoinový festival v Evropě

V Praze během svého vystoupení mimo jiné představil 21...

Češi si bitcoin opravdu velmi oblíbili. K více...