Úterý 5. prosince 2023
ikona hodiny7. 1. 2022 07:57

ExFlowmon Jiří Tobola prodal firmu a přestupuje do JIC

Důležitá zpráva pro jihomoravské startupy

Spoluzakladatel úspěšného technologického startupu Flowmon Jiří Tobola začal od nového roku nově spolupracovat s inovační agenturou JIC. Chce se podělit o své zkušenosti s dalšími nadějnými startupisty z jižní Moravy a věnovat se bude především oblastem salesu a marketingu. Své zkušenosti chce využít také v rozvoji spin-offů v Brně.

Martin Gillár Martin Gillár autor

Čtrnáct let se věnuje hlavně public relations a content managementu, má za sebou praxi v médiích i práci pro nevládní organizace a v komerčním sektoru. V minulosti se podílel na komunikačních kampaních týkajících se výrazných společenských témat a vedl mimo jiné i komunikaci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Poslední roky působí v inovační agentuře JIC, kde má na starosti spolupráci s médii, obsahovou strategii a zároveň předává zkušenosti z marketingu začínajícím podnikatelům a studentům.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Jiří Tobola patří mezi několik brněnských startupistů, kterým se podařilo vybudovat globálně úspěšnou firmu a dovést ji až k exitu do rukou velkých technologických hráčů. Koncem roku se rozhodl firmu Flowmon opustit úplně a od začátku roku své zkušenosti předává dalším nadějným podnikatelům z jižní Moravy jako zaměstnanec inovační agentury JIC. „Díky univerzitám a celkově zdejšímu prostředí máme v regionu ohromný technický talent. Je tu spousta lidí, kteří něco umějí. Bohužel jsme ale pozadu v prodeji a v marketingu – minimálně oproti tomu, jak se tohle dělá v USA,“ říká Jiří Tobola a dodává: „Nám je americký způsob nepříjemný, jenže trh takhle funguje. Moje osobní mise je pomoct firmám se zajímavým technologickým produktem dostat ho na zahraniční trhy.“

Z angažmá úspěšného podnikatele má radost i ředitel JIC Petr Chládek: „Pro region je důležitý giveback úspěšných podnikatelů. Mají zkušenosti, kontakty a když k tomu přidáte osobní misi pomoci dalším lidem s touhou podnikat, je to ideální situace.“ Od Toboly si Chládek slibuje, že s jeho podporou vyrostou na jižní Moravě další následovníci nejenom Flowmonu, ale třeba Kiwi.com, Y Soft, Kentico nebo Phonexie.

Flowmon Networks spoluzaložil Jiří Tobola v roce 2007 a jedná se o jeden z mála úspěšných univerzitních spin-offů na jižní Moravě. Po 14 letech firmu dovedl k dvojnásobnému exitu do USA. Jednalo se o jeden z největších prodejů, který v regionu za poslední roky proběhl. Firmu odkoupila americká technologická firma Kemp a tu následně po roce technologický gigant Progress.

Články autora Martin Gillár

Nejnovější články

Expertní pohled
Ne x Oprávněné podnikání a odpovědnost

Vnést jasno je cílem projektu ACK ČR Strategické...

Přímo zjevením byla úvodní prezentace Jana Strakoše, ředitele...

V dikci předpisů nic nového pod sluncem, cestovní...

Některá cestovní agentura či jiná organizace by se...

Školní zájezdy, pobyty a výlety pod regule zákona...

Ale je tu ještě jeden pádný důvod, proč...

I tato konference ACK ČR byla zdařilá. Přinesla...

Analýzy
Ochrana oznamovatelů: Zaměstnanci se bojí odvetných opatření

Nový zákon o ochraně oznamovatelů,  takzvaných whistleblowerů, nabyl...

Jedním z hlavních ustanovení zákona je povinnost zaměstnavatelů...

Výzkum společnosti Moore mezi zaměstnanci firem s více...

Tyto výsledky poukazují na potřebu rozšíření povědomí o...

Vzhledem k množství povinností, které tato nová legislativa...

Cestovní ruch
Overtourism po pandemii covid-19

Nová publikace, jejímiž autory jsou Gert-Jan Hospers z...

Kapitola o Praze, pod názvem Tourist City Prague...

Nejnovější Aktuality

Cestovní ruch
Mezinárodní projekt poutavě přibližuje udržitelný cestovní ruch

Nízkouhlíkový cestovní ruch, známý také jako udržitelný nebo...

Abychom se k nízkouhlíkovému cestovnímu ruchu přiblížili, musíme zvýšit...

Projekt Vinci byl financován s podporou Evropské komise...

Aktuality
Hoteliéři ocenili Aleše Hámu a pořad S karavanem po Česku

Mezi oceněné patří hotely, které excelují ve službách,...

Mimořádné ocenění převzal také moderátor a herec Aleš...

„Naše asociace každým rokem vybírá jeden významný počin,...

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...