Sobota 2. prosince 2023
ikona hodiny1. 2. 2022 13:42

I český startup zabojuje o přízeň globálních investorů

Američtí investoři se stále více dívají na evropské technologické společnosti. A to nejen kvůli nižším valuacím, ale také schopnostem místních zakladatelů. Evropské investory zase například přitahuje velký americký trh či atraktivní startupové prostředí. Na to reaguje online akce Transatlantic Startup Pitch, kde se představí deset globálních startupů. Akce se koná již po páté pod záštitou dvou investorských skupin – evropských DEPO Angels a kalifornských Bay Angels. Akci podporují i partneři prestižních fondů rizikového kapitálu Bill Reichert z Pegasus Tech Ventures a Gerald Pollak z 3VC. Dvouhodinový program bude moderovat Shawn Flynn, tvůrce slavného amerického podcastu The Silicon Valley Podcast.

Jaroslav Průcha autor

Foto: Shutterstock.com Český staetup mezi desítkou světových Foto: Shutterstock.com

Diváci se mohou těšit na panelovou diskusi čtveřice osobností ze startupového světa. Vedle partnera Pegasus Tech Ventures Billa Reicherta se jí zúčastní také partner 3VC Gerald Pollak, startupový kouč Sam Wong a Petr Šíma z DEPO Angels. Budou se bavit o největších chybách, trendech či příležitostech při hledání investora v rané fázi startupu, a to z perspektivy obou kontinentů. Následuje obchodní prezentace deseti technologických společností z Ameriky a Evropy a otázky od panelistů. Prestižní mezikontinentální akce se uskuteční v úterý 8. února 2022 v 18.00 na platformě Zoom. Vstupenky na akci je možné zakoupit zde.

10 startupů, které se představí na Transatlantic Startup Pitch

DriveX (Estonsko)

Vzdálené ověření vozidel pro pojišťovny pomocí umělé inteligence. Pomáhá automatizovat likvidaci pojistných událostí a předem odhalit podvodné žádosti. Tím šetří pojišťovnám čas i náklady.

Glossiq (Slovinsko)

Platforma, která usnadňuje kosmetickým salonům správu zákaznického systému, prodej produktů či pořádání online akcí a klientům umožňuje rezervovat termíny, sledovat aktuální trendy nebo pomocí rozšířené reality otestovat novou vizáž.

VisionPigeon (Česko)

Online nákupní asistent pro e-shopy. Technologie pracuje s umělou inteligencí a počítačovým viděním, aby e-shopy lépe doporučovaly konkrétnímu zákazníkovi další produkty, a tím zvýšily své tržby. Mezi klienty patří módní e-shop Zoot.

Parcelsea (Estonsko)

Chytrý poštovní box pro bezpečné a bezkontaktní doručování. Skládá se ze tří částí, pojme balíčky různých velikostí, dopisy nebo nákup potravin. Jedná se o řešení pro chytrá města a sdílenou ekonomiku.

Reveel (Francie, USA)

Služba, která šetří čas muzikantům a skladatelům. Usnadňuje a automatizuje veškerou administrativu, související papírování i správu tantiém. Zároveň umožní přijímat honoráře v kryptoměně a dělit si je se spolupracovníky.

Utobo (USA)

Platfotma, která umožňuje bez znalosti kódování vytvářet online obsah, přednášky a výukové kurzy. Dává vyučujícím a přednášejícím lepší kontrolu nad živým přenosem a zjednodušuje komunikaci s posluchači. Pomáhá s vytvořením webové stránky a e-shopu.

Apolyta (USA)

Startup, který se zaměřuje na prevenci proti automatizovaným útokům a ověřování bezpečnosti.

Hellobaru (USA)

Zaměřuje se výrobu nábytku na zakázku. Zákazníci si mohou nechat přizpůsobit vybraný nábytek dle jimi požadovaných rozměrů pomocí jednoduché aplikace, která to snadno změří za ně. Podporuje lokální výrobce.

Empiric (USA)

Softwarová platforma, která v průmyslovém prostředí zobrazuje v reálném čase data z různých čidel. Umožňuje na jednom místě analyzovat údaje o teplotě a vlhkosti.

Axle Workout (USA)

Startup, který vyvinul nové sportovní náčiní, vzpěračskou činku s měřením tělesného tuku a dalších funkcí důležitých pro efektivní a zdravé cvičení. Zároveň nabízí mobilní aplikaci a online kurzy s různými typy tréninkových aktivit.

„Jsme nadšení, že na Transatlantic Startup Pitch budeme moci přivítat taková jména jako  Bill Reichert nebo Gerald Pollak. Bill se už nějakou dobu zajímá o Evropu. Patří k hlavním propagátorům největší soutěže rizikového kapitálu Startup World Cup, která se koná i tady v Praze. Gerald jakožto partner 3VC zastupuje jeden z mála větších fondů, které se nebojí investovat i do raných startupů a podporují náš region. Věřím, že budou skvělou inspirací pro ostatní investory,“ říká partner DEPO Ventures Petr Šíma.

DEPO Angels pravidelně organizuje podobné akce, kde se potkávají investoři se startupisty. Mnozí z nich získali publicitu, obchodní kontakty nebo financování od andělských investorů a fondů. Mezi nimi například společnost Bikefair, Zenoo, Beem, Augmented Robotics, Equiradar, Pulselive nebo Smartguide.

Články autora Jaroslav Průcha

Nejnovější články

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Nejnovější Aktuality

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...