×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Středa 7. prosince 2022
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Švýcarskou cestou k českému úspěchu

Společnost PBT Rožnov p. R. byla založena v roce 1992 jako dceřiná společnost obchodní firmy PB Technik AG Zollikon ve Švýcarsku. Postupným vývojem ale v průběhu let dospěla k samostatné obchodní i technické činnosti. Logickým krokem pak byl v roce 2006 odkup zahraničního podílu a společnost, která patří v Česku a na Slovensku v současnosti k největším dodavatelům zařízení a materiálů pro SMT a THT technologie, se stala ryze českou.

Petr Simon ikona hodiny6. 4. 2022 07:58
Foto: PBT Předváděcí centrum v Rožnově pod Radhoštěm Foto: PBT

Úplné začátky spadají již do roku 1992, kdy porevoluční podmínky dovolily založit tuzemskou společnost. Firma začínala ve skromných podmínkách – ve sklepě jednoho z majitelů, v němž tři zaměstnanci měli na starosti jak obchodní, tak servisní zastoupení pěti zahraničních dodavatelů. Dnes společnost sídlí ve vlastních velkorysých prostorách, dodavatelů je přes 40, zákazníků každoročně na 700, a to všechno zvládá tým necelých 40 zaměstnanců.

Partnerství, Budoucnost, Tradice

Kvalitní dlouhodobé a férové vztahy se zákazníky, zaměstnanci i dodavateli. Flexibilita, prozákaznická řešení a nejnovější technologie. Jistota, zkušenosti a dlouhá historie. To jsou základní ingredience úspěchu PBT. Osvědčenou recepturu vzalo za svou také nové vedení, které se firmy ujalo po pečlivě plánované a avizované generační výměně v roce 2020. Vyváženou směs pouze okořenili současnými trendy a firma se nadechla k dalšímu růstu.

Široký sortiment a nadstandardní služby

Produkty PBT, to je ucelená řada přístrojů pro laboratorní a prototypovou montáž elektronických sestav, komplexní linky pro velkosériovou plně automatizovanou výrobu v SMT technologii a také materiály pro pájení a čištění. Stále větší význam však získávají služby – společnost nabízí nejen servis dodávaných zařízení, ale také technologickou podporu procesů, optimalizaci technologických postupů i školení obsluh a technických pracovníků. Komfort zákazníkům dopřeje moderní showroom, kde si lze na více než 100 m2 prohlédnout vybraná zařízení a materiály, a v předváděcí místnosti dokonce i vyzkoušet stroje na dovezených vzorcích.

Nespokojenost kvalitu nepřinese

Technologie byly vždy silnou stránkou českých firem a PBT Rožnov to potvrzuje. „Máme vynikající odborníky a špičkové dodavatele. Nabídli jsme jen poctivou práci a nadstandardní služby. A  funguje to, vždyť o některé zákazníky i partnery pečujeme již více než dvacet let. Možnost sledovat, jak se i díky našim technologiím vyvíjejí a rostou, to je ta nejlepší odměna,“ říká Pavel Kubík, první z tria sourozenců současného vedení, a jeho sestra Kateřina Pilátová prozrazuje ještě jeden velmi podstatný detail: „Snažíme se podnikat srdcem. Jen šťastní a spokojení zaměstnanci budou tvořit šťastné a spokojené zákazníky. Rodinná firma pro nás není definovaná společným příjmením, ale otevřenou a upřímnou atmosférou, kde máme radost a smysl ze společné práce.“

Změna jako konstanta

Kdo by si v roce 1992 pomyslel, že na základech švýcarské firmy PB Technik vyroste česká firma, která o třicet let později bude akcelerovat rozvoj českých firem zaměřených nejen na elektrotechniku. PBT Rožnov má totiž jednu skvělou vlastnost – roste s dobou a jejími úkoly. „Jsme si vědomi, že jediná konstanta je změna. Takže se snažíme především velmi dobře vnímat trh a reagovat na něj. Naší snahou je dodávat to, co zákazník skutečně chce a potřebuje. Ať už je ten zákazník malý startup, střední firma nebo nadnárodní korporace,“ uzavírá Radomír Kubík.

Nejnovější články

Aktuality
Jednejte s cizinci bez problémů. Ve svém jazyce

TAP2U je aplikace, která spojuje ty, kteří jsou...

Nápad vzešel z potřeby dorozumět se v rámci...

Expertní pohled
Jak dosáhnout stability cen energií v Česku?

Začátkem třetí dekády tohoto století bude Česká republika...

Komunitní sítě umožňují subjektům nakupovat nebo dodávat elektřinu...

Na trhu je mnoho menších i větších firem,...

Současný vývoj velkoobchodních cen elektřiny a jejich strmý...

Česko má největší poměr výroby elektřiny z uhlí...

Energetická koncepce založená na decentralizaci, zvýšené flexibilitě, inteligenci...

Analýzy ze Spořky
Kam se ztratila schopnost stavět rychle a efektivně?

Empire State Building byl nakonec dokončen před stanovaným...

Na druhé straně, aktéři, kteří se staví proti...

A kdeže jsme tedy ztratili tu rychlost a...

Nejnovější Firmy s tradicí

Firmy s tradicí
Pět let znamená pět nových unikátních strojů

Výrobní program firmy je zaměřen na řešení technologií...

Současná nabídka se neomezuje jen na stroje jako...

Současnost českého průmyslu, kam samozřejmě české strojírenství a konkrétně...

Společnost nežije jen z tradice, naopak – investuje do...

TOS VARNSDORF je firma s bohatou tradicí, je to...

Firmy s tradicí
Informace jsou velmi ceněný atribut

„Od počátku jsme budovali firmu jako rodinnou a...

V roce 2015 došlo ke sloučení s renomovaným...

Firma UNIT má každý rok nějakou novinku. K...

„V roce 2020 jsme se přestěhovali do budovy...

Videa & Podcasty
Jak se mění český turista a cestovní pojištění?