Sobota 2. prosince 2023
ikona hodiny18. 10. 2023 06:59

Zážitky a nezapomenutelné akce? Otočte to na sever!

Organizátoři firemních akcí a eventů stále hledají nová místa a zážitky, které okoření jejich akce. Zkuste to namířit do Ústeckého kraje. Výborná dostupnost s pohodlnou dálnicí D8, rozmanitá příroda Krušných hor, pískovcových skal nebo Českého středohoří, památky i industriální historie z něho dělá zajímavou MICE destinaci.

Petr Simon autor

Foto: Ústí Region Convention Bureau Držovická stodola Foto: Ústí Region Convention Bureau

Luxus pod Oblíkem

Samotný vrch Oblík je impozantní vrchol s energetickým bodem, kde z nitra země vyvěrá pozitivní energie. Na jeho úpatí si místo našel luxusní venkovský resort – Statek Oblík. Mimořádná poloha je ideální pro víkendový únik z města a dokonalým prostředím pro dovolenou, společenský event či aktivní teambuilding. Resort kombinuje výjimečné ubytování v moderních apartmánech s prvky tradiční historické farmy z poloviny 17. století, velkolepé wellness a gurmánský zážitek ve špičkové restauraci Remedi. Relaxační prostory uspokojí i ty nejnáročnější hosty, kteří tu mají k dispozici tři sauny, Kneippovy lázně, vířivé vany a odpočinkové zóny. Resort Oblík se stal svatebním místem roku 2022, figuruje na seznamu Amazing Places a cesta z Prahy zabere hodinu jízdy autem.

Více informací

www.ustecky-convention.cz / convention@kr-ustecky.cz

Není stodola jako Stodola

Tato se jmenuje Držovická a najdete ji v obci Držovice u Úštěku. Je nová, krásná, vystavěná v čistém skandinávském stylu a nabízí vše, na co si vzpomenete. Můžete tu oslavit své životní milníky i výjimečné okamžiky. Obklopena kopečky Českého středohoří, loukami, sadem i rybníčkem je oázou klidu od první chvíle. Jako bonus si tu můžete pochutnat na čerstvých sýrech z místní Farmy Držovice. Do sálu se vejde až sedmdesát hostů a upravit lze pro jakoukoli příležitost. V rámci servisu vám zajistí kompletní občerstvení včetně grilovacích show nebo zážitkových kurzů vaření. Gastronomii tu vládne zkušenou rukou šéfkuchař Pavel Bortník – kuchař a kovář v jednom. Součástí areálu je odpočinková zahrada, přírodní biotop a zrenovovaná tradiční Chalupa. Ta slouží jako ubytovací část. Vyspí se v ní pohodlně čtyřicet nocležníků. Kapacita jde navýšit o stany.

Grafika: Ústecký kraj Grafika: Ústecký kraj

Pivo, wellness a vlakové kupé

Pivovary dnes nejsou jen výčepní nebo restaurační zařízení, jsou to i zrekonstruované historické objekty, wellness hotely nebo zážitková místa. A takové najdete i v Ústeckém kraji! Teplický Hotel Wellness Pivovar Monopol je vše v jednom. Za první republiky zde byl kabaret Variete zum Schwan (Varieté u Labutě) a v éře komunismu obchodní dům s lahůdkami Monopol. Název Monopol zůstal i současnému objektu. Prvorepubliková budova je kombinací restauračního pivovaru s obrovským sálem a vkusně zrenovovanými secesními stropy, luxusním hotelem s kapacitou 37 pokojů, wellness centrem a zahradní restaurací. Pivovaru netradičně vládne žena a zlatavý mok si tu můžete ochutnat během návštěvy luxusní wellness zóny. V pivních lázních se sami obsloužíte a při relaxaci v pivní vaně načepujete místní pivo Karlík.

Z Podkrušnohoří se ještě přesuneme do Šluknovského výběžku do Varnsdorfu. Místní Pivovar Kocour patří k průkopníkům nového pohledu na pivovarnictví v Čechách. Ukázal konzervativnímu pivaři, že pivo není jen chlazená desítka v lednici, ale báječně se může skloubit s gastronomií a pít podle ročního období nebo nálady. Areál pivovaru nabízí pivovarskou restauraci s prostornou terasou, kongresový sál a sportovní zázemí. Stal se oblíbeným dějištěm svateb, firemních večírků a kulturních akcí. Třešinkou na dortu je vlastní železniční zastávka a ubytování (kromě komfortních pokojů) ve stylových lůžkových vagonech. Tak vzhůru do Ústeckého kraje! V regionální kanceláři Ústí Region Convention Bureau vám poradí a vytipují vhodný objekt pro vaši akci a propojí vás přímo s poskytovateli služeb.

Články autora Petr Simon

Nejnovější články

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Cestovní ruch
Francouzi objevují české a moravské regiony. I díky gastronomii

Tyto a další informace byly součástí exportního workshopu,...

„Při lákání Francouzů do Česka je třeba mimo...

Cestovní ruch
miniMarket + maxiMaraton zároveň

Zatímco vystavovatelské stolky zažívaly úbytě, doprovodný program se...

V nepříliš dávné minulosti se počet veletržních akcí cestovního...

Czech Travel Market, skromnější následovník někdejšího MADI, je...

Workshopy byly navštíveny dobře, na všech vládl čilý...

Asociace cestovních kanceláří České republiky zorganizovala v rámci projektu...

Cestovní kanceláře, bohužel, ručí skoro za všechno (a...