×

SLEDUJTE SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ONLINE – VE STŘEDU 31. KVĚTNA

Středa 31. května 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny14. 4. 2023 06:19

Český trh se zájezdy rozvíří Coral Travel

Navzdory tomu, že počet cestovních kanceláří v Česku v posledních letech klesá, se možnost cestovat do zahraničí v uplynulých dnech obohatila o nabídku nové cestovní kanceláře Coral Travel CZ. Touroperátor patřící do mezinárodní skupiny Coral Travel Group (dříve OTI Holding) přináší českým turistům zcela novou kvalitu cestování zejména do Turecka, Řecka, Egypta a dalších oblíbených destinací.

Petr Manuel Ulrych autor

moderátor a novinář, expert na cestovní ruch, ředitel mediální divize agentury COT group

Foto: Shutterstock.com Tradiční destinace v nabídce nové cestovní kanceláře s mezinárodní zkušeností Foto: Shutterstock.com

Coral Travel CZ přichází na trh s pestrou škálou letních zájezdů do letovisek u Středozemního a Rudého moře. „Základem naší nabídky jsou oblíbené turistické destinace jako Turecko, Egypt, Tunisko, Řecko či Bulharsko,“ vypočítává ředitel společnosti Mehmet Benli. „Postupně ji však budeme obohacovat i o další země a jednotlivé oblasti,“ dodává. Coral Travel CZ chce letos zprostředkovat ideální dovolenou pro více než 50 tisíc klientů. A to přesně podle jejich představ a bez zbytečných starostí či obav, mimo jiné díky pojištění proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny ze skupiny Vienna Insurance Group.

Coral Travel Group

Skupina vznikla v roce 1992 pod názvem OTI Holding, v loňském roce se název změnil na Coral Travel Group. v současné době zastřešuje činnost 37 společností ve 22 zemích a je aktivní v celé řadě odvětví turismu, jako jsou cestovní kanceláře, ubytovací služby, destinační management, průvodcovské služby, informační technologie i bezpečnostní servis. Klíčovou součástí skupiny je od roku 2001 řetězec cestovních kanceláří Coral Travel, který úspěšně působí v Polsku, Německu, Turecku, Švýcarsku a dalších státech Evropy. Celkově nabízí lety do 90 destinací ve 40 různých zemích a ročně zajistí dovolenou pro více než tři miliony zákazníků.

Součástí skupiny jsou cestovní kanceláře Coral Travel a Ferien Touristik, destinační společnost Odeon Tours, ubytovací zařízení Xanadu Resort Hotel (Belek), Seven Seas Hotel Blue (Side), Seven Seas Hotel Life (Kemer) a Otium Family Eco Club (Side), bezpečnostní služba Odeon Security and Consultancy OGD a technologická společnost Odeon Software & Technology.

Koncept cestovní kanceláře sází na široké rozpětí poskytovaných produktů s maximálně výhodným poměrem mezi kvalitou a cenou. „K dispozici máme jak malé útulné hotýlky u moře, tak velké komplexy vhodné pro rodiny s dětmi, které ocení především animační programy, aquaparky či bazény různých typů a velikostí,“ vysvětluje Mehmet Benli. Nový touroperátor přitom těží z benefitů, které plynou z jeho příslušnosti k mezinárodnímu holdingu Coral Travel Group – skupina totiž kromě jiného provozuje vlastní hotely a resorty ve vyhledávaných tureckých letoviscích Belek, Side a Kemer, v dalších destinacích pak staví na franšízové spolupráci s ubytovateli a opírá se o výhody plynoucí z hromadného nákupu kapacit i o letité zkušenosti vlastní destinační společnosti Odeon Tours. To vše se projevuje jak v příznivých cenách zájezdů, tak v dostupnosti nabídky. „Řadu oblíbených hotelů budeme mít k dispozici i v době, kdy ostatní cestovní kanceláře naplní své omezené kapacity,“ avizuje Mehmet Benli.

Další výhodou Coral Travel jsou i vlastní charterové lety. Již během první sezony budou moci čeští klienti odlétat na dovolenou nejen z Prahy, ale také z Brna a Ostravy. A v cílových destinacích na ně budou čekat česky hovořící delegáti a průvodci.

Produktoví manažeři Coral Travel CZ kladou podle ředitele firmy hlavní důraz na flexibilitu nabídky: „Vysněnou dovolenou si u nás mohou klienti naplánovat zcela podle svých předs1tav od základních služeb až po maximální komfort. Volit mohou mezi různými délkami zájezdů a typy stravování. To vše mohou zvládnout online či po telefonu z pohodlí domova, již brzy ale také za asistence našich specialistů na pobočkách.“ Ty Coral Travel, jehož sídlo se nachází v pražském Karlíně, otevře během nadcházejících měsíců v Praze, Brně a Ostravě.

Články autora Petr Manuel Ulrych

Nejnovější články

Aktuality
Podnikatelé zvolili prezidentem HK ČR Zdeňka Zajíčka

Zdeněk Zajíček získal 190 hlasů, jeho protikandidát Martin...

Vedle současných viceprezidentů – Radka Jakubského, Romana Pommera,...

Sněm Hospodářské komory: Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské...

Aktuality
Komunikace s politickou reprezentací nebyla vždy snadná

Vážený pane premiére, pane místopředsedo Poslanecké sněmovny, vážené...

Pane premiére, vážení hosté, dámy a pánové, závěrem...

Cestovní ruch
Praha láká turisty na brutalistní stavby

„Souzníme s Vladimírem 518 v tom, že chceme...

„Největší odkaz této architektury do dnešní doby je...

„Ať už se jedná o prohlídky Kongresového centra,...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Praha láká turisty na brutalistní stavby

„Souzníme s Vladimírem 518 v tom, že chceme...

„Největší odkaz této architektury do dnešní doby je...

„Ať už se jedná o prohlídky Kongresového centra,...

Cestovní ruch
I v Česku můžete zažít tisíc krás na sto kilometrech

První etapu můžeš začít v Petrovicích. Na nultém...

V páté etapě vedoucí z Jetřichovic proběhneš Pavlinino...

Kdo projde Hřebenovku Českým Švýcarskem, uvidí ho jinýma...

Cestovní ruch
Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Udržitelnost probírají odborníci na cestovní ruch a související...

„Svět se změnil, po covidu je úplně jiný....

„Evropa jako celek je lídrem v udržitelnosti. Vynikajícími...