Úterý 27. února 2024
ikona hodiny14. 4. 2023 06:19

Český trh se zájezdy rozvíří Coral Travel

Navzdory tomu, že počet cestovních kanceláří v Česku v posledních letech klesá, se možnost cestovat do zahraničí v uplynulých dnech obohatila o nabídku nové cestovní kanceláře Coral Travel CZ. Touroperátor patřící do mezinárodní skupiny Coral Travel Group (dříve OTI Holding) přináší českým turistům zcela novou kvalitu cestování zejména do Turecka, Řecka, Egypta a dalších oblíbených destinací.

Petr Manuel Ulrych autor

moderátor a novinář, expert na cestovní ruch, ředitel mediální divize agentury COT group

Foto: Shutterstock.com Tradiční destinace v nabídce nové cestovní kanceláře s mezinárodní zkušeností Foto: Shutterstock.com

Coral Travel CZ přichází na trh s pestrou škálou letních zájezdů do letovisek u Středozemního a Rudého moře. „Základem naší nabídky jsou oblíbené turistické destinace jako Turecko, Egypt, Tunisko, Řecko či Bulharsko,“ vypočítává ředitel společnosti Mehmet Benli. „Postupně ji však budeme obohacovat i o další země a jednotlivé oblasti,“ dodává. Coral Travel CZ chce letos zprostředkovat ideální dovolenou pro více než 50 tisíc klientů. A to přesně podle jejich představ a bez zbytečných starostí či obav, mimo jiné díky pojištění proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny ze skupiny Vienna Insurance Group.

Coral Travel Group

Skupina vznikla v roce 1992 pod názvem OTI Holding, v loňském roce se název změnil na Coral Travel Group. v současné době zastřešuje činnost 37 společností ve 22 zemích a je aktivní v celé řadě odvětví turismu, jako jsou cestovní kanceláře, ubytovací služby, destinační management, průvodcovské služby, informační technologie i bezpečnostní servis. Klíčovou součástí skupiny je od roku 2001 řetězec cestovních kanceláří Coral Travel, který úspěšně působí v Polsku, Německu, Turecku, Švýcarsku a dalších státech Evropy. Celkově nabízí lety do 90 destinací ve 40 různých zemích a ročně zajistí dovolenou pro více než tři miliony zákazníků.

Součástí skupiny jsou cestovní kanceláře Coral Travel a Ferien Touristik, destinační společnost Odeon Tours, ubytovací zařízení Xanadu Resort Hotel (Belek), Seven Seas Hotel Blue (Side), Seven Seas Hotel Life (Kemer) a Otium Family Eco Club (Side), bezpečnostní služba Odeon Security and Consultancy OGD a technologická společnost Odeon Software & Technology.

Koncept cestovní kanceláře sází na široké rozpětí poskytovaných produktů s maximálně výhodným poměrem mezi kvalitou a cenou. „K dispozici máme jak malé útulné hotýlky u moře, tak velké komplexy vhodné pro rodiny s dětmi, které ocení především animační programy, aquaparky či bazény různých typů a velikostí,“ vysvětluje Mehmet Benli. Nový touroperátor přitom těží z benefitů, které plynou z jeho příslušnosti k mezinárodnímu holdingu Coral Travel Group – skupina totiž kromě jiného provozuje vlastní hotely a resorty ve vyhledávaných tureckých letoviscích Belek, Side a Kemer, v dalších destinacích pak staví na franšízové spolupráci s ubytovateli a opírá se o výhody plynoucí z hromadného nákupu kapacit i o letité zkušenosti vlastní destinační společnosti Odeon Tours. To vše se projevuje jak v příznivých cenách zájezdů, tak v dostupnosti nabídky. „Řadu oblíbených hotelů budeme mít k dispozici i v době, kdy ostatní cestovní kanceláře naplní své omezené kapacity,“ avizuje Mehmet Benli.

Další výhodou Coral Travel jsou i vlastní charterové lety. Již během první sezony budou moci čeští klienti odlétat na dovolenou nejen z Prahy, ale také z Brna a Ostravy. A v cílových destinacích na ně budou čekat česky hovořící delegáti a průvodci.

Produktoví manažeři Coral Travel CZ kladou podle ředitele firmy hlavní důraz na flexibilitu nabídky: „Vysněnou dovolenou si u nás mohou klienti naplánovat zcela podle svých předs1tav od základních služeb až po maximální komfort. Volit mohou mezi různými délkami zájezdů a typy stravování. To vše mohou zvládnout online či po telefonu z pohodlí domova, již brzy ale také za asistence našich specialistů na pobočkách.“ Ty Coral Travel, jehož sídlo se nachází v pražském Karlíně, otevře během nadcházejících měsíců v Praze, Brně a Ostravě.

Články autora Petr Manuel Ulrych

Nejnovější články

Aktuality
Moravskoslezský kraj tahounem v zelených a chytrých řešeních

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO)...

Čtyři vzájemně propojené živé laboratoře mají za cíl...

Důležitou součástí bude sledování změn v regionu optikou...

„Vzdělání, podnikání, inovace a spolupráce státní správy se...

Cestovní ruch
Cestovní ruch pro všechny

V úvodním slovu doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D....

Ing. Dagmar Zorková, Ph.D. z Panevropské univerzity zdůraznila, že...

V rámci workshopu se účastníci konference dozvěděli bližší informace...

Cestovní ruch
Nové výzvy i posílení spolupráce

Czech Convention Bureau funguje v rámci organizační struktury...

„Spolupráci mezi regionálními subjekty vnímáme jako klíčovou pro...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Cestovní ruch pro všechny

V úvodním slovu doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D....

Ing. Dagmar Zorková, Ph.D. z Panevropské univerzity zdůraznila, že...

V rámci workshopu se účastníci konference dozvěděli bližší informace...

Cestovní ruch
Nové výzvy i posílení spolupráce

Czech Convention Bureau funguje v rámci organizační struktury...

„Spolupráci mezi regionálními subjekty vnímáme jako klíčovou pro...

Aktuality
Zeleninu do letadel si Emirates pěstují samy. Ekologicky

Ta teď úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica,...

Od svého uvedení na trh v červenci 2022...