Pondělí 15. července 2024
ikona hodiny1. 9. 2020 08:16

Premiéra unikátní robotické buňky

Na český, slovenský a polský trh vstupuje novinka v segmentu automatizovaných výrobních řešení – platforma VAROK. Jedinečná je pro svou nadstandardní variabilitu, kompatibilitu a design. Autorem je humpolecká firma OK Technical Group, s.r.o., která je jediným ryze českým výrobcem robotických buněk tohoto charakteru. 

Petr Simon autor

Foto: archiv OK Technical Group Foto: archiv OK Technical Group

„Naše rodinná firma zažívá absolutně zlomové období. Paradoxně nikoliv proto, že celý svět ovládla koronavirová krize, ale z toho důvodu, že vysíláme na trh svůj první autorský projekt, takový náš pomyslný otisk prstu, robotickou buňku VAROK,“ uvádí Karel Antonín, majitel společnosti OK Technical Group.

Robotické buňky obecně nejsou u nás a ni ve světě neznámým pojmem, humpolecký koncept je ale unikátním spojením všeho nejlepšího, co kdy bylo v této oblasti vyvinuto a k tomu dostal do vínku řadu vylepšení, která v rámci jednoho produktu nebyla doposud na trhu nikdy nabídnuta. Firma tak zúročila několikaletý vývoj a práci expertů v oboru konstrukčního inženýrství, který má v Česku tradici a je na světové úrovni.

Platforma VAROK

Unifikované řešení pro robotická pracoviště. Oproti běžnému otevřenému pracovišti je mobilní, nezávislé na centrální vzduchotechnice a obsahuje prvky pasivní i aktivní ochrany, které zabraňují, aby se negativní vlivy vznikající při výrobním procesu dostávaly do ovzduší. Umožňuje fungování s různými technologiemi bez dodatečných požadavků na úpravu provozu: svařovací metody MIG / MAG TIG, obrábění, lepení, tmelení, laser svařování / WATER JET, lakování, tryskání, a další technologie a jejich kombinace. Nabízena je nejen v základní variantě k integraci technologií ve vlastní režii zákazníka, ale také s již integrovanými technologiemi a jejich naprogramováním přesně na míru dané aplikaci.

Buňka je díky svému svařenému ocelovému rámu dokonale pevná, a proto není problém ji v rámci výroby kamkoliv posunout, aniž by systém bylo nutno následně přenastavit, hýbat s robotem vůči ostatním periferiím. „To u běžných robotických buněk není obvyklé,“ vysvětluje Karel Antonín. „Buňky lze navíc neomezeně rozšiřovat a propojovat dopravníkovým systémem, neomezená je také volba možnosti uložení robotů i polohovadel a nadstandardní je i nabídka typů zakládacích pozic. Unikátní je i možnost volby lineárního portálu nebo pojezdu, které nepředstavují pro vnitřní systém buňky žádné omezení – tato vlastnost se zaběhnutému standardu v tomto segmentu rovněž vymyká,“ doplňuje majitel humpolecké společnosti.

Společnost OK Technical Group

Humpolecká rodinná firma je na českém trhu od roku 1992. Její oblastí je autorizovaný prodej a servis 24/7 pro segment montážních technologií, značících a procesních laserů a produktů z oblasti automatizace a robotiky.  Letos představuje. svůj první autorský produkt – platformu VAROK, unifikované řešení pro robotická pracoviště. „Vždy jsme měli touhu mít svůj vlastní produkt a přijít s něčím na opravdu vysoké úrovni. Pevně věřím, že se nám to podařilo,” říká majitel společnosti Karel Antonín.

Články autora Petr Simon

Nejnovější články

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Nejnovější Pohled z praxe

Trendy
Umělá inteligence se čile zabydluje ve firmách

AI může být využita jako virtuální asistent, který...

AI se stává nepostradatelným spolupracovníkem při tvorbě obsahu,...

„Manuálně přepisovat, sdílet a zpětně vyhledávat různé reporty,...

Umělá inteligence může vytvářet obrázky a grafiku na...

AI také hraje klíčovou roli v brainstormingu a...

Videa & Podcasty
Jak firemní kultura ovlivňuje zdraví zaměstnanců

1:20 Co je Feel Good Company 2:00 Mají...

Expertní pohled
Investování po česku: kralují nemovitosti

Investování se v České republice stává stále populárnějším...

Možností, jak své finance ochránit, je mnoho, od...

Jednou z platforem, která nabízí mikroinvestice do nemovitostí,...