Pondělí 22. dubna 2024
ikona hodiny1. 9. 2020 08:16

Premiéra unikátní robotické buňky

Na český, slovenský a polský trh vstupuje novinka v segmentu automatizovaných výrobních řešení – platforma VAROK. Jedinečná je pro svou nadstandardní variabilitu, kompatibilitu a design. Autorem je humpolecká firma OK Technical Group, s.r.o., která je jediným ryze českým výrobcem robotických buněk tohoto charakteru. 

Petr Simon autor

Foto: archiv OK Technical Group Foto: archiv OK Technical Group

„Naše rodinná firma zažívá absolutně zlomové období. Paradoxně nikoliv proto, že celý svět ovládla koronavirová krize, ale z toho důvodu, že vysíláme na trh svůj první autorský projekt, takový náš pomyslný otisk prstu, robotickou buňku VAROK,“ uvádí Karel Antonín, majitel společnosti OK Technical Group.

Robotické buňky obecně nejsou u nás a ni ve světě neznámým pojmem, humpolecký koncept je ale unikátním spojením všeho nejlepšího, co kdy bylo v této oblasti vyvinuto a k tomu dostal do vínku řadu vylepšení, která v rámci jednoho produktu nebyla doposud na trhu nikdy nabídnuta. Firma tak zúročila několikaletý vývoj a práci expertů v oboru konstrukčního inženýrství, který má v Česku tradici a je na světové úrovni.

Platforma VAROK

Unifikované řešení pro robotická pracoviště. Oproti běžnému otevřenému pracovišti je mobilní, nezávislé na centrální vzduchotechnice a obsahuje prvky pasivní i aktivní ochrany, které zabraňují, aby se negativní vlivy vznikající při výrobním procesu dostávaly do ovzduší. Umožňuje fungování s různými technologiemi bez dodatečných požadavků na úpravu provozu: svařovací metody MIG / MAG TIG, obrábění, lepení, tmelení, laser svařování / WATER JET, lakování, tryskání, a další technologie a jejich kombinace. Nabízena je nejen v základní variantě k integraci technologií ve vlastní režii zákazníka, ale také s již integrovanými technologiemi a jejich naprogramováním přesně na míru dané aplikaci.

Buňka je díky svému svařenému ocelovému rámu dokonale pevná, a proto není problém ji v rámci výroby kamkoliv posunout, aniž by systém bylo nutno následně přenastavit, hýbat s robotem vůči ostatním periferiím. „To u běžných robotických buněk není obvyklé,“ vysvětluje Karel Antonín. „Buňky lze navíc neomezeně rozšiřovat a propojovat dopravníkovým systémem, neomezená je také volba možnosti uložení robotů i polohovadel a nadstandardní je i nabídka typů zakládacích pozic. Unikátní je i možnost volby lineárního portálu nebo pojezdu, které nepředstavují pro vnitřní systém buňky žádné omezení – tato vlastnost se zaběhnutému standardu v tomto segmentu rovněž vymyká,“ doplňuje majitel humpolecké společnosti.

Společnost OK Technical Group

Humpolecká rodinná firma je na českém trhu od roku 1992. Její oblastí je autorizovaný prodej a servis 24/7 pro segment montážních technologií, značících a procesních laserů a produktů z oblasti automatizace a robotiky.  Letos představuje. svůj první autorský produkt – platformu VAROK, unifikované řešení pro robotická pracoviště. „Vždy jsme měli touhu mít svůj vlastní produkt a přijít s něčím na opravdu vysoké úrovni. Pevně věřím, že se nám to podařilo,” říká majitel společnosti Karel Antonín.

Články autora Petr Simon

Nejnovější články

Aktuality
Evropa vyslyšela požadavky českých podnikatelů

„Enrico Letta při psaní zprávy o vnitřním trhu...

„Posouzení dopadů by mělo být zaměřeno na kvalifikované...

Aktuality
Vítězí smysl pro detail a tradice  

„Stejně jako minulý rok, ani letos se v...

Každá realizace byla posuzována porotou, která je složena...

Oblíbená soutěž Pokrývači sobě, kde samotní pokrývači hlasují...

Pohled z praxe
Lasvit oceněn na milánském designweeku

V soutěži, v níž se představilo více než...

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois...

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: Nejlepší výstava...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
Lasvit oceněn na milánském designweeku

V soutěži, v níž se představilo více než...

Výstava představila také nový koncept designu osvětlení Bois...

Vítězství komentuje zakladatel Lasvitu Leon Jakimič: Nejlepší výstava...

Trendy
Pět příkladů, jak umělá inteligence může efektivně pomáhat

Již dnes v mnoha firmách umělá inteligence pomáhá řešit...

Umělá inteligence dokáže velmi rychle zpracovávat rutinní opakované...

AI umí pomoci například s články, blogy, prezentacemi,...

Umělá inteligence může vytvářet obrázky a grafiku na...

AI může být využita jako virtuální asistent, který...

„Umělou inteligenci lze také efektivně využít k brainstormingu...

Pohled z praxe
HOLIDAY WORLD 2024 navštívilo přes 26 tisíc milovníků cestování

Expozice 302 vystavovatelů z 24 zemí světa, na hrubé...

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD tradičně věnuje...

Návštěvníci z řad široké veřejnosti vyhrávali v rámci HOLIDAY WORLD...

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se konal v...