Pátek 14. června 2024
ikona hodiny20. 10. 2021 16:08

Dveře otevřené veřejnosti, podnikatelům, neziskovkám i dětem

V Českých Budějovicích bude sobota patřit robotům

Jihočeská hospodářská komora při příležitosti 20. výročí od svého založení připravila na pátek 22. října pro veřejnost Den otevřených dveří, kterým chce přiblížit své služby pro firmy a podnikatele, ale nabídnout i zajímavý networking. Pro příchozí návštěvníky je připravena také Komorová poradna, v rámci níž budou moci zájemci konzultovat podnikatelské dotazy. Nebudou chybět ani ukázky projektů neziskového sektoru nebo virtuální reality. Program bude pokračovat i v sobotu 23. října, a to zábavným Dnem s robotem pro děti a rodiče.

Dominika Krejčířová autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

„Při příležitosti letošního 20. výročí od našeho založení v roce 2001 chceme veřejnosti zase o něco více přiblížit naše aktivity, ale i nabídku služeb pro firmy a podnikatele, pro které tu jsme. Den otevřených dveří nám proto přišel jako vhodná forma setkání s veřejností a zároveň jako forma networkingu mezi podnikateli,“ přibližuje Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk). Dále dodává, že kromě networkingu se mohou podnikatelé těšit i na Komorovou poradnu, v rámci níž budou moci zájemci konzultovat své dotazy s externími odborníky z oboru marketingu, realit, firemního poradenství, pojišťovnictví, práva či daní.

„Chceme také podpořit neziskový sektor, který je nedílnou součástí podnikatelského prostředí. Proto jsme na Den otevřených dveří pozvali také zástupce neziskových organizací, kteří zde budou prezentovat zajímavé projekty. Jeden z nich chceme následně podpořit, a to prostřednictvím finančního příspěvku, který vybereme v rámci dražby obrazu od podnikatelky Moniky Vrhelové,“ říká Luděk Keist a vybízí, ať zájemci sledují sociální sítě Jihočeské hospodářské komory, kde budou zveřejněny podrobné informace.

Veřejnost po celý pátek bude moci navštívit prostory centrály Jihočeské hospodářské komory v Českých Budějovicích, kde budou pro návštěvníky v rámci celodenního programu k dispozici zaměstnanci komory. Celou akci odstartuje slavnostní zahájení s partnery a jihočeskými institucemi, od 10.30 hod. pak začne program pro veřejnost, který potrvá do odpoledních 16 hodin.

Den otevřených dveří bude pokračovat i v sobotu 23. října a bude věnovaný především dětem a rodičům. Ti si budou moci na takzvaný Den s robotem vyzkoušet sestavení a programování robotů, připraveny jsou i soutěže a zábavný program, který společně s komorou připravila Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, jež s Jihočeskou hospodářskou komorou úzce spolupracuje. Dne s robotem se mohou zúčastnit děti i rodiče zcela bezplatně, pouze je nutné se registrovat. „V průběhu dne máme pro malé návštěvníky i rodiče připravenou také ukázku virtuální a rozšířené reality. K dispozici bude drobné občerstvení, prezentovat se zde budou také podnikatelé se svými lokálními produkty,“ dodává Luděk Keist a současně tímto zve všechny zájemce z řad zástupců firem, ale i začínající podnikatele, aby využili příležitosti setkat se se zajímavými hosty a navázali nové kontakty.

Články autora Dominika Krejčířová

Nejnovější články

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Expertní pohled
Pokles cen drahých kovů, je současná rally u konce s dechem?

Ceny zlata se vyšplhaly na rekordních 2 449,95...

Přes neuspokojivá data o růstu cenové hladiny v...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...