Sobota 22. června 2024
ikona hodiny19. 11. 2021 14:26

Iniciativa Od nápadu k realizaci potvrzuje zájem o vzdělávání i konzultace podnikatelských záměrů

Účast na webinářích iniciativy jihočeských institucí a organizací Od nápadu k realizaci potvrzuje, že začínající podnikatelé vyhledávají vzdělávání a poznatky z praxe. Podzimní série bezplatných webinářů představí na konci listopadu téma IT nástrojů v podnikání. Celou sérii vzdělávacích akcí pak 8. prosince zakončí networkingové setkání účastníků se zástupci všech organizací s možností konzultací již konkrétních podnikatelských nápadů.

Dominika Krejčířová autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Série webinářů Od nápadu k realizaci, která odstartovala začátkem listopadu s cílem podpořit začínající podnikatele, je ve své polovině. V rámci série pěti akcí již proběhly tři webináře s tématy Jak správně chybovat v podnikání, Právo a byznys aneb trocha jistoty do vašich podnikatelských kroků a Online marketing v praxi. „Naplněná kapacita proběhlých akcí potvrdila, že lidé s nápadem či zájmem o podnikání se chtějí vzdělávat a hledají možnosti spolupráce či mentoringu. Webináře, které pořádáme s regionálními partnery, tyto možnosti nabízí. Druhou sérii jsme ještě navíc doplnili o osobní konzultace konkrétních podnikatelských záměrů,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory.

Účastníci také vítají zajímavý výběr lektorů a zkušeností přímo z praxe. „Lektorka Petra Dolejšová je advokátka, která boří mýty o nudných právnících, o čemž se mohli všichni účastníci sami přesvědčit. Při svých školeních vynechává paragrafy a na jejich místo dosazuje příklady z praxe, lehkost a vtip,“ hodnotí Alžběta Mládková, ředitelka Regionální kanceláře Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která zorganizovala druhý z webinářů, a dodává: „Během prezentace bylo lektory zodpovězeno mnoho konkrétních dotazů od posluchačů. Z reakcí samotných účastníků je patrné, že pojetí práva a jeho výkladu tímto způsobem je zaujalo a z webináře si odnášeli nové poznatky.“

Od nápadu k realizaci představilo i další důležité téma, a to Online marketing v praxi. Ten se stává v dnešní době online světa nepostradatelným. „Poslední webinář, který pořádáme 25. listopadu, nabídne téma IT a náš zkušený lektor Martin Řehka představí, jak informační technologie efektivně využít pro rozvoj podnikání,“ seznamuje s dalším tématem František Mlčák, ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku, a dodává: „Celou sérii pak uzavře Networkingové setkání s možností konzultací konkrétních podnikatelských nápadů, které je naplánované na středu 8. prosince 2021 v našich prostorách. Zde se mimo jiné také budou účastníci moci setkat se zástupci všech organizací, které jsou do projektu zapojeni.“

Sérii webinářů Od nápadu k realizaci připravují Jihočeská hospodářská komora, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Jihočeský vědeckotechnický park, Jihočeská agentura pro podporu inovací a Regionální rozvojová agentura jižních Čech. Tyto organizace nabízejí nejen vzdělávání k tématům podnikání, ale také konzultace podnikatelských nápadů a podporu dalšího rozvoje začínajících podniků. Více informací o webinářích a registrační formulář na bezplatné akce je k dispozici na webu www.jhk.cz nebo na Facebookové stránce Od nápadu k realizaci, kde budou průběžně zveřejňovány další zajímavé informace pro začínající podnikatele.

Články autora Dominika Krejčířová

Nejnovější články

Pohled z praxe
Plasty se stávají strategickou komoditou

Je to celkem pochopitelné. Plasty jsou v různé podobě...

Nejen evropský plastový odpad se z části vyvážel do...

Plasty se vyrábějí z ropy, která se kvůli omezeným...

Jak úplné cirkularity dosáhnout? Samozřejmě by bylo nejlepším...

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Nejnovější Aktuality

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Aktuality
V Praze se konal největší bitcoinový festival v Evropě

V Praze během svého vystoupení mimo jiné představil 21...

Češi si bitcoin opravdu velmi oblíbili. K více...