Sobota 2. prosince 2023
ikona hodiny17. 1. 2022 15:46

Miroslav Dvořák obhájil post předsedy představenstva Jhk

Delegáti Jihočeské hospodářské komory opět zvolili všemi hlasy předsedou představenstva Jihočeské hospodářské komory na další tříleté období Miroslava Dvořáka, generálního ředitele společnosti MOTOR JIKOV Group. V čele komory stojí už 15 let. Místopředsedy komory se stali Otakar Veselý, generální ředitel Kámen a písek a Vladimír Homola, generální ředitel ČSAD AUTOBUSY České Budějovice.

Dominika Krejčířová autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

„Děkuji všem delegátům za projevenou důvěru. Znovuzvolení je pro mě a celé představenstvo signálem, že svou práci děláme dobře a naši členové jsou s ní spokojení. Jsem rád, že můžeme pokračovat v rozjetých projektech a podaří se tak udržet důležitá kontinuita,“ uvedl Miroslav Dvořák, znovuzvolený předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory (Jhk) a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s., který ve svém poselství směrem k podnikatelům vyzval k maximální obezřetnosti související s nárůstem cen elektrické energie a strojů či pokračující koronavirovou pandemií: „Před námi je totiž zřejmě další vlna nárůstu počtu nemocných, a i když dobrou zprávou je, že nebude zřejmě znamenat tolik vážných případů, riziko pro podnikání spočívá v nucených karanténách. Musíme i nadále testovat a pokračovat v očkování,“ upozornil.

Svou pozici místopředsedy představenstva obhájili také Vladimír Homola ze společnosti ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s. a Otakar Veselý, generální ředitel společnosti Kámen a písek spol. s r.o. „V jižních Čechách máme velkou výhodu, protože se mnozí známe, víme o sobě a vzájemně si pomáháme,“ řekl Otakar Veselý. „Chceme, aby jihočeské firmy prosperovaly, a to ne na úkor někoho jiného. Proto jsem rád, že se na vedení Jhk podílejí jihočeští podnikatelé, kteří region dobře znají, jsou na něj hrdí a ví, že kvalita života v jižních Čechách je přímo závislá na životní úrovni našich zaměstnanců,“ zmínil Vladimír Homola, který také nastínil situaci v oboru dopravy: „Navzdory koronavirové epidemii, která trvá přes dva roky, nám zatím nevypadl ani jediný spoj v závazku veřejné služby. Do dnešních dnů, jsme se snažili dopravu vždy zajistit. I přes zdravotní ohrožení, a tím spojená rizika, nám brigádníci a lidé v důchodovém věku, kteří jsou loajální k firmě, vypomáhají. Za to vše bych jim rád poděkoval.“

Volební shromáždění složené ze zástupců jihočeských firem se koná každé tři roky, členové Jhk na podzim minulého roku vybírali také zástupce nové rady jednotlivých oblastí včetně předsedů a místopředsedů a reprezentantů jednotlivých sdružení. „Své pozice na volebním shromáždění 10. ledna obhajovali členové představenstva Jhk, volili se i členové dozorčí rady a delegáti na sněm Hospodářské komory České republiky,“ vysvětluje Luděk Keist, ředitel Jhk, který během odpoledního setkání mimo jiné představil uplynulé i plánované aktivity Jhk na další měsíce. Nechyběla ani přínosná diskuse zúčastněných podnikatelů o aktuálních tématech, kterým musí čelit většina firem, a to o situaci na trhu práce, energetické krizi či vývoji v automobilovém průmyslu.

Jihočeská hospodářská komora má v současné době 1 144 členských firem z celého kraje. A to od malých podnikatelů až po velké firmy a významné zaměstnavatele v regionu. Stěžejní činností Jhk je podpora podnikání, a to jak prostřednictvím poskytovaných služeb členům Jhk, tak i skrz poradenství pro firmy i začínající podnikatele. Jhk pořádá vzdělávací semináře a workshopy a vedle řady networkingových akcí nabízí i další specializované služby. Jihočeská hospodářská komora se také věnuje aktivitám, které napomáhají souladu nabídky a poptávky na trhu práce. Své zastoupení má v devíti městech jižních Čech.

Články autora Dominika Krejčířová

Nejnovější články

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Nejnovější Aktuality

Expertní pohled
INCIEN vyzývá: Dekarbonizujte průmysl

Institut věří, že bez cirkulární ekonomiky se dekarbonizace...

Mnohem větší prostor než dosud by proto měly...

Ocelový šrot se pro výrobu oceli využívá už...

Problémem je i to, že dosavadní národní strategie...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...