Sobota 13. července 2024
ikona hodiny21. 1. 2022 15:42

Burza škol je výhodou i pro nesmělé žáky

Druhý ročník Burzy škol on-line pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou potvrdil přínos nejen pro vystavující střední školy, ale i uchazeče, kteří váhají o volbě středoškolského oboru. A to i ty, kteří se často bojí zeptat na podstatné informace, nebo se nemohli zúčastnit prezenčních burz. Žáci základních škol se nejvíce zajímali o podmínky přijímacího řízení, průřezově se také ptali na školu, její vybavení a učitelský sbor.

Dominika Krejčířová autor

Foto: Shutterstock.com Online burzy škol Foto: Shutterstock.com

„Burza škol on-line je výborný nástroj nejen pro střední a základní školy, ale především pro zájemce a jejich rodiče, od kterých mám na on-line burzu kladné hodnocení. Řekl bych, že žáci základních škol nemají takový ostych ptát se a tímto získávat informace o střední škole,“ říká Pavel Zasadil, ředitel Střední odborné školy elektrotechnické, Centra odborné přípravy Hluboká nad Vltavou, a dále dodává: „Žáci mají více dotazů, než když jsou přímo na dni otevřených dveří ve škole. Přínos pro naši školu vnímám veliký. Předtím, než se k nám žáci přijedou podívat, již mají informace a povědomí o škole.“

To potvrzuje také Eva Divišová, ze Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu České Budějovice: „Burza škol on-line mimo jiné nabízí možnost získání informací i pro žáky nemocné, hendikepované, eventuelně i nesmělé, jelikož při on-line burze mohou komunikovat anonymně – občas si nezapínají kameru ani mikrofon, pouze spolu chatujeme,“ přibližuje Eva Divišová.

Na letošním 2. ročníku Burzy škol on-line žáky základních škol nejvíce zajímaly podmínky přijímacího řízení, průřezově se také ptali na školu, její vybavení a učitelský sbor. Objevily se i dotazy na další možnosti uplatnění po absolvování jednotlivých oborů vzdělávání, konkrétní předměty, možnost volby cizích jazyků a průběh praktické výuky. „Někteří žáci se zajímali i o specifické věci jako třeba, v jakém jazyce programuje náš IT obor, jaké certifikáty a zkoušky mohou během studia absolvovat, a hlavně, jaké je vybavení laboratoří a dílen odborného výcviku. Častým dotazem také bylo, jestli je možné navštívit školu i po dnech otevřených dveří,“ vyjmenovává Pavel Zasadil, který by se Burzy škol on-line opět rád zúčastnil i příští rok.

Během tří dní od 11. do 13. ledna tak mohli zájemci o studium spolu s rodiči zhlédnout zajímavé prezentace s fotografiemi a propagačními videi středních škol či využít individuálních on-line konzultací. „Nejprve jsem se účastníka zeptala, co by chtěl zhlédnout, eventuelně na co se mám zaměřit, a přizpůsobila jsem se jeho požadavkům. Motivující pro naši prezentaci byl také vstup zaměstnanců Jihočeské hospodářské komory. Celému týmu, který se podílel na organizaci Burzy škol on-line, patří poděkování,“ zmiňuje Eva Divišová.

Ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist hodnotí zájem o burzy z řad uchazečů: „Portál www.burzyskol.cz, kde on-line burza probíhala, navštívilo v průběhu konání na 4 840 unikátních uživatelů, celkově webové stránky za tři dny konání zaznamenaly více než 7 000 návštěv. To myslím potvrzuje smysluplnost těchto akcí.“ Na virtuální přehlídce se letos prezentovalo kolem tří desítek středních škol a učilišť z celého Jihočeského kraje. Největší zájem návštěvníků webu byl patrný z oblasti Českobudějovicka, Písecka, Strakonicka či Táborska.

Články autora Dominika Krejčířová

Nejnovější články

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Aktuality
Ženy v těžké situaci se mohou rekvalifikovat na IT pozice

Zájemkyně o Digitální akademii od Czechitas se mohou...

Czechitas stipendium se zaměřuje na podporu znevýhodněných žen....

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Využití umělé inteligence ve vaší firmě

Dnes se podíváme na to, jak můžete ve...

Možnosti využití generativní AI ve firmách jsou široké,...

Psaní newsletterů: Automatizace tvorby obsahu pro pravidelné zpravodaje...

Je důležité si uvědomit, že generativní AI má...

Na trhu je několik nástrojů generativní AI, které...

Copilot od Microsoftu je nástroj navržený jako pomocník...

Gemini od Google je nástroj, který kombinuje textovou...

Generativní AI vám šetří čas a zvyšuje produktivitu....

Nezařazené
Hospodářská komora upozorňuje na změny v dohodách o provedení práce

Už od července ale budou muset zaměstnavatelé u...

Od takových pracovněprávních vztahů mohou navíc začít firmy...

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....