×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pondělí 25. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny23. 3. 2022 12:53

Unikátní syntéza státní správy a startupu

Spojení technologických startupů a veřejné sféry, kariérní portály Nelisa a Grason navazují spolupráci s českou Hospodářskou komorou, Krajským úřadem Středočeského kraje a Úřadem práce ČR. V reakci na vzniklou krizi budou nově nabízet volné pracovní pozice s nabídkou ubytování v ukrajinském jazyce. Podle statistik Ministerstva vnitra ČR bylo k 21. březnu vydáno přes 205 tisíc speciálních víz, z toho přes 79 tisíc ve Středočeském kraji. Vznik nového řešení zásadně pomůže zvládnout i nedostatek ubytování pro kvalifikované ukrajinské pracovníky. Ucházet se o zaměstnání mohou lidé na #PomocUkrajine a  #StandWithUkraine.

Tereza Vyhnanovská autor

Foto: Shutterstock.com České kariérní portály pomáhají prchajícím Ukrajincům Foto: Shutterstock.com

‚‚Těší nás, že jsme toto partnerství navázali, a věřím, že společným úsilím státních orgánů a firem, můžeme pomoci značné části běženců. Osobně jsem rád, že toto paní hejtmanka Peková tak aktivně řeší. Při jednáních jsme měli jednu podmínku, jde nám o koncepční řešení, které prostupuje až k samotným firmám a motivuje je k proaktivitě. My za Nelisu nabídky pomůžeme převést do ukrajinštiny a celou platformu budeme lokalizovat. Ostatně za pomoci Mitonu stavíme tým lidí z Ukrajiny, kteří nám celou iniciativu pomůžou koordinovat. Již v minulosti jsme pomáhali firmám hledat zahraniční kandidáty, ale teď se přímo zaměřujeme na krizi. Snažíme se tak co nejvíce překonat jazykovou bariéru a integrovat běžence na český trh práce.” říká CEO a spoluzakladatel Nelisy, Jan Paulas.

Nelisa

Kariérní portál, který uchazečům pomůže získat práci, v níž naplno využijí vlastní potenciál. Nahrazuje dnes už zastaralý model klasických životopisů pomocí vytvoření kariérního profilu, který dlouhodobě mapuje a následně analyzuje profesní dráhu uživatelů. Díky tomu dokáže poradit také s dalším pracovním směřováním a nabídnout možnosti dalšího rozvoje. Firmy s pomocí Nelisy získají snadno ty nejlepší kandidáty, protože umělá inteligence jim předvybere pouze ty nejvhodnější uchazeče s ohledem na požadavky firmy i kandidáta. Odpadá nekonečné probíraní životopisů, takže se personalisté mohou věnovat tomu, co je opravdu důležité – lidem. Za projektem stojí Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs, a skupina Miton, v rámci které se o Nelisu stará Tomáš Jiroušek s dlouholetými zkušenostmi nejen v oblasti investování, ale hlavně na poli budování firem ve všech jejich životních cyklech. Dalším spoluzakladatelem a CEO Nelisy je Jan Paulas, který má za sebou řadu úspěšných projektů v oblasti IT, HR a proptechu. Nelisa je výsledkem jejich dlouholeté spolupráce a především společné vize o tom, kam se bude oblast náboru ubírat.

Technologie s vyšším cílem

Nelisa je platforma postavená na strojovém učení, umělé inteligenci a přesných algoritmech, které zásadně mění trh práce. Nelisa díky tomu zvládne nahradit jakékoliv formy životopisu. Kandidát si vytvoří profil pomocí série testů, se kterými portál pak dále pracuje. Kandidáty filtruje už předem a zásadně usnadňuje práci HR specialistům V kombinaci s nabídkami v ukrajinském jazyce tak může zásadně pomoci zlepšit situaci na trhu práce. Zatímco Nelisa se zaměřuje hlavně na tzv. bílé límečky, tedy kancelářské práce, spřátelený portál Grason cílí na pozice zaměřené na manuální práce

‚‚V Grasonu se zaměřujeme na pracovní nabídku v oblasti modrých límečků, tedy manuální práce. Spolupráce je pro nás důležitá hlavně proto, že jsme schopni zprostředkovat přímé spojení mezi potenciálním kandidátem a zaměstnavateli. Běžně se totiž cizincům stává, že se je externí firmy snaží podvést nebo okrást o mzdu či účtovat absurdní poplatky za ,administrativu‘ a zprostředkování práce. U nás se tohoto nemusí bát a můžou se plně soustředit na hledání zaměstnání. Situace je to pro ně už tak náročná a pomoc bereme jako samozřejmou morální povinnost,” říká CEO a spoluzakladatel Grason, Karel Mařík.

Články autora Tereza Vyhnanovská

Nejnovější články

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Expertní pohled
Kdo jsou Granfluencers a co od nich čekat?

Marketéři a média poslední roky píší primárně o...

Podle článku v CNN Business se začínají z...

Problém většiny briefů značek pro digitální kampaně je,...

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Do Prahy míří investiční hvězdy

K hlavním zahraničním hvězdám patří americký investor a...

Adam Kočík i Přemysl Rubeš doplní v panelových...

Aktuality
Potřebujeme flexibilnější pravidla pro řidiče zájezdových autobusů

EHSV přijal text zaměstnavatelské skupiny, který volá po...

Sami řidiči prostřednictvím svých profesních asociací očekávají, že...

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...