Čtvrtek 13. června 2024
ikona hodiny7. 11. 2023 12:30

Stávající pracovní režim vyhovuje pouze 31 % zaměstnanců

Ostatní by chtěli udělat v současných podmínkách změny

Největší zájem mají zaměstnanci o možnost libovolně kombinovat práci z domova a na pracovišti. Lákavá je také neomezená dovolená a volný začátek i konec pracovní doby. Téměř 2/3 zaměstnanců přitom dnes mají začátek i konec pracovní doby pevně daný. Vyplývá to z Barometru zaměstnanců společnosti Up Česká republika mezi více než 1000 respondenty z tuzemských firem a organizací.

Jana Klusáčková autor

Foto: Shutterstock.com Zaměstnanci chtějí moderní pracovní modely Foto: Shutterstock.com

Nejnovější Barometr zaměstnanců potvrzuje, že zájem o práci z domova neupadá. Spíše než čistý home office je ale pro zaměstnance lákavý hybridní režim, ve kterém mohou dle potřeby střídat práci z domova a na pracovišti. Jde o vůbec nejčastěji zmiňovanou změnu, kterou by zaměstnanci chtěli udělat ve svém pracovním režimu. Stála by o ni čtvrtina respondentů, vůbec nejžádanější je mezi mileniály, zaměstnanci z generace Y.

Práce z domova je zároveň jednou z hlavních oblastí, které se od 1. října dotýkají změny vycházející z novely zákoníku práce. „Úpravu práce na dálku vítáme, protože stále přibývají firmy, které s hybridním pracovním režimem začínají a nemají s ním zkušenosti. Vedle hrazení nákladů na home office budou ale muset řešit větší problémy, jako je komunikace a zapojení zaměstnanců, kteří pracují hybridně,“ popisuje Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up Česká republika, která vyvíjí HR platformy pro motivaci zaměstnanců.

Dovolená s velkým D

Hybridní práce je pro zaměstnance dokonce preferovanější změnou než velmi atraktivní benefit neomezené dovolené. I v Česku už některé firmy tento režim úspěšně zavedly, přestože ho zdaleka nelze uplatnit všude a nese s sebou řadu úskalí. Mezi zaměstnanci by o tuto změnu pracovního režimu stálo 21 % dotázaných. „Jednoznačně nejvíce mají o neomezenou dovolenou zájem zaměstnanci nejmladší generace Z, lze proto očekávat, že obliba tohoto režimu do budoucna poroste,“ předpovídá Nicoletti.

Práce od do – nutnost, nebo přežitek?

Prakticky stejně žádoucí je mezi zaměstnanci rozvolnění pracovní doby, o které by také stála více než pětina zaměstnanců. Zcela volný začátek a konec pracovní doby, stejně jako přestávky nebo pauzy na oběd, má dnes reálně jen 5 % zaměstnanců. Naopak téměř 2/3 mají pevně stanovený začátek i konec pracovní doby. Zhruba polovina z nich má i striktně nařízené přestávky a pauzy na oběd.

Graf: Jaký pracovní režim nejpřesněji odpovídá podmínkám, ve kterých aktuálně pracujete?

Zdroj: Up Česká republika Zdroj: Up Česká republika

Některé profese to pochopitelně vyžadují a jinak to zařídit nelze, rozhodně to ale podle výsledků Barometru neplatí všude. 40 % zaměstnanců je přesvědčeno, že pevná pravidla nevycházejí z povahy jejich práce, ale spíše z firemních zvyklostí a vnitřních nařízení, která by se měla změnit. Nejsilněji je o tom přesvědčena nastupující generace zaměstnanců.

Příčinou zastaralého pracovního režimu, který dnes již zaměstnancům nevyhovuje, je přitom často pouhý nedostatek informací. „Firmy a HR oddělení se dosud zjišťováním názorů svých lidí nezabývaly příliš metodicky. Často z důvodu organizační náročnosti, složitého vyhodnocování nebo kvůli absenci vhodných digitálních nástrojů. Právě na popud firem jsme proto v rámci platformy Můj Up nedávno vyvinuli nové moduly k online měření spokojenosti zaměstnanců, které může dát vedení firmy potřebný impuls ke změně například v oblasti pracovní doby,“ říká Nicoletti.

O něco méně žádanou změnou pracovního režimu je kratší pracovní doba nebo kratší, například čtyřdenní pracovní týden. O takovou změnu pracovního režimu by stálo 18 % zaměstnanců. O volnější režim přestávek a pauz na oběd by mělo zájem 13 % zaměstnanců.

Články autora Jana Klusáčková

Nejnovější články

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...

Aktuality
Naplňuje mě energií, když vidím, s čím se podnikatelé vyrovnají

Loni po svém zvolení jste v rozhovoru pro časopis...

Vedle nedostatku pracovních sil trápí podnikatele rovněž vysoké...

Vedle státu digitalizuje i Hospodářská komora, na jaké novinky se...

Expertní pohled
Tuzemská inflace v květnu zvolnila na 2,6 %

V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny stagnovaly. Oproti dubnu...

Z pohledu ČNB je důležitý právě pohled do...

Pro nejbližší měsíce počítáme s dalším pozvolným poklesem...

Celkové vyznění dnešních inflačních čísel je z pohledu...

Nejnovější Analýzy

Analýzy
Dobré zprávy pro projektové společnosti

A její ředitel, Michal Vacek říká: „Stavební produkce...

V minulém roce trh projektových prací stagnoval. Pro...

Kapacity projektových společnosti jsou silně vytíženy. Některé projektové...

V současné chvíli mají projektové společnosti nasmlouvané zakázky...

V roce 2023 bylo zadáno 1 975 zakázek...

Trendy
Udržitelnost se už dostává do DNA firem

Společnost BDO ve spolupráci s výzkumnou agenturou Mercuri...

Téměř všechny dotázané společnosti (97 %) věří, že udržitelnost...

Začlenění aspektů ESG do obchodní strategie a výběr správných...

Podle průzkumu nejsou ve značném počtu společností výsledky...

Analýzy
Ani přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí  

Z dat Eurostatu dále vyplývá, že ruku v ruce...

Vlastním bydlením u nás v současné době disponuje 78...