Sobota 22. června 2024
ikona hodiny22. 12. 2021 08:12

Letošní vánoční odměny jsou odrazem ekonomické skepse

Zaměstnanci českých firem letos neočekávají od svých zaměstnavatelů žádnou velkou štědrost. Vyšší vánoční odměnu než v loňském roce očekává pouze 11 % lidí. Její výše bude podle zaměstnanců přitom spíše symbolická, třetina lidí očekává maximálně tisíc korun. Pětina zaměstnanců je také připravena na to, že žádnou vánoční odměnu nedostane. Vyplývá to z Barometru zaměstnanců společnosti Up Česká republika, která se specializuje na péči o zaměstnance.

Jana Klusáčková autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Vánoční prémie v podobě finančního příspěvku či voucheru na určitou částku bývá v mnoha firmách dobrým zvykem, jak zaměstnancům poděkovat za odvedenou práci a zároveň popřát hezké svátky. V letošním roce jsou však podle prosincového průzkumu mezi více než 1000 zaměstnanci českých firem lidé směrem k vánočním odměnám velmi skeptičtí.

Příprava na pokles

Ze zaměstnanců, kteří dokázali odhadnout výši letošní odměny a porovnat ji s loňskem, očekává jen 11 % lidí její meziroční zvýšení. Téměř dvakrát tolik lidí předpokládá, že výše jejich odměny bude oproti loňsku naopak nižší. 43 % zaměstnanců odhaduje stejně vysokou odměnu jako loni a zbylých 27 % očekává, že, stejně jako loni, ani letos žádnou vánoční odměnu od zaměstnavatele nedostane.

„Mnoho firem je už nyní na svých finančních limitech, a navíc panují obavy ze současného běhu ekonomiky a z tlaku na navyšování mezd, který lze v příštím roce očekávat. Prostý finanční příspěvek navíc velmi často nezafunguje tak, jak by měl. Nadšení zaměstnance velmi rychle vyprchá a není-li příspěvek dostatečně vysoký, bývá spíše zdrojem frustrace,“ říká Stéphane Nicoletti, CEO společnosti Up Česká republika.

Symbolická almužna

O tom, že vánoční odměna letos nebude příliš vysoká, jsou přitom zaměstnanci převážně přesvědčeni. Kromě toho, že velká část lidí ještě na začátku prosince tápala a vůbec si netroufala odhadnout výši odměny, jsou ostatní výrazně skeptičtí. 32 % zaměstnanců očekává výši odměny maximálně v hodnotě 1 000 korun. Odměnu vyšší než 5 000 korun očekává jen 16 % zaměstnanců.

„Způsobů, jak zaměstnancům na konci roku poděkovat, je přitom dnes už celá řada. Nemusí jít jen o prostý finanční příspěvek. Využít lze například daňově zvýhodněné poukázky na stravování či volný čas nebo univerzální dárkové poukazy. Díky daňové úlevě této formy příspěvku může zaměstnavatel poděkovat zaměstnancům větší částkou,“ popisuje Nicoletti.

Odměňování nejsou jen peníze

Při bližší analýze dat se také potvrzuje, že výše vánoční odměny má spíše unifikovaný charakter a neodvíjí se ani od kvalifikovanosti vykonávané práce, pozice ve firemní hierarchii, regionu nebo velikosti firmy. Obvykle je dána spíše určitou dlouhodobou zvyklostí zavedenou v dané firmě. Podobný přístup ostatně platí i v případě odměňování v průběhu roku. To ale budou muset firmy změnit.

„Kvůli rostoucí inflaci budou firmy čelit velkému tlaku na růst mezd, který většina z nich již nebude moci nebo chtít realizovat, protože peníze přestávají motivovat a budovat loajalitu. Firmy proto budou hledat cílenější alternativy, jak zaměstnance odměnit, poděkovat jim a zároveň je motivovat. Takovými nástroji mohou být cílené příspěvky na podporu zdraví, vzdělání, prevence nebo třeba stravování,“ dodává Stéphane Nicoletti.

Články autora Jana Klusáčková

Nejnovější články

Pohled z praxe
Plasty se stávají strategickou komoditou

Je to celkem pochopitelné. Plasty jsou v různé podobě...

Nejen evropský plastový odpad se z části vyvážel do...

Plasty se vyrábějí z ropy, která se kvůli omezeným...

Jak úplné cirkularity dosáhnout? Samozřejmě by bylo nejlepším...

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Nejnovější Analýzy

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Analýzy
Stavby se prodražují kvůli neočekávaným nákladům

Z průzkumu společnosti CEEC Research vyplývá, že 26...

Klíčovou roli v regulaci stavebního procesu, a tedy...

Dobré i špatné zkušenosti s řešením neočekávaných nákladů u...

Údaje vycházejí z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024 zpracované...

Analýzy
Dobré zprávy pro projektové společnosti

A její ředitel, Michal Vacek říká: „Stavební produkce...

V minulém roce trh projektových prací stagnoval. Pro...

Kapacity projektových společnosti jsou silně vytíženy. Některé projektové...

V současné chvíli mají projektové společnosti nasmlouvané zakázky...

V roce 2023 bylo zadáno 1 975 zakázek...